Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2017


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, szubaru napisał:

Widziałem. Nie wiem czy chce mi się jechać...

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy słyszałem od kolegów, którzy byli na WRC, że jadą tylko pierwsze auta a dalej się wloką... tylko że to "wloką" to jest prędkość rajdowa opisana w oparciu o porównanie do najszybszych kierowców świata w najszybszych autach. 

 

Zwyczajnie reszta jedzie co może, często budowali auta w szopach przez 3 lata z nadzieją na jeden dobry występ, góra trzy i koniec budżetu ale zapisali się w historii rajdu.

 

Ciekawym przykładem jest Bill Caswell,  który  śmietnikiem za 500$ pojechał rajd WRC. 

 

17pssjjxxmupojpg.jpg

 

 

http://jalopnik.com/5497042/how-a-500-craigslist-car-beat-400k-rally-racers

 

 

Chodzi o to aby dać ludziom szansę a Ci naprawdę chętni i zmotywowani pojawią się na starcie... oczywiście Ci mniej zmotywowani i Ci, którzy by mogli gdyby ...... (w miejsce kropek wstaw jakąkolwiek wymówkę)  będą nadal pieprzyć po forach że rajdy umierają  ;)

 

 

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finlandia w porównaniu z Polską to słaby rajd do oglądania (chyba że w TV).

Harmonogram zwykle ułożony tak, ze można zobaczyć niewiele OSów, legalne punkty widokowe daleko od drogi, a przede wszystkim większość oesów idzie przez lasy, więc widzisz auto tak ze 2 sekundy.

Polska to była naprawdę fajna runda dla kibiców.

Wielka szkoda, ale rozumiem że promotor zdecydowanie przegiął z oczekiwaniami finansowymi i PZM się nie zdecydował. Bajki o kibicach to tylko pretekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bosman napisał:

Finlandia w porównaniu z Polską to słaby rajd do oglądania

Byłem na "ziemi świętej" kilka razy i nie mogę się z Tobą zgodzić.

2 godziny temu, Bosman napisał:

legalne punkty widokowe daleko od drogi,

Tak jest, ale wchodzisz na legalny punkt i przemieszczasz się wzdłuż oesu i wybierasz sobie lepszy punkt. To  ie jakaś wiedza tajemna kibica rajdowego.

2 godziny temu, Bosman napisał:

większość oesów idzie przez lasy, więc widzisz auto tak ze 2 sekundy.

Są też polany, a poza tym specyfika Finki, to łagodne zakręty z różnymi odciążeniami, więc jak się dobrze stanie, to widzi się na prawdę dużo.

No i jeszcze raz o tej specyfice. Na Finlandii jest niezliczona liczba dobrych miejsc do oglądania, praktycznie gdzie się nie stanie, tam serce szybciej zabije.

 

Polska też jest....przepraszam, była ok. Dlatego porównywano ją do Finlandii...najlepszego rajdu ;)

 

2 godziny temu, Bosman napisał:

Harmonogram zwykle ułożony tak, ze można zobaczyć niewiele OSów

Tu zgoda, 2 oesy dziennie, bez napinki.

A wieczorem domek, fińskie alkohole jezioro i sauna ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22. September 2017 o 16:54, Bosman napisał:

Bajki o kibicach to tylko pretekst.

 

Błagam, skończmy juz z tym "wszyscy wokół sa be, my Polacy jesteśmy cały!" Jakaś cecha narodowa czy co? Od lat z kibicami na RP były problemy, zachowywali sie jak bydło, a organizator nie był w stanie zapanować. To była kwestia czasu! Wiec nie nazywaj tego bajką bo chyba nigdy ma tym rajdzie nie byłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TJ czytaj pls ze zrozumieniem.

Wiadomo, że problemy z kibicami były i są, tak u nas jak i gdzie indziej.

Napisałem tylko, że nie to było główną przyczyną braku RP w kalendarzu.

Gdyby tak było, to PZM nie otrzymałby oferty organizacji RSMS w przyszłym roku, a otrzymał, co było zresztą nawet w oficjalnych informacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turdziGT napisał:

Taki NEWS a tu taka cisza........

 

 

http://rajdy.autoklub.pl/news/dwuletni-kontrakt-mikkelsena,79685

 

 

Ktoś wreszcie poszedł po rozum do głowy. 

Hyundai ma mocny i pewny skład. W Toyocie jedyną niewiadomą jest kto zastąpi Hanninena, a ostatnie wypowiedzi Tanaka o pozostaniu w M-Sporcie nie ułatwiają odpowiedzi na to pytanie. Jeśli Ogier nie dogada się z Citroenem to nawet w przypadku powrotu Loeba na kilka rajdów, Matton może sobie pluć w brodę, że nie utrzymał w składzie Andreasa. No chyba, że Andreas sam nie chciał kontynuować tej przygody bo C3 to padaka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2017 o 12:56, Bosman napisał:

Gdyby tak było, to PZM nie otrzymałby oferty organizacji RSMS w przyszłym roku, a otrzymał, co było zresztą nawet w oficjalnych informacjach.

Z moich źródeł, a od niedawna są one bardzo wiarygodne jeśli chodzi o PZM to władze Związku nie zabiegały lub zabiegały tak by nie dostać się do kalendarza w przyszłym roku. To się nazywa "time out". Zobaczymy na jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kukson napisał:

Nivette był szybki na Nadwiślańskim zwłaszcza pod stadionem wyglądało to najlepiej i nawet na oko widać było różnice w prędkości na tle rywali.

 

Nadal narwany ale trochę go Kamil temperował, czasem nie przebierając w słowach  ;)

 

 

 

 

Facet ma bardzo dziwny styl jazdy, wyda albo nie wyda ale kibice to lubią a w tym roku wydało więc gratulacje ;)

 

 

 

Bardzo dobry występ SPRT na Nadwiślańskim, chłopaków dzieliło jedynie 2,6 sekundy, więc widać że trzymają ciśnienie oraz że był to dobry wybór kierowców na sezon 2017.  :)

 

 

Tym razem Marcin przed Miko. 

 

 

22046882_2388042371421131_22265055366035

 

 

 

22196301_1500152840021649_15402997097571

 

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kukson napisał:

na lotną metę podobno wpadli tyłem.

 

Poszli po celach :) 

 

 

31 minut temu, Kukson napisał:

SPRT dobra czysta jazda i jak zostanie skład na przyszły sezon to mogą jeszcze bardziej mieszać w czołówce.

 

W tym jak jadą widać strategię, są młodzi, jada po naukę i doświadczenie, pewnie że by się chciało na żywioł ale z tego nauki nie ma a tylko kłopoty. 

 

27 minut temu, turdziGT napisał:

To jeden z tych kierowców gdzie by  się 3 razy zastanowił czy mam faktycznie ochotę siedzieć na prawym.

 

 

Kamil nie ma łatwej roboty, co rajd atrakcje. 

 

Ja bym nie wsiadł. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z innej beczki. 

 

 

 

 

 

 

No to Mistrz ostro zabiera się do roboty :)

 

21685945_10212757688651049_6549571482079

 

21617943_10212757690931106_8187697099098

 

21765100_10212757690571097_2329342850696

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip jest dokładnie taką osobowością jakiej rajdom bardzo potrzeba.

Przydałoby się więcej takich zawodników, a nie tylko kalkulacja, rozsądek i wyuczone formułki marketingowe.

 

Szkoda, że w zasadzie w tym roku nie miał rywali. Jednak technologia R5 w najnowszym wydaniu na tyle już odjechała od Proto, że nawet taki gruby gracz jak BB nie miał szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nikt tego nie neguję ale czysta prędkością i umysłem ma jeszcze sporo do nauki.

Jest mistrzem bo nikt mu nie zrobił ciśnienia a jeżeli kierowca ma problem z przejechanie czysto choć by jednego odcinka w rajdzie to mówi to sporo o jakości konkurencji i sportowej wartości tego tytułu.Zastanawiam się co sobie myśli na przykład taki QHR który wedle mojej skromnej opinii bardziej sobie na niego zasłużył no ale niestety dziś mistrza zdobywa ten co ma najwięcej $ niestety.

2 godziny temu, Bosman napisał:

 

Przydałoby się więcej takich zawodników, a nie tylko kalkulacja, rozsądek i wyuczone formułki marketingowe.

 

 

Trzeba też pamiętać że inaczej się jedzie i ryzykuje jak się jedzie za swoje a inaczej jak ma się zobowiązania wobec sponsorów z budżetem w którym nie ma na waciki a dzwon oznacza koniec sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...