Skocz do zawartości

płyn do chłodnicy


1leszek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do chłodnicy Forestera z 2010 roku można wlać płyn G13?

Wiem ,że w Subaru jest płyn Subaru Super Coolant. Nigdzie nie jest napisane jaka jest jego specyfikacja: tzn w instrukcji ani na orygianlnym opakowaniu nie ma napisane nic w żadnej nomenklaturze(ani wg. Glysantin czyli G48, 30, 40 .....ani wg VW czyli G11, 12 ,.....) Gdzieś w czeluściach internetu znalazłem opis (na stronie oficjalnej Subaru Australia) ,że płyn zalewany na tamtym rynku jest od 2009 r robiony  na bazie glikolu etylenowego i w technologii H-OAK?  Czy na naszym rynku też i czy to jest prawda o tym H-OAK?

Wtedy oznaczałoby to ,że jest to płyn G12++.Płyn G13 jest krokiem rozwojowym w stosunku do G12++ i ma poprawiona przewodnośc cieplną. Czy mógłbym skorzystać z tego dobrodziejstwa?

Z góry dziekuje za pomoc

P.S.

Wszystkiego Najlepszego z okazji Nowego Roku

 

Na łamach tego forum czytałem ,ze użytkownicy stosują Prestone . Na stronie internetowej nie odnalazłem jego specyfikacji. Za to jest tam napisane ,że spełnia ASTM D4985 czyli ma dodatek krzemianów. Czy to jest odpowiednik G12++?

Edytowane przez 1leszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do chłodnicy Forestera z 2010 roku można wlać płyn G13?

Wiem ,że w Subaru jest płyn Subaru Super Coolant. Nigdzie nie jest napisane jaka jest jego specyfikacja: tzn w instrukcji ani na orygianlnym opakowaniu nie ma napisane nic w żadnej nomenklaturze(ani wg. Glysantin czyli G48, 30, 40 .....ani wg VW czyli G11, 12 ,.....) Gdzieś w czeluściach internetu znalazłem opis (na stronie oficjalnej Subaru Australia) ,że płyn zalewany na tamtym rynku jest od 2009 r robiony na bazie glikolu etylenowego i w technologii H-OAK? Czy na naszym rynku też i czy to jest prawda o tym H-OAK?

Wtedy oznaczałoby to ,że jest to płyn G12++.Płyn G13 jest krokiem rozwojowym w stosunku do G12++ i ma poprawiona przewodnośc cieplną. Czy mógłbym skorzystać z tego dobrodziejstwa?

Z góry dziekuje za pomoc

P.S.

Wszystkiego Najlepszego z okazji Nowego Roku

 

Na łamach tego forum czytałem ,ze użytkownicy stosują Prestone . Na stronie internetowej nie odnalazłem jego specyfikacji. Za to jest tam napisane ,że spełnia ASTM D4985 czyli ma dodatek krzemianów. Czy to jest odpowiednik G12++?

Nie znam odpowiedzi na Twoje pytania jednak mogę Ci powiedzieć że mój foryś lata na żółtym prestonie i nie narzeka z tego powodu :)

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...