Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Parę miesięcy temu namówiłem żonę na przesiadkę z androida na win8 w nokii.

Ale kiedy nokia porzucała Symbiana na korzyść produktu Microsoftu, to była wtedy jeszcze wersja 7.x ;)

 

 

 

- trzymam paluchem na czymkolwiek (zdjęcie, kontakt, jakis inny plik) i wyswietla mi się cała lista użytecznych funkcji.

 

To samo jest od kilku lat w Androidzie :) Ja też mam sentyment do OS/2, który przewyższał Windows wszystkim... tylko nie ilością softu i użytkowników - gdzie jest Winda a gdzie OS/2 każdy widzi ;)

Oczywiście tutaj nie prorokuję sukcesu Windows Phone... za późno nieco dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczywiście tutaj nie prorokuję sukcesu Windows Phone... za późno nieco dla nich.

 

Do dzwonienia i czytania maili wystarcza.

 

Zresztą, każdy OS jest tak dobry jak soft do niego. Andek bez pierdyliona apek  też byłby bezużyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zresztą, każdy OS jest tak dobry jak soft do niego. Andek bez pierdyliona apek też byłby bezużyteczny.

Poza BB, tam - oprócz gier - nie musiałem nic doinstalowywać, bo wszystko było pod ręką, czekam na BB Z20 i zmieniam L925 na BB :)

U ojca N8 dalej służy, jest z niej bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zresztą, każdy OS jest tak dobry jak soft do niego. Andek bez pierdyliona apek  też byłby bezużyteczny.

 

 

Jakie ma znaczenie czy aplikacja przychodzi razem z systemem czy jest instalowana osobno? 

Noka sama siebie pogrążyła wyśmiewając smartfony mówiła, żę ludzie to kretyni, wystarczy zmienić kształt telefonu i każdy go kupi a tu dupa.

Jak kupiłem  HCT TYTN 2 i pokazałem w pracy to był pogrom nokii i jedna wielka wyprzedaż.

 

Co do androida to jak dla mnie system dla dzieci. Mnóstwo niedopracowania w aplikacjach, mega ciężki hardware musi nadrabiać nakładkę na nakładce. Głupa latarka potrzebuje czasu aby się uruchomić. Ja to widzę w HD2, ten sam sprzęt i windows 6.5 i 7 śmigają każdy android zamula. Reklamy w aplikacjach to jakaś katastrofa, aplikacje byle debil zrobi i da się ją wrzucić na AM - choćby słynny anatywirus który nie robił nic, był mega polecany, nawet płacili za wersję pro a co do czego to było oszustwo. Owszem jest sporo fajnych rzeczy ale ja mam andka do celów prywatnych, do celów służbowych nadal win 6.5 i to co na niego powstało na razie działa poprawnie. Następny tel to właśnie ma być coś rozsądnego a nie system dla napalonych na gadgety 12-latków. Mój syn ma zyliard aplikacji mnóstwo nakładek, animacji i takich tam pierdół. Uważam, że to system dla mas i w tym się sprawdza ale całkowicie nie widzę go w codziennej pracy. Co, mail to dołączona reklama, co powiadomienie to zamknij najpierw reklamę itd,

Ci co mają apple wiedzą, że jak już w appstore jest aplikacja to będzie działała. Ja jak zrobę update do nowego gmail to nie da sie go uruchomić i muszę wracać do wersji oryginalnej z telefonu - co robi konflikt? nie wiadomo - jak dla mnie to kwintesencja androida czyli linux plus nakładka, plus nakładka java i to wymaga minimum 2 rdzeni aby się cokolwiek w miarę uruchamiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza BB, tam - oprócz gier - nie musiałem nic doinstalowywać, bo wszystko było pod ręką

Jakie ma znaczenie czy aplikacja przychodzi razem z systemem czy jest instalowana osobno? 

 

Stabilność działania,  prądożerność, brak zmuszania do akceptowania udostępniania dla "firmy krzak" moich danych - to takie trzy pierwsze skojarzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mnóstwo niedopracowania w aplikacjach

Porównujesz ten sam program na różnych platformach?

 

 

 

mega ciężki hardware musi nadrabiać nakładkę na nakładce

Coś za coś. Apple i Microsoft mają komfort praktycznie monolitycznego sprzętu (z Windows Phone wycofała się większość producentów) i jedna binarka ma szanse działać na wszystkich słuchawkach. W przypadku Androida mamy chaos wielu producentów, różnych architektur - tutaj wirtualizacja ma pewne zalety, nawet kosztem utraty nieco na wydajności.

 

 

 

Głupa latarka potrzebuje czasu aby się uruchomić

Mam latarkę odpalaną z menu powiadomień (seryjnie od Androida 5.0) i działa bez znaczących opóźnień - w sensie światło zapala się jakieś 0,5 lub mniej sekundy od naciśnięcia ikonki. Więc tak... potrzebuje czasu by się uruchomić... ale dla mnie jest to pomijalne.

 

 

 

Reklamy w aplikacjach to jakaś katastrofa

Czemu? Zazwyczaj można za niewielką opłatą mieć zamiast aplikacji darmowej z reklamami aplikację bez reklam. Wiele darmowych aplikacji nie ma reklam, wiele z tych reklam jest zrobionych tak, że nie przeszkadza. Ale może korzystasz z innych programów niż ja i masz odmienne doświadczenia. Najbardziej wpieniają reklamy w Angry Birds Epic - i tu nie da się kupić wersji bez reklam. Nie wiem jak jest w wersji na WP i iOS.

 

 

 

Co, mail to dołączona reklama, co powiadomienie to zamknij najpierw reklamę itd,

Może za dużo syfu masz zainstalowane? Nie mam reklam w powiadomieniach ani e-mailach. Reklamy są w większości darmowych gier.

 

 

 

Ja jak zrobę update do nowego gmail to nie da sie go uruchomić i muszę wracać do wersji oryginalnej z telefonu - co robi konflikt? nie wiadomo - jak dla mnie to kwintesencja androida

Nie mam takich problemów. Może wynika to ze zbyt dużych modyfikacji softu jakie HTC zafundowało słuchawce? Ale nie obwiniałbym tu Androida tylko producenta telefonu, że poniosła go fantazja i dokonał modyfikacji, które powodują niekompatybilność.

 

 

 

Stabilność działania,  prądożerność, brak zmuszania do akceptowania udostępniania dla "firmy krzak" moich danych - to takie trzy pierwsze skojarzenia

A co jeśli doinstalowuję aplikacje tego samego producenta co system i instaluję tylko to co jest mi potrzebne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę jak wyższość świąt Bożego Narodzenia nad ...

MIałem to i to i po roku z WP nie wrócę już do Andka.

Po prostu wg. mnie Andek jest dla ludzi lubiących mieć ,lub samą świadomość nieograniczonej liczby apek,modyfikacji,tapet,nakładek itp(dla mnie drugorzędne znaczenie),kosztem zazwyczaj tragicznej jakości tychże apek ,prądożerności,czasu reakcji tel(obciążenie systemu) 

Wiem że na słuchawkach typu galaxy 5,6 i innych słuchawkach z wyższej półki za 1,5-2k andek chodzi płynnie,tyle że z Windą mamy tą płynność w słuchawce za 500-600zł.

Przesiadłem się z SE WT19 na Lumię 635 (cenowo zbliżone w momencie zakupu,parametry tech podobne) i nie ma porównania.Przy SE Lumia to demon prędkości a bateria mimo 2x większego wyświetlacza w Lumii trzyma 3x dłużej.Moja Żona ma już leciwego HTC8s na Windzie i ostatnio stęka że chyba się psuje już bo bateria trzyma tylko 4dni(dużo dzwoni).

Jak dotąd nie zdarzyło mi się żeby w sklepie Wp nie było potrzebnej mi apki,a po ostatnich aktualizacjach pojawiło się wszystko czego mi brakowało na początku.Ponoć w styczniu ma być już W10 i WP10 i podobno ma wymiatać.Zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli doinstalowuję aplikacje tego samego producenta co system i instaluję tylko to co jest mi potrzebne?

Tym bardziej, też jestem takim użytkownikiem telefonów, nigdy nie instaluję pierwszej lepszej apki ze sklepu, przywiązuję się do sprawdzonych rozwiązań :)

Miałem Symbiana (różne wersje), androida od HTC G1 do Sony Xperia Z10, lumię 625, 925, iP 4s do zabawy na trochę dłużej, a żaden z w/w telefonów nie sprawił tego co BlackBerry Z10 - że chcę wrócić do tego systemu, że poszukiwania się skończyły i znalazłem to co jest dla mnie naj :)

 

Edit: sentyment mam jeszcze do N8 - wielka szkoda, że powstała ze 2-3 lata za późno, żeby uratować kalosze Nokii ;)

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zresztą, każdy OS jest tak dobry jak soft do niego. Andek bez pierdyliona apek też byłby bezużyteczny.

Jakie ma znaczenie czy aplikacja przychodzi razem z systemem czy jest instalowana osobno?

Noka sama siebie pogrążyła wyśmiewając smartfony mówiła, żę ludzie to kretyni, wystarczy zmienić kształt telefonu i każdy go kupi a tu dupa.

Jak kupiłem HCT TYTN 2 i pokazałem w pracy to był pogrom nokii i jedna wielka wyprzedaż.

 

Co do androida to jak dla mnie system dla dzieci. Mnóstwo niedopracowania w aplikacjach, mega ciężki hardware musi nadrabiać nakładkę na nakładce. Głupa latarka potrzebuje czasu aby się uruchomić. Ja to widzę w HD2, ten sam sprzęt i windows 6.5 i 7 śmigają każdy android zamula. Reklamy w aplikacjach to jakaś katastrofa, aplikacje byle debil zrobi i da się ją wrzucić na AM - choćby słynny anatywirus który nie robił nic, był mega polecany, nawet płacili za wersję pro a co do czego to było oszustwo. Owszem jest sporo fajnych rzeczy ale ja mam andka do celów prywatnych, do celów służbowych nadal win 6.5 i to co na niego powstało na razie działa poprawnie. Następny tel to właśnie ma być coś rozsądnego a nie system dla napalonych na gadgety 12-latków. Mój syn ma zyliard aplikacji mnóstwo nakładek, animacji i takich tam pierdół. Uważam, że to system dla mas i w tym się sprawdza ale całkowicie nie widzę go w codziennej pracy. Co, mail to dołączona reklama, co powiadomienie to zamknij najpierw reklamę itd,

Ci co mają apple wiedzą, że jak już w appstore jest aplikacja to będzie działała. Ja jak zrobę update do nowego gmail to nie da sie go uruchomić i muszę wracać do wersji oryginalnej z telefonu - co robi konflikt? nie wiadomo - jak dla mnie to kwintesencja androida czyli linux plus nakładka, plus nakładka java i to wymaga minimum 2 rdzeni aby się cokolwiek w miarę uruchamiało.

Opinie o Andku z przed paru lat...wybacz, ale juz od jakiegos dluzszego czasu (w świecie elektroniki) tak nie jest.

 

Dzis Android pracuje plynnie na urzadzeniach ze sredniej polki - nie musisz miec od razu S5 czy Z3.

 

Problemem sa bardziej nakladki producenckie i te moga byc obciazajace dla slabszych sluchawek. Mistrzem w dodawaniu smieciowych aplikacji jest Samsung. Dobrą rzeczą jest jednak fakt, ze firma nie przeszkadza swoją polityką by sobie TW oczyscic.

 

Jak chcesz czystego Andka - proponuje Nexusa lub Motorolke. Jak cos lekkiego nad Andkiem, co nie wplywa na szybkosc pracy - Sony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kosztem zazwyczaj tragicznej jakości tychże apek ,prądożerności,czasu reakcji tel(obciążenie systemu) 

Czy możesz mi podać przykład aplikacji, która działa doskonale na WP/iOS a na Androidzie jest takim wielkim gniotem?

Ja podam np. Instagram, gdzie wersja pod WP ostatnią aktualizację miała dziewięć miesięcy temu i ciągle nie pozwala na obsługę video. Twitter - ostatnia wersja na WP jest z lipca, na Androida z grudnia - o różnicy w funkcjonalności nie warto już nawet wspominać.

Ogólnie trzymam kciuki za WP bo trzy konkurencyjne platformy to zawsze coś lepszego niż duopol. Niemniej jeżeli w prywatnych rozmowach z pracownikami Microsoftu słyszę, że owszem WP jest lepsze z wersji na wersję... to zdają sobie sprawę, że jeszcze rok - dwa potrzebują by osiągnąć pełną stabilność i funkcjonalność jaką mieli na iOS czy Androidzie (których używali wcześniej). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Porównujesz ten sam program na różnych platformach?

nie, jest taka masa niedopracowanych aplikacji, że płakać się chce- ile działa Tobie aplikacji upnp?

 

 

Mam latarkę odpalaną z menu powiadomień (seryjnie od Androida 5.0) i działa bez znaczących opóźnień - w sensie światło zapala się jakieś 0,5 lub mniej sekundy od naciśnięcia ikonki. Więc tak... potrzebuje czasu by się uruchomić... ale dla mnie jest to pomijalne.

no to zobacz tak

na HTC HD2 można zainstalować różne systemy czylu hardware zawsze ten sam. A teraz aplikacja włączająca latarkę na różnych systemach - to przecież prosty soft a na adnroidzie z cpu 1GHz zajmuje to najwięcej czasu nie wspominając o ICS

 

 

Nie mam takich problemów. Może wynika to ze zbyt dużych modyfikacji softu jakie HTC zafundowało słuchawce? Ale nie obwiniałbym tu Androida tylko producenta telefonu, że poniosła go fantazja i dokonał modyfikacji, które powodują niekompatybilność.

no akurat mam na xpieria, a co do modów to tylko jeden czyli utworzona partycja 8GB ext4 na karcie pamięci i przestawiona jako domyślna do instalowania aplikacji. Dla mnie to totalny idiotyzm, że kupy aplikacji nie da się przenieść na kartę.  Można to zrobić ale trzeba mieć root-a, zainstalować specjalny soft itd. ale dzięki temu mam zainstalowane wszystkie aplikaje jaki potrzebuję i mnóstwo miejsca na pamięci telefonu.

 

Taki system do prywatnej komórki ok ale z szybkim cpu 2GB ram i 8G flash i mejsem na kartę SD

 

 

 

Opinie o Andku z przed paru lat...wybacz, ale juz od jakiegos dluzszego czasu (w świecie elektroniki) tak nie jest.

Mam HTC One i zdania nie zmieniam. Aktualizacja i coś żre baterię itd. o ile jeszcze działa

 

Czekam na Q20 i mam nadzieję, że to będzie poważny system a nie cukiereczek w lśniącym opakowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kosztem zazwyczaj tragicznej jakości tychże apek ,prądożerności,czasu reakcji tel(obciążenie systemu)

Czy możesz mi podać przykład aplikacji, która działa doskonale na WP/iOS a na Androidzie jest takim wielkim gniotem?

Ja podam np. Instagram, gdzie wersja pod WP ostatnią aktualizację miała dziewięć miesięcy temu i ciągle nie pozwala na obsługę video. Twitter - ostatnia wersja na WP jest z lipca, na Androida z grudnia - o różnicy w funkcjonalności nie warto już nawet wspominać.

Ogólnie trzymam kciuki za WP bo trzy konkurencyjne platformy to zawsze coś lepszego niż duopol. Niemniej jeżeli w prywatnych rozmowach z pracownikami Microsoftu słyszę, że owszem WP jest lepsze z wersji na wersję... to zdają sobie sprawę, że jeszcze rok - dwa potrzebują by osiągnąć pełną stabilność i funkcjonalność jaką mieli na iOS czy Androidzie (których używali wcześniej).

Z tych które pamiętam to o wiele szybciej i plynniej chodzą aplikacje bankowe Np ing,millenet i informacyjna WP i poczta WP.

Więcej nie pamiętam,bo naprawde rzadko jakies instaluje.W andku kilka razy zdarzyło mi się ze jak juz jakas sciaglem to okazywalo sie ze się zawiesza,nie ma dźwięku albo byla po prostu bezuzyteczna.W WP na razie nic takiego mi się nie zdarzyło,w dodatku nie potrzebuje wiedzieć co to jest Np root,branding,reset ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden z w/w telefonów nie sprawił tego co BlackBerry Z10 - że chcę wrócić do tego systemu, że poszukiwania się skończyły i znalazłem to co jest dla mnie naj

Trzeba się tego trzymać, każdy używa tego co jest dla niego wygodne.

 

 

 

nie, jest taka masa niedopracowanych aplikacji, że płakać się chce- ile działa Tobie aplikacji upnp?

Ale czy fakt, że masz wybór jest czymś złym? To tak jakby skrytykować istnienie aut tym, że jest ich tak dużo do wyboru i wiele jest do bani. Mi działa jedna BubbleUPnP - pierwsza którą zainstalowałem, reszty nie sprawdzałem ale wiem, że specjalnie lepszych też próżno szukać.

 

 

 

na HTC HD2

Czego oczekiwać od tak starego telefonu? Android by sensownie działał musi mieć minimum 1GB RAM, a 2GB są lepsze. Nawet Windows Phone 8 wymaga 1GB by obsłużyć 720p lub więcej. Jeden rdzeń 1GHz... to było dobre pięć lat temu, teraz są nieco inne standardy i wymagania. Obecnie nawet najtańsza Lumia 520 ma dwa rdzenie. Sprawdzałeś wydajność swojego telefonu z Windows Phone 8 (jest nieoficjalny port)?

 

 

 

a na adnroidzie z cpu 1GHz zajmuje to najwięcej czasu nie wspominając o ICS

ICS to stary system, optymalizacje zużycia RAM i wydajności nastąpiły w wersji 4.4 (Kit Kat).

 

 

 

Dla mnie to totalny idiotyzm, że kupy aplikacji nie da się przenieść na kartę.  Można to zrobić ale trzeba mieć root-a, zainstalować specjalny soft itd. ale dzięki temu mam zainstalowane wszystkie aplikaje jaki potrzebuję i mnóstwo miejsca na pamięci telefonu.

Jest kilka powodów niechęci androida do kart SD:

- kiepska ich jakość (w większości przypadków)

- niska wydajność (wynikająca z jakości karty jak i słabego czytnika w telefonie)

- kartę można z telefonu usunąć powodując tym samym niestabilność działania aplikacji

wszystkie powyższe składają się na zwiększoną ilość reklamacji i zgłoszeń serwisowych nie mających jednak nic wspólnego z działaniem samego telefonu. Odcięcie kart SD (podobnie jak możliwości podpięcia telefonu jako dysku FAT) powoduje mniejszą ilość problemów w skali globalnej. Znacznie lepszym pomysłem jest po prostu telefon z 16GB i więcej pamięci flash. 16GB dla tych co wiele do szczęścia nie potrzebują, a większe pojemności dla reszty.

 

 

w dodatku nie potrzebuje wiedzieć co to jest Np root,branding,reset

Powyższa wiedza nie jest na żadnej z platform obowiązkowa, ale jak ktoś chce coś więcej...? ;) Obecnie mam Nexusa i o ironio nie mam na nim root'a - a to przecież najlepszy kandydat do takiej zabawy :)

 

 

 

ing,millenet i informacyjna WP i poczta WP.

Nie używam, ale winić należy producenta aplikacji, zgłaszać błędy i zazwyczaj pomaga. PeKaO wypuściło swoją aplikację PeoPay (ma zaletę, że da się płacić NFC bez specjalnego SIMa) i ostatnia wersja strasznie zamulała, czego nie robiła poprzednia. Wypuścili poprawkę i jest OK. Ale takie problemy dotyczą programów niezależnie od platformy - kwestia jakie testy i priorytety przyjął producent oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się od jakiegoś czasu, czym by tu przeflashować Galaxy S3 (i9300). Żeby nabrał nieco wigoru, bo z aktualnym oficjalnym 4.3 (telefon fabryczny Samsunga, bez brandowania żadnego operatora) nie odstaje znacząco od tego co pamiętam z Galaxy Ace z 2.3.6... A jednak mocy w trzewiach ma "nieco" więcej.

 

I tak przeglądam informacje o różnych Cyanogenach czy innych Paranoidach i wciąż zastanawiam się co stracę - co przestanie poprawnie działać? CM ma przynajmniej łatwo dostępną listę "known issues", dla innych już tak dobrze nie jest.

 

Czy faktycznie, żeby mieć względny spokój z Androidem, trzeba po prostu kupować Nexusy?

Edytowane przez jpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

żaden z w/w telefonów nie sprawił tego co BlackBerry Z10 - że chcę wrócić do tego systemu, że poszukiwania się skończyły i znalazłem to co jest dla mnie naj

Trzeba się tego trzymać, każdy używa tego co jest dla niego wygodne.

 

 

 

nie, jest taka masa niedopracowanych aplikacji, że płakać się chce- ile działa Tobie aplikacji upnp?

Ale czy fakt, że masz wybór jest czymś złym? To tak jakby skrytykować istnienie aut tym, że jest ich tak dużo do wyboru i wiele jest do bani. Mi działa jedna BubbleUPnP - pierwsza którą zainstalowałem, reszty nie sprawdzałem ale wiem, że specjalnie lepszych też próżno szukać.

 

 

 

na HTC HD2

Czego oczekiwać od tak starego telefonu? Android by sensownie działał musi mieć minimum 1GB RAM, a 2GB są lepsze. Nawet Windows Phone 8 wymaga 1GB by obsłużyć 720p lub więcej. Jeden rdzeń 1GHz... to było dobre pięć lat temu, teraz są nieco inne standardy i wymagania. Obecnie nawet najtańsza Lumia 520 ma dwa rdzenie. Sprawdzałeś wydajność swojego telefonu z Windows Phone 8 (jest nieoficjalny port)?

 

 

 

a na adnroidzie z cpu 1GHz zajmuje to najwięcej czasu nie wspominając o ICS

ICS to stary system, optymalizacje zużycia RAM i wydajności nastąpiły w wersji 4.4 (Kit Kat).

 

 

 

Dla mnie to totalny idiotyzm, że kupy aplikacji nie da się przenieść na kartę.  Można to zrobić ale trzeba mieć root-a, zainstalować specjalny soft itd. ale dzięki temu mam zainstalowane wszystkie aplikaje jaki potrzebuję i mnóstwo miejsca na pamięci telefonu.

Jest kilka powodów niechęci androida do kart SD:

- kiepska ich jakość (w większości przypadków)

- niska wydajność (wynikająca z jakości karty jak i słabego czytnika w telefonie)

- kartę można z telefonu usunąć powodując tym samym niestabilność działania aplikacji

wszystkie powyższe składają się na zwiększoną ilość reklamacji i zgłoszeń serwisowych nie mających jednak nic wspólnego z działaniem samego telefonu. Odcięcie kart SD (podobnie jak możliwości podpięcia telefonu jako dysku FAT) powoduje mniejszą ilość problemów w skali globalnej. Znacznie lepszym pomysłem jest po prostu telefon z 16GB i więcej pamięci flash. 16GB dla tych co wiele do szczęścia nie potrzebują, a większe pojemności dla reszty.

 

 

w dodatku nie potrzebuje wiedzieć co to jest Np root,branding,reset

Powyższa wiedza nie jest na żadnej z platform obowiązkowa, ale jak ktoś chce coś więcej...? ;) Obecnie mam Nexusa i o ironio nie mam na nim root'a - a to przecież najlepszy kandydat do takiej zabawy :)

 

 

 

ing,millenet i informacyjna WP i poczta WP.

Nie używam, ale winić należy producenta aplikacji, zgłaszać błędy i zazwyczaj pomaga. PeKaO wypuściło swoją aplikację PeoPay (ma zaletę, że da się płacić NFC bez specjalnego SIMa) i ostatnia wersja strasznie zamulała, czego nie robiła poprzednia. Wypuścili poprawkę i jest OK. Ale takie problemy dotyczą programów niezależnie od platformy - kwestia jakie testy i priorytety przyjął producent oprogramowania.

 

Do tego właśnie zmierzam.Po prostu WP w mnie oczywiście jest ''lepszym'' systemem dla takich noobów jak ja- chcę kupić słuchawkę ,w niewygórowanej cenie,która będzie chodziła płynnie i wydajnie bez potrzeby jakiegoś rootowania,modzenia w systemie czy usuwania brandingów.Uważam że słuchawka za +- 600zł z andkiem na pokładzie nie daje takiego komfortu(przynajmniej nie dawały jeszcze pół roku temu).Ale generalnie czy WP jest całościowo lepszy czy gorszy nie mi oceniać-musiałbym wypróbować Andka na np Nexusie czy galaxy 5.Myślę że wszystko zależy od klienta i jego oczekiwań.I tak właśnie powinno być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Będzie poważny, dopracowany system!

Poczekam aż się pojawi w sieciach

 

A dzisiaj na rozgrzewkę zakupiłem q10. Mam nadzieję, że za pół roku nie sprzedam go z dużą stratą i ile dojdzie do sprzedaży. W Q20 ie podoba mi się brak hdmi, w q10 debilnie miejsce na złącze usb przez to stacje dokujące stały się idiotyczne. Ciekawe czy BB zrobi na Q10 system 10.3.

 

systemu nie znam wogóle ale nie chciałem kafelków i cukierkowego androida. Ciekawe jak gmail, nawigacje itd. 


 

 

 Obecnie mam Nexusa i o ironio nie mam na nim root'a - a to przecież najlepszy kandydat do takiej zabawy
 

toż powyższe się do konfesjonału nadaje :)


edit:

teraz zacząłem się martwić :( a co z synchronizacją outlook, onenote, i tym wszystkim windowsowym co świetnie działało z W7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy faktycznie, żeby mieć względny spokój z Androidem, trzeba po prostu kupować Nexusy?

Od jakiegoś czasu Google napiera na producentów by nie przeginali z ilością nakładek na soft, jak i wypuszczali aktualizację do systemów. Nakładki stają zbędne, bo Android w ostatnich odsłonach rzeczywiście interfejs ma przemyślany. Widać, że nawet to zaczyna działać w przypadku LG, Sony czy Motoroli (w której do niedawna aktualizacja softu była równa wymianie słuchawki na nowszą). Samsung ma lekkie rozdwojenie jaźni i praktycznie każdą aplikację jaka z androidem przychodzi duplikuje w postaci swojej (pewnie przygotowują grunt pod Tizena) co zasyfia strasznie urządzenie. Nexus jest o tyle ciekawy, że jakby z definicji testy softu powinny się na nim odbywać, tyle, że nowa polityka cenowa Google odnośnie nexusa jak i jego gabaryty skutecznie mnie odstraszyły (i dalej siedzę w N4). 

 

@@Bo_Lo:thumbup:


 

 

cukierkowego androida

Ale jak cukierkowy? Chyba tylko z nazwy ;)

 

 

 

teraz zacząłem się martwić a co z synchronizacją outlook, onenote, i tym wszystkim windowsowym co świetnie działało z W7?

A czy przypadkiem te nowsze BB nie potrafiły odpalać androidowych aplikacji? Wtedy nawet jak bezpośrednio pod BB nic nie napisano to jest jeszcze drugie spore źródło softu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czy przypadkiem te nowsze BB nie potrafiły odpalać androidowych aplikacji? Wtedy nawet jak bezpośrednio pod BB nic nie napisano to jest jeszcze drugie spore źródło softu :)

Potrafią, bez problemu :)

Natomiast o rzeczy mailowo - organizacyjno - biurowe i ich synchronizację w BB bym się nie martwił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A dzisiaj na rozgrzewkę zakupiłem q10. Mam nadzieję, że za pół roku nie sprzedam go z dużą stratą i ile dojdzie do sprzedaży. W Q20 ie podoba mi się brak hdmi, w q10 debilnie miejsce na złącze usb przez to stacje dokujące stały się idiotyczne. Ciekawe czy BB zrobi na Q10 system 10.3.

 

systemu nie znam wogóle ale nie chciałem kafelków i cukierkowego androida. Ciekawe jak gmail, nawigacje itd. 

 

 

Bedzie 10.3.1, najprawdopodobniej pod koniec stycznia albo w lutym.

Co do nawigacji to uzywam Mireo Don't Panic, warta sprobowania jest tez darmowa NavFree. Ponadto oczywiscie mozesz zainstalowac cokolwiek co chcesz z Amazon Appstore albo Google Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Fiji, a masz może jakieś przecieki czy aparat w Z20 będzie z jakąś solidną optyką jak w passporcie?

Aha, miałem dopisać wadę q20 - odstający aparat od obudowy - nie wiem co im odbiło, będzie się obudowa rysować, być może szkiełko itd.

Co do synchronizacji W7 ma swój soft do telefonów opartych na Windowsach - i działa dobrze ale przez usb. Najbardziej podobała i się synchronizacja w nokia, czyli automatycznie przez BR jak telefon był w zasięgu. To były dawne czasy jak miałem jeszcze nokię 9300 więc bardzo dawne :) od tego momentu nigdy więcej nokii (otwieranie 1000 kontaktów zajmowało parę sekund, a wyszukiwane dynamiczne go zabijało :) śmiesznijsza była tylko prędkość przeglądarki. Z lokalnej karty pamięci proste strony zabijały ten telefon) Tak, wtedy zrodził się we mnie bunt do nokii,bo zapłaciłem za ten telefon 3600 pln czy jakoś tak...


Ale jaja, Q20 ma jednak złącze HDMI ale zintegrowane razem z USB

czyli niekompetentne bałwany wprowadziły mnie wbłąd

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=TpDRfjVYQRg#t=178

 

no to na pewno za parę mc kupię q20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...