Skocz do zawartości

skaczące obroty po wymianie świec


sali1206

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pacjent to Forester sg 2.0 2004r lpg brc .Po wymianie świec na ngk zaczęły się dziać dziwne rzeczy z obrotami,przy wyrzuceniu biegu na luz obroty skaczą do 2000 i po jakiś 5 sekundach spadają z powrotem do 700-800. O co chodzi?Dodam że zawory były ustawione i została zmieniona sonda lambda przed katalizatorem na denso.

Edytowane przez sali1206
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na benzynie tylko tak obroty skaczą ,czy na gazie?,bo może właśnie kompa tylko trzeba zrestartować,a może coś z tą sondą jest,i przesterowuje zapłon bo spaliny za ubogie,ale to raczej przy gazie tylko by się działo,u siebie też tak mam że po zmianie biegu bądź wrzuceniu na luz obroty normalnie spadają na te powiedzmy 800-700 obr.a potem delikatnie skoczy do 1000 sekunde dosłownie,tak jakby silniczek krokowy miał opóźnienie,i potem delikatnie ustawiał obroty na jałowym,także mam instalacje brc.dobrze by było takżę wybrać przepustnicę i dokładnie ja wyczyścić w miejscu gdzie jest całkowicie zamknięta może zrobił się taki nagar i blokuje przepustnice trochę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece zmieniłem z boscha na ngk stare nie były jeszcze tragiczne, resetowałem komputer,podmieniłem silnik krokowy przepustnice też czyściłem,zawory były regulowane przed wymianą świec no i takie cuda dzieją się na gazie i na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece zmieniłem z boscha na ngk stare nie były jeszcze tragiczne, resetowałem komputer,podmieniłem silnik krokowy przepustnice też czyściłem,zawory były regulowane przed wymianą świec no i takie cuda dzieją się na gazie i na benzynie.

Jak starych nie wyrzuciłeś, to podmień. Wiem, że założyłeś nowe ale czasem nowe też potrafią być uszkodzone.

Dlatego lepszym rozwiązaniem jest wymieniać pojedynczo podzespoły, bo teraz masz dylemat - sonda, świece, a może jeszcze coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jedna możliwość

uszkodzony kabel wysokiego napięcia, który się trzymał do czasu ruszenia nim przy wymianie świec.

 

Spróbuj tak, jak powyżej proponowali = podmień znowu na stare świece = najprostsze i oczywiste

daj znać jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...