Skocz do zawartości

Trzy kontrolki check engine, trakcja i Cruise


Dawid Bidziński

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to znowu ja. Tak jak w temacie zapaliły mi się te trzy kontroli wszystkie posty na forum przeczytałem i myślę ze u mnie też problem z katalizatorami gdyż jak się zapaliły kontrolki to samochód zaczął strasznie głośno pracować właśnie tak jak by wydech gdzieś pęk i teraz moje pytanko czy mogło się to stać przez rozszczelniony wydech. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru tak ma, że w momencie wykrycia jakiejś nieprawidłowości komputer sygnalizuje to właśnie w taki sposób jak u Ciebie. Obojętne którego ,ze tak powiem obwodu  problem dotyczy . Bez podpięcia pod jakiś skaner OBDII bądź komputer z programem ciężko coś wywnioskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

rozumiem że masz na myśli mrugający check engine, trakcja i cruise? Te mrugające kontrolki dają ci do zrozumienia że w ECU masz zapisane błędy. Musisz podpiąć jakiś czytnik i odczytać te błędy. Możesz też skorzystać z procedury wyświetlenia tych błędów na desce, procedura ta jest opisana na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem  ale żadnego błędu nie było jeżeli możesz to przybliża mi tą procedurę wyświetlenia tych błędów na desce jestem świeżym posiadaczem tego auta od tygodnia tribeca 3.6 h6

Aha jeszcze mam jedno pytanie czasami jak odejme gazu podczas bardzo wolnej jazdy i po ponownym dodaniu z tyłu zawieszenia lub napędu jest uderzenie 

Aha jeżeli chodzi o te trzy kontrolki .pod nogami pasażera jest komputer a wyżej znalazłem rozpiętą kostkę po jej scaleniu zgasły kontrolki od tempomatu i od trakcji ale kontrolka check zaczęła bardzo szybko mrugać

Edytowane przez Teodor Teodorowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Teodor Teodorowski napisał:

Podpiąłem  ale żadnego błędu nie było jeżeli możesz to przybliża mi tą procedurę wyświetlenia tych błędów na desce

 

co za skaner podpinałeś? Ja czytam błędy ECU zwykłym ELM327.

tutaj masz procedure jak wyświetlić błędy na zegarach

 

3 godziny temu, Teodor Teodorowski napisał:

wyżej znalazłem rozpiętą kostkę po jej scaleniu zgasły kontrolki od tempomatu i od trakcji ale kontrolka check zaczęła bardzo szybko mrugać

 

pewno masz na myśli tą kostkę ze zdjęcia. U mnie jest ona rozpięta, z tego co wyczytałem to połączenie tej kostki powoduje wejście ECU w tryb diagnostyczny.

 

 

rsz_20170721_180909.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Teodor Teodorowski napisał:

Ta kombinacja przycisków nie działa u mnie

a ta zieloną wtyczkę masz wpiętą czy rozpiętą? próbuj na rozpiętej, powinno zadziałać. Procedura z manuala.

 

Poniżej masz screen z manuala, może coś źle przetłumaczyłem

 

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest podłączyć odpowiedni czytnik, który skomunikuje się z ECU samochodu i bez kombinacji odczyta błędy. Jest też sposób podłączenia laptopa z programem FreeSSM za pośrednictwem kabla VAG, wszystko jest opisane n a forum.

subaru reading DTC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, remoo napisał:

Obd Scan z Allegro za 29,90pln (a pewnie znajdzie się taniej) + darmowa aplikacja "Piston" na komórke i można odczytywać błędu :)

 

możliwości do sczytywania błędów a nawet podglądu niektórych parametrów jest dużo, np. ELM327 za 20zł plus apka Torque. Torque ma możliwość doinstalowania dodatku Track Recorder i można nagrywać filmiki z odczytem wcześniej zdefiniowanych parametrów i później sobie odtwarzać w celu  weryfikacji, dla przykładu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Arku to że wywali checka nie koniecznie jest błąd skrzyni, po to skanujemy żeby wiedzieć jaki to błąd i wtedy dywagujemy co się mogło stać.

Co do wymiany oleju w ASB, to ja wymieniam zawsze statycznie i jak do tej pory nie miałem problemu, ale z filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuje się elektroniką i samochodami ponad 20 lat....wymiana oleju w skrzyni statycznie to lipa ....pół oleju zostaje w skrzyni ..więc dla mnie to dolewka a jak olej jest zużyty to nawet laik jadąc autem wyczuje że skrzynia zamiast jechać jak" melex"wyczuwa się schodki w zmianie biegów.A co do skanowania to dla nie mechanika tylko około 20% błędów będzie zrozumiała .Pisząc o wymianie oleju wziąłem pod uwagę cztery przypadki jakie miałem ....wszystkie też miały ten sam błąd ,który absolutnie niczemu nie dowodził.....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku każdy robi jak uważa, jeden posłucha Twoich argumentów i wymieni sobie olej dynamicznie, a drugi będzie wymieniał olej statycznie co 40-50kkm i to mu wystarczy a trzeci nie będzie wymieniał wcale.

Nie wiem w jaki sposób wymiana statyczna miała by wpłynąć na skrzynie o ile wcześniej skrzynia pracowała poprawnie na to że nagle przestała by poprawnie działać i jechać jak "melex", nie miałem jeszcze takiej historii, a samochodami z ASB jeżdżę od przeszło 20lat i to różnych marek. Napisz jaki to błąd miały te Subaryny po wymianie statycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku każdy robi jak uważa, jeden posłucha Twoich argumentów i wymieni sobie olej dynamicznie, a drugi będzie wymieniał olej statycznie co 40-50kkm i to mu wystarczy a trzeci nie będzie wymieniał wcale.
Nie wiem w jaki sposób wymiana statyczna miała by wpłynąć na skrzynie o ile wcześniej skrzynia pracowała poprawnie na to że nagle przestała by poprawnie działać i jechać jak "melex", nie miałem jeszcze takiej historii, a samochodami z ASB jeżdżę od przeszło 20lat i to różnych marek. Napisz jaki to błąd miały te Subaryny po wymianie statycznej.

Znam 2 przypadki padu ASB zaraz po wymianie dynamicznej. Pewnie nie prawidłowej... ale takie sa fakty.

Ja co 60kkm wymieniam statycznie dwa razy pod rząd z dostępem max 100km

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ppmarian napisał:

Znam 2 przypadki padu ASB zaraz po wymianie dynamicznej. Pewnie nie prawidłowej... ale takie sa fakty.

 

na rożnych forach czytałem że ludzie kupili samochody z nieznanym przebiegiem oleju w ASB, wymienili dynamicznie i skrzynię trafiło. 

 

Ale Panowie temat tyczy czego innego a my ty dywagujemy na temat wymiany oleju w ASB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczna wymiana ma skrajne opinie :) Rozumiem jej zalety ale ogrom dziwnych wypadków "po" zastanawia - teoretycznie poprawnie przeprowadzona nie powinna zaszkodzić. Tak czy siak w poprzednim Outbacku myślałem że ASB do wymiany bo niemiłosiernie szarpała przy skręconych kołach i rozważałem dynamiczną wymianę. Mój mechanik jednak stwierdził że statyczna wystarczy (z filtrem!) i pomogło - jak ręką odjął. Przypadek ;) ?

Edytowane przez remoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując... ile przypadków tyle napraw ....każdy z nas skoro prowadzi auto jest dorosły i podejmuje całe życie różne decyzje ....jedne nas czegoś nauczą a drugie dadzą nam kopa w du.......Najgorsze jest to  że idąc do lekarza kłaniamy mu się w pół..... za wypisanie głupiej recepty płacimy nawet stówkę i więcej ......kiedy jedziemy do mechanika to już za bramą mamy większą wiedzę od niego z wszelakich forów.....no i najchętniej odczytali byśmy błędy i sami sobie naprawili auto ......ale te czasy się kończą .....mechanicy mądrzejsi  no i samochody nie te ......pozdrawiam wszystkich i życzę udanych napraw .......pomagajmy sobie bo naszej wiedzy do grobu nie zabierzemy ......no i jeszcze chciał bym kiedyś doczekać czasów kiedy mechanik będzie szanował drugiego mechanika i jeden na drugiego nie będzie pitolił głupot......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenujesz i tyle... nie potrzebnie się spinasz. Po to jest forum żeby wymieniać się swoimi doświadczeniami, a kto co zrobi to jego sprawa. A co do mechaników to problem z nimi jest taki, że mogą wcisnąć wszystko i wymienić pół auta zamiast naprawić drobnostkę. Dlatego wiele osób najpierw próbuje rozeznać temat, żeby wykluczyć coś oczywistego. Z tym szacunkiem to też ciężko, zwłaszcza dopóki dalej wśród mechaników będą ściemniacze, naciągacze i partacze. I błagam nie porównujmy lekarza do mechanika.. nie ta liga. Peace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Areksubaru nie wiem co mają wnieść do tematu wątku te Twoje wywody na temat kto komu ma się kłaniać w pas. Twierdzisz że w 99% wymiana dynamiczna oleju w ASB jest sposobem na zgaszenie sygnalizacji o błędzie zapisanym w ECU,  jako mechanik (tak o sobie napisałeś) wiesz że błędów które są sygnalizowane kontrolką DTC i w przypadku Subaru dodatkowo jeszcze kontrolkami Cruise i trakcji jest ponad setka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...