Skocz do zawartości

SBD kalibracja wtryskiwaczy


zamlynny

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie co ile w Waszych autach włącza się ta operacja? Kiedyś u mnie włączała się co około 800 km lub po tankowaniu na innej stacji lub innego rodzaju diesla. Wymieniłem wtryski u CARFITa (używane, sprawdzane na maszynie, korekty po założeniu wzorowe). Obecnie po wymianie zrobiłem jakieś 2500 km i kalibracja wtrysków nie włączyła się ani razu, czy to możliwe?? Czy jeszcze mam coś zrąbane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe.

Świadczy o stabilnych parametrach pracy wtryskiwaczy. Dodatkowo - przy wymianie - Carfit z pewnością przeprowadził kalibrację serwisową, która przyucza wtryskiwacze przechodząc przez wszystkie poziomy ciśnienia roboczego. Jak do tego skalibrował jeszcze pompę wtryskową, to w ogóle miód malina.

 

Zdrówka!

Luke

Edytowane przez Luke Skywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię temat. Czy możecie mi powiedzieć, jakie warunki muszą się spełnić by uruchomiła się ta kalibracja? Czy jest jakaś metoda na jej wymuszenie? Gdy kalibracja się uruchomi, to ile czasu trwa cała procedura? Jak rozpoznać, że kalibracja została zakończona? Co się stanie gdy kalibracja zostanie przerwana w trakcie jej trwania?

Z góry bardzo dziękuję z udzielenie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wtw napisał:

Czy możecie mi powiedzieć, jakie warunki muszą się spełnić by uruchomiła się ta kalibracja?

Silnik na biegu jałowym i komputer który stwierdzi, że kalibracja potrzebna ;)

 

28 minut temu, wtw napisał:

Czy jest jakaś metoda na jej wymuszenie?

Serwisowa - tak. Ta "zwykła" która ECU odpala co jakiś czas - nie znam metody jej wymuszenia i niezbyt widzę sens takiej operacji.

 

30 minut temu, wtw napisał:

Gdy kalibracja się uruchomi, to ile czasu trwa cała procedura? Jak rozpoznać, że kalibracja została zakończona?

Jak się kalibracja zakończy to silnik zaczyna normalnie pracować. Nie ma możliwości żebyś nie odczuł procedury kalibracji. Czy siedząc w aucie czy stojąc obok - słychać i czuć. O ile pamiętam trwa mniej niż minutę.

 

32 minuty temu, wtw napisał:

Co się stanie gdy kalibracja zostanie przerwana w trakcie jej trwania?

Nic. ECU odpali ją potem - za kilka/kilkanaście minut przy kolejnym postoju na biegu jałowym (i pewnie spełnionych kilku innych warunkach zaszytych w oprogramowaniu).

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...