Skocz do zawartości

Check engine P0037


Paweł Ślawski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

w moim subaru padła sonda lambda za katalizatorem, a dokładniej jej grzałka, na co wskazuje błąd P0037. Z logów zebranych w ecuExplorerze widać, że rear O2 sensor działa, natomiast Rear O2 Heater Current jest cały czas zero. Także sonda idzie do wymiany.

 

Potrzebuję informacji jaką sondę kupić. Według katalogu  jest to numer 22690AA891, w ASO taka przyjemność to 869 zł.

 

może ktoś polecić jakiś zamiennik? Czy jestem skazany na oryginał?

 

dodam że internet już przejrzałem i nie znalazłem nic co by było godne uwagi to:

http://www.czesciauto24.pl/herthbuss-jakoparts/7563715

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proponowalbym sprawdzić jeszcze sama sondę, przed wydaniem około 400 zł. Mozliwe, ze jest sprawna.
 

 

Sondę ma sprawną, gorzej z obwodem grzałki :]

Będzie mu wywalało ten błąd coraz częściej, a dopóki sonda nie osiągnie temperatury roboczej będzie dawała złe odczyty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam błąd przez blisko rok, okresowo sie pojawiał, z czasem coraz częściej. Po odpięciu sondy, sprawdzeniu i ponownym podłaczeniu już od roku cisza. 
Absolutnie nie chce sie mądrzyć tutaj u mnie tak było, ale z tego co czytałem na forum wymiana sondy na denso jest skuteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że błąd wywala cały czas, po skasowaniu pojawia się zaraz po odpaleniu auta, więc błąd jest upierdliwy i nie działa tempomat.

 

 

 

Sondę ma sprawną, gorzej z obwodem grzałki :]

 

Jest dokładnie jak Palmall napisał.

 

 

 

wymiana sondy na denso jest skuteczna

 

 

Pytanie jaki numer katalogowy Denso będzie pasował ? według katalogów Denso nie ma odpowiednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam błąd przez blisko rok, okresowo sie pojawiał, z czasem coraz częściej. Po odpięciu sondy, sprawdzeniu i ponownym podłaczeniu już od roku cisza. 

Absolutnie nie chce sie mądrzyć tutaj u mnie tak było, ale z tego co czytałem na forum wymiana sondy na denso jest skuteczna.

Zgadza się. Styki w kostce sondy potrafią słabo przewodzić. Wypięcie, sprawdzenie i wpięcie pomogło także mi. Ja dodatkowo spiąłem kostki opaską zaciskową.Spokój od 3 lat.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...