Skocz do zawartości

Kierownica momo słabe spasowanie


Filip_B

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Ostatnio przeglądałem filmy z kamerki samochodowej i natknąłem się na "prywatną" rozmowę panów mechaników, którzy to przy okazji wymiany opon stwierdzili, że poduszka w kierownicy musiała być wymieniana. Z tego co mi wiadomo auto jest po przygodach, ale naprawiane było porządnie, a nie po łebkach. Gdy zaglądam przez szpary to jestem w stanie dostrzec coś co może być poduszką.  ;) Stąd pytanie, czy w Waszych blobach kierownica też tak wygląda, czy jednak jest coś źle spasowane? Jak tak sobie patrzyłem w internecie, to część jest lepiej spasowanych, a część jak u mnie. Chciałbym wiedzieć, czy w razie "w" mogę liczyć na poduchę z przodu. :) Pozdrawiam 

post-25549-0-70698200-1481581405_thumb.jpg

post-25549-0-99026400-1481581415_thumb.jpg

post-25549-0-08692200-1481581429_thumb.jpg

post-25549-0-77781500-1481581443_thumb.jpg

Edytowane przez Filodorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka to tu wyglada na nietkniętą - to sama kierownica po latach się trochę "rozłazi" i pęka. Niedawno wymieniałem swoją i widziałem jak to wyglada, nie przejmowałbym się, bo te szpary o niczym nie świadczą za bardzo (poduszka to osobny moduł, podłączany jednym kabelkiem, a do kolka kierownicy przykręcany dwoma śrubami po bokach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wyglądało tak, zanim nie wymieniłem koła kierownicy, które się rozłaziło i w ogóle było mocno zużyte:

post-25210-1481805747,8515_thumb.jpg

 

To nie jest tak, ze poduszka może nie pasować do reszty - jak się jedno i drugie dobierze w dobrym stanie, to będzie ładnie. Po wymianie wyglada dużo lepiej.

Edytowane przez Turbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złotego nie kojarzę, wiem, że na pewno były czarne i srebrne. Twoja poduszka wygląda jak z WRX04 US z kierownicą z tempomatem. Może to jest powód tych szpar. Obadaj link:
http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=1700559

 

Obstawiam, że masz poduszkę z jednego modelu, a wieniec z drugiego. Stąd szpary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A tak się podłącze pod temat, czy da się jakoś poprawić ta poduszkę na kierownicy? 

 

Odstaje od kierownicy i nawet pasażerowie zwracają mi uwagę ze tak jest i nie wiem czy rozkręcić ja i tam w środku są jakieś śruby do regulacji, gdy zdejme poduszkę, czy takie są uroki skośno okich karlow? 

20190315_120920.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2019 o 21:12, Barney napisał:

Odlacz akumulator, zaraz za wiencem kierownicy masz dwie sruby z lewej i prawej strony. Odkrec i poduszka odejdzie. Ocenisz poduszke i spasowanie. 2 minuty roboty a bedziesz wiedzial co i jak.

Spróbuję, dziekuje za informację :)

W dniu 17.03.2019 o 06:21, mz56 napisał:

Przepraszam, ale nie zrozumiałem stwierdzenia, że po latach kierownica się rozłazi. Czy ktoś mógłby mi to przybliżyć ?

Nigdy, w żadnym samochodzie, kierownica mi się nie rozłaziła !

Ja tak nie uważam, aczkolwiek poduszka ewidentnie mogła by siedzieć głębiej, też się nie spotkałem z czymś takim, trochę sobie dukam, że może poprzedni kierowca często trabil i coś się wyrobiło? Z czegoś się to wzięło, że tak odstaje, lub ktoś grzebal i złożył to nie tak, jak powinien, na dniach sprawdzę, bo fabryka czegoś takiego by nie zrobiła 

Edytowane przez Arqus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też jest szpara, zastanawiam się czy to też nie dlatego, że kierownica została obszyta :huh:

Może to być przyczyną, bo z tego co "macałem" to wydaje się być mocno naciągnięte. Tak czy siak chyba będę musiał zmienić to obszycie na inne, bo to mi się ślizga w rękach. :facepalm:

 

20190316_115934.thumb.jpg.17adb218003cb4731e2d4958a0ae4333.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...