Skocz do zawartości

Usuwanie nagaru z silnika wodorem


przemowrc

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Knurek1111 napisał:

Są jakieś sensacyjne? Nie szukałem specjalnie (nie jestem zainteresowany ;)) ale ogólnie widać, że środek jest tam dość popularny. BTW Subaru sprzedaje podobny na tamtych rynkach.

kiedyś mi to przez przypadek wpadło na tapetę i z tego co pamiętam to jest marketingowo świetnie opracowane, rzeczywistość już taka różowa nie jest. Niby coś daje, ale te efekty wizualne to bodaj nafta.

Na YT są testy można rzucić okiem w wolnej chwili, tylko przy US trzeba brać dużą poprawkę na lokowanie produktu w przypadku dużych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Forek jest następnym królikiem doświadczalnym na forum. Dziś przeszedł zabieg w zakładzie na Mieszka I w Koszalinie,bo akurat miałem po drodze,a u mnie w WLKP nikt tego nie oferuje.Całość usługi trwała 2h. Przez 1h40min silnik chodzi na ok 2200obrotów,na koniec 20min na ok.3000. Moje subiektywne odczucia po trasie do Poznania:

- dużo lepsza reakcja na gaz

- auto chętniej wkręca się na obroty

- mniejsze drgania silnika na biegu jałowym

 

Generalnie wrażenie jest takie,jakby silnik odmłodniał o 150tyś km (a ma 292). Zamysł był żeby,podobnie jak u autora wątku,połączyć wodorowanie z dobrą płukanką i obserwować,czy spadnie spalanie oleju.Niby nie pali dużo,ale ostatnio robię 3-4tyś km miesięcznie i kupowanie litra x-cessa raz w miesiącu zaczyna mnie irytować.

Zdam relacje po dłuższym użytkowaniu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slim2102 napisał:

czy taki zabieg też czyści np. zawór egr ? Jeżeli tak to fajnie sprawdzić go przed zajechaniem na wodorowanie i po ;)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

Według Amerykanów - tak:

https://www.carboncleaningusa.com/decarbonization/egr-valve-cleaning

U siebie nie sprawdzałem ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem około 1200km od wodorowania i 850km od wymiany oleju z płukanką. Ostatnie 800km to trasa mieszana,300km autostrady,trochę miasta i dróg powiatowych/gminnych. Stan oleju bez zmian, nie ubyło nic lub ilość niezauważalna na bagnecie.Przed całą procedurą, na tego typu wyjeździe musiałbym już dolać około 400-500ml oleju. Tak jak autor wątku nie wiem co bardziej przyczyniło się do tego stanu,ale jestem bardzo zadowolony z efektów obu "inwestycji". Chyba solidnie wydłużyłem życie serca mojego Forka:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to też czyści przepływkę i przepustnicę.,czy uaktywnia się przy temperaturze w cylindrze?  Gdyby mógł ktoś przed zabiegiem zobaczyć przepustnicę i np. endoskopem komorę spalania, a potem po zabiegu to coś byłoby widać.

A turbo po stronie gorącej też wg nich chyba czyści i w związku z tym pewnie wydech.

Edytowane przez respect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Równa, cichsza praca i żywsza reakcja na gaz pozostały, zużycie oleju po pewnym czasie i do pewnego stopnia wróciło, jest lepiej niż było acz stuprocentowego efektu nie ma. Nadal, jako lepszą płukankę do zastanych silników, bezpośrednich wtrysków i diesli, zwłaszcza z DPF'em - polecam. Z moim zużyciem oleju da się teraz żyć (co ciekawe, najwięcej bierze na krótkich trasach), ale i tak chyba bez otwarcia silnika się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest bardzo podobnie, jak i BelegUs-a, mimo,że silnik/auto zupełnie inne. Zużycie oleju wydawało mi się,że radykalnie spadło, ale po prostu pierwsze 1-2k km po wodorowaniu i płukance przypadło na taką jazdę, po której już wcześniej oleju znikało bardzo mało. Aktualnie średnio i tak zjada około 500ml/1000km, niemniej dla lepszej reakcji na gaz i równiejszej pracy, widocznej szczególnie na zimnym silniku, było warto te bodajże 200zł wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam 

Poniżej lista warsztatów wodorujących silniki w kraju  z autoryzacją Autonagar.pl

Polecam również naszą strona na you tube : Autonagar.pl  dużo prezentacji czyszczenia z nagaru 

 

 

Koszalin Auto Ekspert ul. Mieszka I 39 602 718 703

Kielce Marco Serwis Krakowska 185, 41 345 71 06

Częstochowa Mat Pol Serwis ul. Żarecka 68 792 282 502

Gdańsk – Parts Club.pl Rzemieślnicza 7 512 501 502

Wrocław – Pak Pak Serwis Lisowice 33 k./ Wro. 691 636 150

Olsztyn – Serwis Mobilny 503 400 255

Warszawa : www.autonagar.pl 735 400 415

Warszawa : Auto Serwis Martell Jeździecka 20/B-19 799 195 110
Warszawa : PMP Serwice Postępu 3 881 488 100

Warszawa : Al Auto Ks. J. Poniatowskiego 12 502 205 520

Warszawa : Auto Serwis ul Bokserska 1 C 22 4984620

Warszawa : Fach Man Al. Krakowska 30a 602 248 504

Zabrze : Auto Complex ul. P. Stalmacha 7 606 649 771

Rumia : Eltronic ul. Łokietka 2 b 505 997 925

Jabłonowo Pomorskie Ul Gen . Bołtucia 5 885 335 297

 

Warsztaty współpracujące z Autonagar.pl - usługi wodorowania

 

Warszawa : Robcar ul. Parowcowa 12A 22 666 33 22

Warszawa: Cent. Diag. Samoch. Ul Cynamonowa 2 22 644 13 13

Warszawa: Citroen Special ul. Estrady 130 602 665 521

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

I jak tam Panowie, coś się ruszyło w temacie? Ktoś jeszcze próbował?

 

W dniu 28.02.2018 o 19:48, Lesiorip napisał:

Zrobię zdjęcia zaworów przed i po. Wtedy będzie wiadomo czy wodorowanie to jest skuteczne czy to tylko marketingowy bełkot.

udało Ci się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
2 godziny temu, woyt napisał:

 

Oglądałem dzisiaj do kolacji. Ogółem to gość potwierdził moje obserwacje - to nie jest panaceum na wszystko, tylko odpowiednik płukanki silnika. Nagary z tłoków, pierścieni, zaworów wydechowych czyści, skład spalin się poprawia. Czy warto to już sobie musi każdy odpowiedzieć. Ja spróbowałem, poprawa w kulturze pracy i zużyciu oleju była odczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

@BelegUS- robiłeś to wodorowanie na Kłodnickiej? Pytam bo też nad tym myślę, a mam do nich rzut beretem. Poczytałem już sporo w sieci i raczej się na to zdecyduję. Tutaj dosyć obszerny materiał Łysego na temat wodorowania:

 

 

EDIT- AAA! Już było, ale ktoś lipnie wkleił link i jest nieaktywny to wrzucam jeszcze raz ;-)

Edytowane przez zaki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Testy zadymienia BMW 2.0 l d po 300 tys km 

Test wykonała SKP w Wałczu zgodnie z normą UE .

Zadymienie obniżyło się o 73 % .

Silnik sprawny bez dymu z rury wydechowej .

Przed wodorowanie BMW przekraczało normy dla tej jednostki 3  razy i nie uzyskało by dopuszczenia do ruchu na terenie UE .

Zabieg wodorowania :  https://youtu.be/_ogOjNqFeRg

Zadymienie BMW przed i po HHO Autonagar.pl.jpg

Testy zadymienia BMW 2.0 l d po 300 tys km 

Test wykonała SKP w Wałczu zgodnie z normą UE .

Zadymienie obniżyło się o 73 % .

Silnik sprawny bez dymu z rury wydechowej .

Przed wodorowanie BMW przekraczało normy dla tej jednostki 3  razy i nie uzyskało by dopuszczenia do ruchu na terenie UE .

Zabieg wodorowania :  https://youtu.be/_ogOjNqFeRg

Wyrównanie ciśnienia w cylindrach 1.6 THP silnik Peugeota i BMW  montowany w PSA , X1 , Mini ...

Fachowiec doceni ten zabieg bez demontażu silnika za 250 pln .

Silnik uspokoił się zanikło spalanie stukowe .

Po tym zabiegu warsztat w Pruszkowie na Lipowej 41 kupił urządzenie , 

Przed wodorowaniem w opcji było zdejmowanie głowicy ale nie kosztowało by to 2 stówek 

Ciśnienie 1.6 THP przed i po HHO.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem płukanka robi większa robotę niż to wodorowanie. Ale to tylko moje zdanie, poparte najwyżej filmikami z YT.

 

żeby to potwierdzić musiał by ktoś zrobić samo wodorowanie bez płukanki i sprawdzić czy spadnie spalanie oleju......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...