Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2017


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

Wolnossące RWD może całkiem dobrze brzmieć ;)

 

https://youtu.be/XwU74AqNw3o

 

Albo

 

https://youtu.be/8Zz708mXkHc

 

Kwesta zezwolenia na zwiększenia dopuszczalnego limitu głośności, gdzie aby aktualnie auto mieściło się w limicie nie brzmi nic a ich :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po prostu charakterystyka silnika i jego dźwięk kompletnie nie pasuje do wyglądu auta.

mK z dba czy M3 to klasyka i brzmią pięknie i bardziej dlatego abartha by wlasnie taki silnik pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez jest turbo ale ma charakterystykę jak EVO Nka czy jak diesel.To nie pasuje kompletnie do tego auta ktore samo w sobie jest bardzo fajne.

Btw to jest NA Anie tam jakies popierdolki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suninen pojedzie sezon WRC2 w barwach M-Sportu, dodatkowo chodzą ploty o startach nową Fiestą w dalszej częsci sezonu. Bardzo dobry ruch Malcolma  :thumbup: Rywalizacja w WRC2 w tym roku wcale nie zapowiada się gorzej od tej w najwyższej kategorii.

Z wielką uwagą będę obserował rozwój tego chłopaka, to jak szybko zaadoptował się do czterołapów robi wrażenie. Doświadczenie w jeździe wurcem też ma niemałe, podobno zaliczył już 20 sesji testowych nowym autem Makinena, a wcześniej pomagał w rozwoju Yarisa TMG. W moich oczach ma papiery na bycie najlepszym Finem w stawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

2. Mamy 2 Mistrzów Europy, a w kraju lipa. Trzymam kciuki za to, by Dyrekcja wykombinowała coś, by Chuchała wygrał ME :), oraz by dobra zmiana nie spieprzyła sponsoringu Kajtka i by była kasa na WRC2

Ale jakżesz ja mam coś "wykombinować" ??? Jak wiadomo przepisy homologacyjne praktycznie uniemożliwiają nam bezpośrednią konkurencję z R5 ( podobna moc, ale 200 kg więcej i brak możliwości modyfikacji zawieszenia do poziomu konkurencyjnego wobec R5; sama przewaga systemu napędu to w tych warunkach zdecydowanie za mało ...).  To tyle co do techniki.

Wojtkowi staraliśmy się zapewnić maksymalnie dobrą "pozycję startową" do sezonu 2017. Trzymam kciuki aby mus się udało !

Co do dobrej zmiany - na to mam jeszcze mnie wpływu, niż na pogodę na Islandii. Naturalnie chciałbym, aby nasz "wcześniejszy" wychowanek kontynuował swą znakomitą karierę sportową, ale także tutaj nie mam wpływu na przebieg zdarzeń.

Natomiast co do SPRT - prowadzimy rozmowy zgodnie z wytyczonym już dobrych parę lat temu kierunkiem, czyli funkcją czegoś w rodzaju szkoły dla młodych, obiecujących zawodników.

 

 

5. Gadajmy to też o Rallycrossie. Dyscyplina piekna, coraz więcej samochodów, połączone dwa cykle. Warto śledzić. No i Tomek Kuchar

Przyznam, że w ubiegłym roku nie śledziłem wydarzeń w tej dyscyplinie. tym bardziej miłym był telefon od Tomka - wygranie w pierwszym sezonie to jest wyczyn :) Czyli trzeba mieć nadzieję, że również 2017 będzie i widowiskowo i skutecznie :)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, ze ostatni sezon miał najgorszy od dawien dawna. Gdzieś kiedyś przeczytałem, że miejsca w MŚ mogą być pewni dwaj kierowcy: Ogier i Latvala. Pierwszy bo jest wymiataczem, a drugi bo ma obrotnego menago :)

Szkoda Andreasa, nawet bardzo, jak się patrzy jakie asy dostały fotel fabryczny. Jakby VW wycofał się tak z 3 miechy wcześniej to sytuacja pewnie byłaby z goła inna. Teraz jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem Latvala to nadalabsolutny top WRC aze sezon miał gorszy cóż każdy mniema lepsze i gorsze lata.

Mikkelsen jest szybki ale w bezpośrednim zestawieniu i tak każdy postawi pieniądze na Latvale.

Dobrze się ta Fiesta prezentuje w rękach Seba

 

https://youtu.be/k6CrPMjXV0Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę napisać bzdurę, ale według mnie problemem Latvali jest to, że do tej pory był w cieniu- czy to Hirvonena, czy Ogiera. Taki Miauczyński - wiecznie drugi...

Kilka lat temu na rajdzie poznałem inżyniera z VW. Opowiadał, że na testach Latvala był regularnie szybszy od Ogiera, ale piłeczka krótka - Polo budowano całkowicie pod Francuza i to Jarri musiał się dostosowywać do specyfiki samochodu. Podejrzewam, że w Fordzie było podobnie.

Teraz w końcu dostanie szansę bycia liderem i liczę, ze to wykorzysta, bo szybkości mu trudno odmówić, a do tego go lubię, bo ma taki colinowy styl - albo bomba, albo dzwon i widać po tym, jak przeżywa porażki, że rajdy to jego życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...