Skocz do zawartości

Wymiana uszczelniacza wałka sprzęgła, otwieranie skrzyni. Ktoś to już robił? Jakieś wskazówki? IMPREZA GT 99r.


PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów :) .

Mam wyciek ze skrzyni biegów na wałku sprzęgła :angry: , zamierzam wymienić ten nieszczęsny uszczelniacz w ten piątek. Jeśli macie jakieś doświadczenia z jego wymianą lub rozkręcaniem skrzyni proszę o porady, na co zwrócić uwagę, czy jest to obojętne na którym boku będzie leżeć skrzynia podczas otwierania, muszę odkręcać tą tylnią pokrywę gdzie znajduje się sprzęgło wiskotyczne czy wystarczy odkręcić całą ,,dupkę" skrzyni wraz z wiskozą?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem u siebie bo się pocił, a że miałem skrzynię na wierzchu to rozebrałem. 

Ja ściągałem od tyłu po kolei wszystko, załączam fotki. 

Skrzynię kładziesz na tę stronę, tak abyś miał od góry nakrętki, bo śruby są na przelot.

Generalnie bardzo prosta skrzynia.


Fotki, bo nie załączyły się pierwszym razem.

post-20289-0-02448700-1481735907_thumb.jpg

post-20289-0-07643900-1481735908_thumb.jpg

post-20289-0-91711300-1481735910_thumb.jpg

post-20289-0-57684800-1481735912_thumb.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Daroot. Wyciągałeś całe bebechy może ze skrzyni? czy po rozpołowieniu można bez przeszkód wyciągnąć wałki z zębatkami, a może są jeszcze jakoś przykręcone w środku? Czym ją wymyć w środku? ( benzyna ekstrakcyjna będzie ok?) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam foty po rozebraniu niestety :( Wałki wyciągasz jak klocki lego, nic się nie rozlatuje. Jest przykręcony tylko z tego co pamiętam, wałek na trzecim foto, 4 śruby, bez tego ani rusz. Ale to na zewnątrz.

Czym ją wymyć? Nie wiem, niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie - ile tej benzyny musiałbyś zużyć :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a trzeba w ogóle rozbierać skrzynie do uszczelniacza? :huh: nie ma simmera jak innych autach?

musi leżeć na konkretnym boku, ale to słyszałem, nie miał bym cojones żeby samemu rozkręcać...

 

w Mikrze chciałem sie podjąć ,ale nie wiem czy sie zdecyduje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, wyciągnięcie skrzyni na stół to najtrudniejsza część zadania. Trochę rzeczy trzeba wykręcić żeby ją wyciągnąć. Otworzenie samej skrzyni już nie jest skomplikowane. Ja pacjenta mam już na stole, czekam tylko na części i składam. Jak będzie wszystko ok po złożeniu i będę miał chwilę to może zrobię jakąś fotorelacje.                                                                            

post-22942-0-76894400-1482240975_thumb.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...