Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2017


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

Juz miałem pisać, że te nowe wurce słabo skaczą, ale to co pojechał Ostberg na hopie... Wow  B)

 

Organizatorzy odwołali ten super szybki odcinek... :toobad:  Nie dobrze się robi, aż strach myśleć co będzie w Finlandii i Polsce. W 2014 roku na Wieliczkach jak Mikkelsen miał 136,9 km/h jakoś nie odwoływali. Szkoda kibiców 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już tylko czterech ich zostało w walce o wygraną.

Chociaż mam wrażenie, że Ogier już też nic nie zrobi. Za duża strata, za mało km zostało...


Dla mnie zaskoczeniem jest tempo Sordo. Na plus oczywiście.

Chociaż i tak uważam, że jest niepotrzebny w tej stawce. Co miał do pokazania, to już pokazał.

Edytowane przez Beavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to już tylko czterech ich zostało w walce o wygraną.

 

Już tylko trzech.

 

Ale jaja. Neuville na superoesie uszkodził auto... :(  :(  :( Kolejny rajd na prowadzeniu i out 


oj Thierry, Thierry

 

Jutro  Latvala i Tanak pojadą pewnie wszystko, a Ogier znowu zgarnie pełną pulę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczajony tygrys, ukryty smok Ogier czeka aż rywale się powycinaja i niedziela będzie jego.

Jari może tego nie wytrzymać, a Ott będzie szedł jak dziki, bo po Polskim, znowu się otwiera szansa na pierwsze laury...ale pieniądze postawiłbym na Seba.

Szkoda Thierrego, może Meksyk....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię Østberg ale jako jedyny na Collins Creast pojechał po mesku.Wrazenie zrobił też Tanak i Evans.Cala czołówka się willa i szacowana sekundy.Ogolnie myślami że na żywo nowe WRC zrobią większe wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak fatalnie znowu wypadnie Sordo?

 

4 jest

 

 

szkoda Neuvila :(

 

Tanak dzisiaj świetnie jechał, Meeke ponownie z przygodami

 

 

a Ogier znowu zgarnie pełną pulę

 

jest taka możliwość ;)

 

 

 

 

Thierry... na superoesie...

 

pamiętasz Latvalę w Mikołajkach 2009 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwon Neuville'a:

 

 

 

Thierry... na superoesie...

 

pamiętasz Latvalę w Mikołajkach 2009 ? 

 

Podobny kaliber błędu. Z tym, ze Latvali chyba jeszcze głupszy. Szkoda Thierry'ego bo miał sytuację pod kontrolą. Drugi rajd, drugi raz pewnie prowadzi i drugi raz głupio dzwoni. Oby nie weszło mu w nawyk.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba przyznać, że Tanak mocno dojrzał przez cały sezon 2016. W tym również, bezbłędnie jedzie. Kiedy trzeba przyciska, kiedy ma problemy to odpuszcza. Bardzo rozsądna jazda.

 

Swoją drogą przed rajdem niezłe kursy były na wygraną Latvali albo Tanaka, na pierwszego chyba 8.00, a drugi 13.00 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanak wiele razy pokazał dobrą jazdę i należy mu się bonus. Latvala nie imponuje psychą jak na klasowego sportowca chociaż Toyota mogła by też dostać bonus. Makinen odwalił dobrą robotę. Ciekawe jak to wpłynie na decyzje Toyoty. Może szarpną się na ekstra premię i dofinansują projekt ,który ze wszechmiar staje się perspektywiczny. Może też pomyślą o bardziej klasowych kierowcach bo aktualni są słabsi niż samochód na to wygląda.

 

PS. Ciekawe co przyniesie w kwietniu Korsyka.Mówi się o kilku autach. A ja nieustannie żauję, że w związku z tym,że Ptaszek nie jechał Kubica nie zrobił solidnych testów wrc2 i nie pojechał Szwecji choćby z Orlenem ...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby fajnie jakby wygrał Tanak, ale wydaje mi się, że górą będzie Ogier. 16 sekund to bardzo mało, JML będzie czyścił trasę, a Malcolm Wilson znany jest z zamiłowania do Team Orders więc aby podziękować Sebowi za wybór M-Sportu może ustalić kolejność Fiest na podium. 
 

Co do słabych kierowców, to jest paru gości, którzy powinni w tym sezonie jeździć, ale z różnych względów nie jeżdżą. Najbardziej brak Mikkelsena i Kubicy. Zresztą sezon jest długi, kilka samochodów przybędzie, podejrzewam, że kilka roszad tez będzie więc może nie wszystko stracone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlag, Thierry znowu nie wytrzymał :(

 

Mimo wszystko zapowiada się super dzień jutro, chciałbym takie podium:
​1. Tanak (bardzo mi imponuje w tym roku, strasznie trzymam kciuki za niego)

2. Latvala (bardziej pod kątem Toyoty życzę mu sukcesów)

3. Ogier (pierwszy raz w życiu mu kibicuję, to będzie bardzo ciekawy rok bo nigdy do tej pory nie musiał cisnąć jak teraz, szacun że jedzie ostro i popełnia błędy czasem, trzecie miejsce jeszcze bardziej uatrakcyjnie sezon).

 

Ale obawiam się że podium będzie takie:

1. Ogier (jednak stary wyga odbije swoje)

2. Tanak (spokojnie dojedzie do mety)

3. Sordo (będzie miał fuksa bo wszyscy inni odpadli)

Latvala out (że będzie jakaś głupia przygoda)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

JML będzie czyścił trasę
 

Latvala jedzie jako ostatni, po nim tylko ci co jadą w rally 2.

 

Ja nie przekreślałbym wcale Tanaka, a nawet postawił go w roli faworyta. Ogierowi może być ciężko, zależy jakie ma jeszcze rezerwy. Dzisiaj stracił do Tanaka prawie 7 sekund

https://www.ewrc-results.com/leg.php?e=35751&s=128355&leg=2&t=Rally-Sweden-2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beavis said: Thierry... na superoesie...
pamiętasz Latvalę w Mikołajkach 2009 ?

 

Nie byłem, nie widziałem, ale słyszałem... ;)

Po tym filmiku wygląda jakby Thierry lewym kołem na wewnętrznej o coś zahaczył i zdjął koło z wahacza.

Brak precyzji, tylko nie wiadomo czy się rozkojarzył czy co...

 

Będę kibicował Tanakowi teraz.

I szczerze, trzymam kciuki, żeby JML nie odpadł.

Edytowane przez Beavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...