Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

Po 1.5 roku używania Note 4, dzisiaj nie kupiłbym mniejszego smartphona niż 5.5 cala. Miesiąc temu miałem przez tydzień zastępczego S6 i praca na takim maleństwie była niewygodna. :(

ALEX to się nazywa starość, w jakimś stopniu może pomóc wizyta u okulisty :P
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wzrok jeszcze całkiem, całkiem ;):)

 

Pamiętam, jak zawsze Edwin śmiał się, że chodzę "z paletką". Kupił IP6+ i możecie się go zapytać, czy chciałby dzisiaj mniejszy telefon. .... :)

 

Duży telefon jest lepszy w obsłudze i tyle. Do każdej kieszeni też się mieści. Nawet w jeansach to żaden problem.

Z resztą widać wyraźny trend, że średnice telefonów rosną i rosną z każdym modelem. Oczywiście jest górna granica (dla mnie ~ 6 cali), której producenci nie przekroczą lub ją obejdą stosując inne technologie (np. elastyczne ekrany ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 5,5 cala i jest to rozmiar niesamowicie do dupy, telefon przestaje być telefonem i się nagle okazuje, że do 99% operacji potrzeba dwóch rąk.

A masz jakiś problem z drugą ręką? W czym przeszkadza korzystanie z telefonu obu rękami?

Jadąc samochodem zawsze telefon mam w uchwycie i nigdy nie musiałem korzystać z obu rąk prowadząc.

Nie bardzo rozumiem w czym masz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no np żadnej wiadomości nie mogę napisać jedną ręką, irytujące się zrobiło używanie telefonu paląc papierosa, leżąc w łóżku itd. zrobiłem błąd kupując paletkę do pingponga i bardzo tego żałuję.

mysle podobnie , w dodatku w normalnych jeansach sie za bardzo zmiescic nie chce. Ale panowie wszystko zalezy od preferencji uzytkownika- jedni wola paletki inni male zgrabne urzadzenia  i bardzo dobrze. Osobiscie czekam na iphona 5se - 4 calowy z bebchami od 6s. Skoro iphone "wraca" do malych telefonow to mam nadzieje ze reszta tez sie nawroci, bo chyba obecnie  jedyny mniejszy tel z niezłymi bebechami to xperia z5 compact

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już ma jakieś doświadczenia praktyczne z Lumią 950? Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą widać wyraźny trend, że średnice telefonów rosną i rosną z każdym modelem. Oczywiście jest górna granica (dla mnie ~ 6 cali), której producenci nie przekroczą lub ją obejdą stosując inne technologie (np. elastyczne ekrany ).

 

To jest ślepa uliczka, nie ma w tym żadnego przełomu technologicznego. Producenci się dwoją i troją, aby pokazać, że nowy model jest super i hiper, trylion procent lepszy od poprzedniego ... a kto potrzebuje w telefonie z 5.5'' ekranem rozdzielczości Ultra HD?

 

Przełomem będą technologie 'wearable', przede wszystkim okulary. One już tak naprawdę są, ale jeszcze musimy poczekać zanim ta technologia i rozwiązania staną się wystarczająco dojrzałe. Na początek sterowanie źrenicą ... a potem kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozdzielczości ekranów się zgadzam. To czysty marketing, podobnie jak matryce aparatów fotograficznych o gigantycznej gęstości, co wcale nie odzwierciedla jakości zdjęć, ale nadal działa na wielu klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 matryce aparatów fotograficznych o gigantycznej gęstości, co wcale nie odzwierciedla jakości zdjęć, ale nadal działa na wielu klientów.

 

Niektórzy już trochę poszli po rozum do głowy - w nowym S7 jest mniej pikseli w aparacie, niż w poprzednim modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko s7 ma bardzo jasny "obiektyw", póki co tendencja jest na jak najjaśniejsze - ale co z tego wyjdzie? jak się pojawi telefon i jakaś niezależna redakcja/serwis internetowy albo zwykły użytkownik wstawi foty to będzie wiadomo... a u mnie 13 mpix w lg g3 robi takie same zdjęcia jak 5 mpix w l9 p760, ale z 13 mpix w xperii z byłem bardzo zadowolony - zdjęcia były naprawdę fajne, jak na telefon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matryce mają taki format - standard z aparatów.

Może i standard dla małych aparacikow, bo wyżej standardem jest 3:2

 

Co nadal nie zmienia faktu, ze standardem monitorów, na których ogladamy w 2016 zdjęcia jest 16:9

I teraz w S7 zmiana na 16:9 to zdjęcia poprawcie mnie jak się mylę juz nie 12 a 9 MP.

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co nadal nie zmienia faktu, ze standardem monitorów, na których ogladamy w 2016 zdjęcia jest 16:9

Monitory do oglądania zdjęć, to często 16:10.
Ciekawe gdzie

 

A na poważnie - owszem i sa 21:9, ale tak czy inaczej blizej takim do 16:9 niz 4:3/3:2

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Co nadal nie zmienia faktu, ze standardem monitorów, na których ogladamy w 2016 zdjęcia jest 16:9

Monitory do oglądania zdjęć, to często 16:10.
Ciekawe gdzie

W sklepie. :P

:D

 

Tak czy inaczej - korci ten S7 edge. Niby niewiele zmienili, ale wszystko w dobrą stronę i teraz ten fon bardziej kompletny jest. Tyle że w detalu w sklepie po prostu drogi (3600), dla stalych klientów w plusie juz znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Matryce mają taki format - standard z aparatów.

Może i standard dla małych aparacikow, bo wyżej standardem jest 3:2
np. Olympus jeśli o DSLR pytasz :) Tego formatu trzyma sie też zapewne sporo konstrukcji kompaktowych wypieranych z rynku przez komórki. Format jest zaszłością historyczną spowodowaną proporcją starych monitorów, ale wydaje się też mieć zaletę - dzięki zbliżeniu proporcji do kwadratu można zastosować mniejszej średnicy obiektyw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

trochę nie do końca w temacie, ale... może ktoś z Was tutaj ma gdzies na dnie jakiejś szuflady jakiegoś zapomnianego smartfona którego chciałby się (tanio) pozbyć? W przeciągu miesiąca ukradli mi dwa iPhony i mam chwilowo trochę dość wydawania kolejnych wiaderek pieniędzy... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś już ma jakieś doświadczenia praktyczne z Lumią 950? Thx

Ja mam Lumie 950 od około 1,5 miesiąca. Co chciałbyś wiedzieć?

Czy ma faktycznie super aparat (640 ma aparat do niczego), czy win X jest płynny czy są jakieś jaja. W zasadzie pytanie otwarte :)

Dziękuję

Hej,

 

trochę nie do końca w temacie, ale... może ktoś z Was tutaj ma gdzies na dnie jakiejś szuflady jakiegoś zapomnianego smartfona którego chciałby się (tanio) pozbyć? W przeciągu miesiąca ukradli mi dwa iPhony i mam chwilowo trochę dość wydawania kolejnych wiaderek pieniędzy... :(

Być może- jeśli będą argumenty"ZA" zmianą na lumię 950 to mam lumie 640 dual sim na gwarancji :)

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micro 4/3 to wyjątek, zdecydowana większość matryc wśród DSLR i bezlusterkowców to APS-C i FF (pełna klatka), gdzie formatem jest 3:2. Tyle teorii, w praktyce zaś ogladamy zdjęcia na ekranach "panoramicznych".

Matryca 4:3 bez straty jakości może robić zdjęcia panoramiczne - ma więcej fotokomórek przy tej samej szerokości co potencjalna matryca panoramiczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozpakowaniu z pudełka i włączeniu myślałem, że po raz pierwszy nauczę telefon latać… Stabilność była na poziomie oprogramowania nawet nie beta a alfa. To był naprawdę ciężki początek znajomości. :wacko:

Jednak z każdym dniem przekonuje się do tego telefonu coraz bardziej.

Przede wszystkim aktualizacja oprogramowania systemowego. Po aktualizacji stabilność jest już normalna - mniej więcej na poziomie Androida (zawiecha raz na tydzień). Do Win 8 (brak zawiechy przez ponad rok użytkowania) jeszcze jednak sporo brakuje.

Całość działa jednak jak w iPhonie – bez większych fajerwerków, ale sprawnie. Nie ma problemów z Wi-Fi (nieźle łapie zasięg), parowaniem Bluetooth czy GPS.

Szybkość działania telefonu – jest ok, ale zachwytu brak. Spodziewałem się jednak, że optymalizacja programów (Spotify, audioteka) będzie trochę lepsza. Mam nadzieję, że to się jeszcze poprawi. W tej chwili jest zdecydowanie poniżej iPhona.

Programy – mi nic nie brakuje. Wszystko działa bez większych problemów. Jednak sprawdź czy na pewno Twoje ulubione oprogramowanie jest dostępne (i przede wszystkim opinie o nim – tu bywa naprawdę różnie).

Ekran jest dobry – miłe dla oka odwzorowanie kolorów, a przede wszystkim jasność w słońcu – można bez problemu wszystko odczytać. Czułość dotyku jest idealna – nie ma problemu z pisaniem dłuższych wypowiedzi.

Bateria – gorsza niż w Z1 użytkowanym do tej pory. Wystarcza na ok. ¾ dnia przy moim użytkowaniu (włączony GPS, Wi-Fi, Bluetooth, 6 godzin rozmów dziennie, jakieś 2 godziny internetu, nieustanna synchronizacja danych w tle). Przy rozsądnym korzystaniu powinna spokojnie wystarczyć na cały dzień i trochę dłużej. Przy minimalnym korzystaniu (noc) ubytek zaledwie 2-4%, więc sam system niewiele zabiera.  

Aparat – lepszego do tej pory nie miałem :). Szybki (oddzielny guzik do odpalenia pozwala na wykonanie zdjęcia w ok. 3 sekundy). Świetne oddanie kolorów, niezłe zdjęcia nawet w nocy i sporo możliwości dostosowania do własnych upodobań (łącznie z płynną regulacją ostrości!). Wywoływanie zdjęć też daje sporo możliwości. Ja jestem zachwycony. Do tej pory używałem Sony Z1, SII i iP5s.

Wykonanie – to już kwestia gustu. Po Z1 zdecydowanie wolę plastikową nierysującą się obudowę 950 od szklano-metalowego ‘cacuszka’, które musi być nieustannie w pokrowcu. Nic mi nie trzeszczy, nic nie odpada. Jest ok.

No i najważniejsze – jakość rozmów. Jest fenomenalna :yahoo:. Mam zasięg w miejscach, które do tej pory uważałem za martwe. Jestem wyraźnie słyszany i wszystkich słyszę bez żadnych problemów. Ogromny +.

I na koniec dwie wkurzające wady (nie do końca telefonu):

1) kupienie trzymadła do samochodu to raczej wyzwanie (albo niepasujące, wciskające przyciski boczne, albo kosztujące 200 złotych i więcej :rolleyes:),

2) Nowy wtyk USB – co prawda pozwala na naprawdę szybkie ładowanie (w 2 godziny masz full’a jeżeli ładujesz z gniazdka od 20%), ale za Chiny nie można dostać kabla w tym standardzie w normalnych sklepach. Ponieważ to jest pierwszy telefon (chyba) z tym gniazdem nikt z Twoich znajomych nie będzie mógł Cię poratować i musisz mieć zawsze przy sobie swój kabel, aby móc doładować telefon. 

 

Kurcze, ale się rozpisałem...  :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...