Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mówię o wszystkim z chin, bo tam wszyscy teraz mają fabryki. O marki typu xiaomi i inne tego typu.

Miałem okazję sprawdzić tego typu urządzenia i niestety im jeszcze trochę brakuje do znanych koncernów.

Mam znajomych którym nie przeszkadzają te różnice i też są zadowoleni z chinoli, zależy kto i jak podchodzi do pewnych tematów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

Powiedzmy, że kolega je naprawia i w tym siedzi...

 

w fabryce mamy sluzbowe telefony sony i huawei mniej wiecej pol na pol

ztcw wszystkie robione w chinach

do serwisu trafily wszystkie, absolutnie wszystkie sony (z3 compact i z5) bo sie przegrzewaly i puchly baterie i jeden huawei bo padl glosnik

pewnie malo reprezentatywny przyklad bo to tylko jedna firma ale stosunek 15:1 jest porazajacy

ja oddalem super-chruper-xperie z5 bo parzyla w trakcie rozmowy i uzywam nedzne p8 lite bo po prostu dziala i sie nie psuje  ;)

 

Wytaptane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w pracy ktoś wreszcie zmądrzał i zmienia BB Z10 na inną sieć i sprzęt. Sorry - ale BB w kategorii smartfonów poległo. Bateria padała jak mucha po paru godzinach, do tego ciągłe wizyty w serwisie. Z ulgą pozbędę się tego paskudztwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Xiaomi Redmi 3 Pro już w kraju, na razie uważam że za 750 zł telefon jest super. Bateria po 2 dnia od ładowania ma jeszcze 20%, pod tym względem rewelacja. Jest czytnik linii papilarnych, 32GB pamięci, naprawdę szkoda kasy na droższy telefon moim zdaniem i jeśli nie będzie żadnych problemów z tym egzemplarzem w dalszej eksploatacji to gorąco polecam.

Jak tylko telefony Xiaomi trafi do operatorów to na pewno będzie się sprzedawał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w pracy ktoś wreszcie zmądrzał i zmienia BB Z10 na inną sieć i sprzęt. Sorry - ale BB w kategorii smartfonów poległo. Bateria padała jak mucha po paru godzinach, do tego ciągłe wizyty w serwisie. Z ulgą pozbędę się tego paskudztwa.

gdybyś miał wyrzucić na śmieci to daj znać ;) może jakoś się dogadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieski708 możesz sprecyzować co w nich średniego? nie mam zamiaru bronić chińskich telefonów, natomiast zastanawia mnie co w nich jest przestarzałe i skąd takie wnioski - ciekawi mnie temat od strony technicznej po prostu ;)

Chodzi o to że np biorą nowszy procesor żeby złapać klienta, a cała reszta to stare scalaki wykonane w większej nano technologii której już nie stosują duże koncerny bo przesiadły się na nowszą i lepszą nano technologie. A tanich firm nie stać na kupienie nowoczesnych wszystkich elementów. Dodatkowo to by podniosło koszt urządzenia, a kto kupi nieznane urządzenie nie sprawdzone itd jesli w tej samej cenie by miał markowe.

Ale nie wszystko co stare jest złe

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

u mnie w pracy ktoś wreszcie zmądrzał i zmienia BB Z10 na inną sieć i sprzęt. Sorry - ale BB w kategorii smartfonów poległo. Bateria padała jak mucha po paru godzinach, do tego ciągłe wizyty w serwisie. Z ulgą pozbędę się tego paskudztwa.

gdybyś miał wyrzucić na śmieci to daj znać ;) może jakoś się dogadamy

 

Do śmieci nie idzie - a do zwrotu do administracji. Można go odkupić prywatnie. Jak chcesz to się dowiem ile trzeba za niego położyć. Jak cena byłaby rozsądna to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

u mnie w pracy ktoś wreszcie zmądrzał i zmienia BB Z10 na inną sieć i sprzęt. Sorry - ale BB w kategorii smartfonów poległo. Bateria padała jak mucha po paru godzinach, do tego ciągłe wizyty w serwisie. Z ulgą pozbędę się tego paskudztwa.

gdybyś miał wyrzucić na śmieci to daj znać ;) może jakoś się dogadamy

Do śmieci nie idzie - a do zwrotu do administracji. Można go odkupić prywatnie. Jak chcesz to się dowiem ile trzeba za niego położyć. Jak cena byłaby rozsądna to dam znać.
Miałem chwilę BB i nokie na win, obie po krótkim użytku szybko odstawiłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie główną przewagą Xiaomi jest fakt, że nie ponoszą kosztów R&D w takim stopniu jak Samsung czy Apple. Podpatrują ich rozwiązania i często je kopiują z naruszeniem praw patentowych. Apple czy też Samsung dodatkowo ponoszą koszty marketingu, promocji, reklamy, budowania wizerunku itp. A idzie im to całkiem nieźle, wprowadzić jak nowy model smartfon który prawie w ogóle się nie różni od swoje poprzednika (7 vs. 6s) to prawdziwy "chłyt matetindody".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

u mnie w pracy ktoś wreszcie zmądrzał i zmienia BB Z10 na inną sieć i sprzęt. Sorry - ale BB w kategorii smartfonów poległo. Bateria padała jak mucha po paru godzinach, do tego ciągłe wizyty w serwisie. Z ulgą pozbędę się tego paskudztwa.

gdybyś miał wyrzucić na śmieci to daj znać ;) może jakoś się dogadamy

 

Do śmieci nie idzie - a do zwrotu do administracji. Można go odkupić prywatnie. Jak chcesz to się dowiem ile trzeba za niego położyć. Jak cena byłaby rozsądna to dam znać.

 

to daj znaka, szukam czegoś żeby się zapoznać z os10 po prostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dorzucić kilka słów do dyskusji o "chinolach".

Od miesiąca korzystam z Xiaomi Mi5 w wersji 3/64. Telefon kupiłem w sklepie ACCESSORIES4YOU, bo jest niedaleko i można towar obejrzeć i odebrać osobiście. Wrażenia? Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym telefonem. Specyfikację każdy może sobie przeczytać, ja chciałbym dorzucić jedynie kilka subiektywnych uwag i fotek, zrobionych tym telefonem.

 

Bezdyskusyjna jest szybkości i płynność działania telefonu. Nawet przy wielu uruchomionych aplikacjach nie zaobserwowałem przycięć. 

Ekran - wystarczająco jasny nawet w słońcu, rozdzielczość wystarczająca (kurcze, telewizory mają taką)., czuły na dotyk. 

Port podczerwieni - fajna opcja, używam do obsługi wszystkich projektorów w pracy ;-)

Bateria - wrażenie robi może nie tyle jej pojemność, co prędkość ładowania. W około 75 minut ładuje się do pełna. Dużo korzystam z telefonu, ale i tak wystarcza na 1,5 - 2 dni pracy (2 karty SIM, prywatna i służbowa).

 

Denerwujące - działanie czujnika linii papilarnych. Działa szybko, zabezpiecza telefon bez konieczności kreślenia znaczków. Niestety, z jakiegoś powodu czasem nie działa i te znaczki narysować trzeba. Nie jest to częste, ale dla mnie denerwujące. 

 

Zdjęcia... Kupując ten telefon zwracałem uwagę na jakość aparatu. Jeśli ktoś ma odrobinę wprawy, a ja lubię bawić się aparatem, efekt może być bardziej niż zadowalający. A tu kilka próbek:

 

1. Zdjęcia przy ładnej pogodzie:

post-3635-0-28567300-1475435514_thumb.jpgpost-3635-0-98753500-1475436092_thumb.jpgpost-3635-0-94493300-1475436213_thumb.jpgpost-3635-0-79525800-1475436410_thumb.jpg

2. Krajobrazy:

post-3635-0-96194300-1475436500_thumb.jpgpost-3635-0-60183300-1475436705_thumb.jpgpost-3635-0-76321900-1475436899_thumb.jpg

3. Zdjęcia nocne:

post-3635-0-26219100-1475435716_thumb.jpgpost-3635-0-48614900-1475437844_thumb.jpgpost-3635-0-16945500-1475438192_thumb.jpg (ostatnie ze statywu)

Uważam, że jakość zdjęć jest zadowalająca. Jeśli ktoś jest zainteresowany, mogę wrzucić porównanie ze zdjęciami z lustrzanki.

 

Aha, żeby nie było: wcześniej korzystałem z sony Z1 Compact, więc raczej dość porządnego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki tak dobre, że aż trudno uwierzyć.

Generalnie cały czas używam HTC one dual m7 i złego slowa nie powiem pomimo żałosnego aparatu. Tel działa sprawnie, działa synchronizacja z outlook przez USB działa również z outlook.com . Wkurza mnie tylko nazewnictwo zdjęć, dużo lepsze było w lumii nie wspominając o zdjęciach.

 

Aha, tel musi być dokowalny u musi mieć aktywny uchwyt samochodowy. Dodatkowy plus HTC one dual sim jest bardzo dziwny ponieważ działa poprawnie ze starym zestawem głośnomówiącym Nokia ck1w czego nie można powiedzieć o wersji na jeden SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dodatkowy plus HTC one dual sim jest bardzo dziwny ponieważ działa poprawnie ze starym zestawem głośnomówiącym Nokia ck1w czego nie można powiedzieć o wersji na jeden SIM.

Dziwne, u mnie działa ;) Zarówno z m7, jak i z m8s. No dobrze, działa z pewną dokładnością: można rozmawiać, ale nie ma info o zasięgu, baterii i nie synchronizuje kontaktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował już ktoś nowe P9?

 

 

tak, mialem krotko p8 lite i w fabryce dostalem mozliwosc wejscia na wyzszy poziom ;)

torpeda pod wzgledem mozliwosci ale moj to 4/64, jako telefon i navi dziala perfekt

zdjec robie b. malo, dwie soczewy wygladaja bajerancko ale czy dzialaja lepiej nie potrafie ocenic

mam prywatnego iphone 6 i huawei dziala duzo szybciej, jak nie wkurza cie emui to bedziesz zadowolony

jeden duzy minus p9: bardzo slabe szklo, rzekomo to gorilla 4 a w realu juz porysowana od noszenia w dzinsach

zaluje ze nie nakleilem jakiegos szkla jak sciagalem folie ale w reklamach mialo byc niezniszczalne

od razu tez wez porzadny case np spigen bo kolezanka upuscila swojego i odszedl do krainy wiecznych lowow  ^_^

 

Wytaptane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...