Jump to content
Filip_B

Kierownica momo słabe spasowanie

Recommended Posts

Cześć. Ostatnio przeglądałem filmy z kamerki samochodowej i natknąłem się na "prywatną" rozmowę panów mechaników, którzy to przy okazji wymiany opon stwierdzili, że poduszka w kierownicy musiała być wymieniana. Z tego co mi wiadomo auto jest po przygodach, ale naprawiane było porządnie, a nie po łebkach. Gdy zaglądam przez szpary to jestem w stanie dostrzec coś co może być poduszką.  ;) Stąd pytanie, czy w Waszych blobach kierownica też tak wygląda, czy jednak jest coś źle spasowane? Jak tak sobie patrzyłem w internecie, to część jest lepiej spasowanych, a część jak u mnie. Chciałbym wiedzieć, czy w razie "w" mogę liczyć na poduchę z przodu. :) Pozdrawiam 

post-25549-0-70698200-1481581405_thumb.jpg

post-25549-0-99026400-1481581415_thumb.jpg

post-25549-0-08692200-1481581429_thumb.jpg

post-25549-0-77781500-1481581443_thumb.jpg

Edited by Filodorro

Poduszka to tu wyglada na nietkniętą - to sama kierownica po latach się trochę "rozłazi" i pęka. Niedawno wymieniałem swoją i widziałem jak to wyglada, nie przejmowałbym się, bo te szpary o niczym nie świadczą za bardzo (poduszka to osobny moduł, podłączany jednym kabelkiem, a do kolka kierownicy przykręcany dwoma śrubami po bokach)

Ja na początku w GX miałem wieniec MOMO, a środek oryginał więc ktoś musiał rzeźbić. Może i u Ciebie jakaś mała dłubanina była robiona? 

Hmm tak jak pisalem, auto bylo naprawiane. Gdy przed zakupem sprawdzalismy wrxa w aso subaru to po podpieciu do kompa nie pokazalo zadnych bledow typu wywalona poduszka. Tylko wg mnie jednak za bardzo odstaje... :/

No to jak auto było naprawione to może masz nowy środek kierownicy '' z innego auta '' dlatego średnio to pasuje. Sama kierownica jak koledzy wcześniej zauważyli z biegiem czasu też mogła się rozejsc

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

U mnie to wyglądało tak, zanim nie wymieniłem koła kierownicy, które się rozłaziło i w ogóle było mocno zużyte:

post-25210-1481805747,8515_thumb.jpg

To nie jest tak, ze poduszka może nie pasować do reszty - jak się jedno i drugie dobierze w dobrym stanie, to będzie ładnie. Po wymianie wyglada dużo lepiej.

Edited by Turbo

Może się mylę, ale patrząc na logo na poduszce to jasiek wygląda na ten z GT a wieniec może został z GD? 

Tutek, a w gt nie bylo przypadkiem zoltego logo?

Złotego nie kojarzę, wiem, że na pewno były czarne i srebrne. Twoja poduszka wygląda jak z WRX04 US z kierownicą z tempomatem. Może to jest powód tych szpar. Obadaj link:
http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=1700559

Obstawiam, że masz poduszkę z jednego modelu, a wieniec z drugiego. Stąd szpary.

Kierownice w bugajach (srebrny znaczek) były inne niż w blobach (czerwony znaczek)

A tak się podłącze pod temat, czy da się jakoś poprawić ta poduszkę na kierownicy? 

Odstaje od kierownicy i nawet pasażerowie zwracają mi uwagę ze tak jest i nie wiem czy rozkręcić ja i tam w środku są jakieś śruby do regulacji, gdy zdejme poduszkę, czy takie są uroki skośno okich karlow? 

20190315_120920.jpg

Odlacz akumulator, zaraz za wiencem kierownicy masz dwie sruby z lewej i prawej strony. Odkrec i poduszka odejdzie. Ocenisz poduszke i spasowanie. 2 minuty roboty a bedziesz wiedzial co i jak.

Przepraszam, ale nie zrozumiałem stwierdzenia, że po latach kierownica się rozłazi. Czy ktoś mógłby mi to przybliżyć ?

Nigdy, w żadnym samochodzie, kierownica mi się nie rozłaziła !

W dniu 15.03.2019 o 21:12, Barney napisał:

Odlacz akumulator, zaraz za wiencem kierownicy masz dwie sruby z lewej i prawej strony. Odkrec i poduszka odejdzie. Ocenisz poduszke i spasowanie. 2 minuty roboty a bedziesz wiedzial co i jak.

Spróbuję, dziekuje za informację :)

W dniu 17.03.2019 o 06:21, mz56 napisał:

Przepraszam, ale nie zrozumiałem stwierdzenia, że po latach kierownica się rozłazi. Czy ktoś mógłby mi to przybliżyć ?

Nigdy, w żadnym samochodzie, kierownica mi się nie rozłaziła !

Ja tak nie uważam, aczkolwiek poduszka ewidentnie mogła by siedzieć głębiej, też się nie spotkałem z czymś takim, trochę sobie dukam, że może poprzedni kierowca często trabil i coś się wyrobiło? Z czegoś się to wzięło, że tak odstaje, lub ktoś grzebal i złożył to nie tak, jak powinien, na dniach sprawdzę, bo fabryka czegoś takiego by nie zrobiła 

Edited by Arqus

No u mnie też jest szpara, zastanawiam się czy to też nie dlatego, że kierownica została obszyta :huh:

Może to być przyczyną, bo z tego co "macałem" to wydaje się być mocno naciągnięte. Tak czy siak chyba będę musiał zmienić to obszycie na inne, bo to mi się ślizga w rękach. :facepalm:

20190316_115934.thumb.jpg.17adb218003cb4731e2d4958a0ae4333.jpg

Raczej słabe spasowanie, nieoryginalne części, może efekt obszycia lub ślady po wypadku. Klata w koło kierownicy. W normalnych warunkach kierownica się nie odkształca !