Skocz do zawartości

panewki


gutek1000

Rekomendowane odpowiedzi

Zarówno King jak i ACL produkują panewki zwykłe i sportowe. Z Kingami z serii  Racing doświadczenia mam pozytywne. Przy składaniu silnika  dużo zależy od kultury technicznej składającego,  bo i najlepsze panewki nie pomogą  jak smok olejowy zalepiony będzie silikonem na amen lub jak z chłodniczki oleju wypłyną wspomnienia poprzednich awarii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę teraz tego znaleźć, ale jeśli mnie pamięć nie myli to nawet carfit pisał kiedyś o tym, że ACL są dużo lepszej jakości a fejm na Kingi się zrobił tylko marketingowy a jakościowo z nimi średnio.

 

Jak znajdę ten post to wkleję  :(

Edytowane przez nyndz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę teraz tego znaleźć, ale jeśli mnie pamięć nie myli to nawet carfit pisał kiedyś o tym, że ACL są dużo lepszej jakości a fejm na Kingi się zrobił tylko marketingowy a jakościowo z nimi średnio. Jak znajdę ten post to wkleję :(

 

chętnie poczytam, moje doświadczenia z kingami są pozytywne, żaden z silników poskładanych na nich dla nas się nie poddał,  nie musieliśmy tez żonglować panewkami z rożnych zestawów żeby dobrać odpowiednie spasowanie jak często miało to miejsce z ACL'ami, co nie znaczy że są to złe panewki.

 

Panewki OEM główne + korby spec C  to bardzo dobre rozwiązanie ale  drogie niestety.

 

Ile ludzi tyle przewinie się opinii, każdy kto składa silniki trzyma się swoich rozwiązań które ma sprawdzone, wszystko weryfikuje czas i użytkownicy.

Edytowane przez szociu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mogę teraz tego znaleźć, ale jeśli mnie pamięć nie myli to nawet carfit pisał kiedyś o tym, że ACL są dużo lepszej jakości a fejm na Kingi się zrobił tylko marketingowy a jakościowo z nimi średnio. Jak znajdę ten post to wkleję :(

 

chętnie poczytam, moje doświadczenia z kingami są pozytywne, żaden z silników poskładanych na nich dla nas się nie poddał,  nie musieliśmy tez żonglować panewkami z rożnych zestawów żeby dobrać odpowiednie spasowanie jak często miało to miejsce z ACL'ami, co nie znaczy że są to złe panewki.

 

Panewki OEM główne + korby spec C  to bardzo dobre rozwiązanie ale  drogie niestety.

 

Ile ludzi tyle przewinie się opinii, każdy kto składa silniki trzyma się swoich rozwiązań które ma sprawdzone, wszystko weryfikuje czas i użytkownicy.

 

Pozwole wrzucić swoje trzy grosze .... 

ACL , firma australiska , miała i ma nieposzlakowaną opinie jeśli chodzi o jakość , to moim zdaniem i nie tylko absolutny top, w m.in. w panewkach . Niestety rok/dwa temu , ACL , przechodziły kłopoty finansowe , i poszły opinie ze firma upada , itd. Finalnie okazało sie to bzdura , ale rynek zareagował błyskawicznie , nie ma ACL , jest King Racing . Cóż mam powiedzieć , też sie w to dałem wrobić :( . Po targach autosport 2016, okazało się że ACL żyje i ma sie doskonale , jest inny właściciel finansowy , panewki dalej doskonałej jakości , ale inni handlowcy mowią swoje ...... Ja dalej twierdzę , że są to najlepsze panewki na świecie , a z kingami też niestety miałem do czynienia , kończyło sie na gwarancji i niestety nie tylko u mnie , mimo zastosowaniu nowego wału . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit nie strasz, mam co prawda panewki ACL, ale lozyska korbowodu King. Zaczac sie bac? Pacjent WRX 2004

Kurcze pogubilem sie, auto robilem w Czechach i na fakturze wpisane jest tak:

- KING lozyska korbowodu EJ20/25 52mm standard

- ACL glowne lozyska EJ20

Prosze o lopatologincze wytlumaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panewki OEM główne + korby spec C  to bardzo dobre rozwiązanie ale  drogie niestety.

O ile pamiętam (a mogę już nie...) przebitka jest dwukrotna (w stosunku do ACL), ale w całym koszcie odbudowy motoru, to chyba jednak nie jest tak dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisany 14 grudzień 2016 - 23:36 szociu, o 14 Dec 2016 - 23:11, powiedział: nyndz powiedział Nie mogę teraz tego znaleźć, ale jeśli mnie pamięć nie myli to nawet carfit pisał kiedyś o tym, że ACL są dużo lepszej jakości a fejm na Kingi się zrobił tylko marketingowy a jakościowo z nimi średnio. Jak znajdę ten post to wkleję :( chętnie poczytam, moje doświadczenia z kingami są pozytywne, żaden z silników poskładanych na nich dla nas się nie poddał, nie musieliśmy tez żonglować panewkami z rożnych zestawów żeby dobrać odpowiednie spasowanie jak często miało to miejsce z ACL'ami, co nie znaczy że są to złe panewki. Panewki OEM główne + korby spec C to bardzo dobre rozwiązanie ale drogie niestety. Ile ludzi tyle przewinie się opinii, każdy kto składa silniki trzyma się swoich rozwiązań które ma sprawdzone, wszystko weryfikuje czas i użytkownicy. Pozwole wrzucić swoje trzy grosze .... ACL , firma australiska , miała i ma nieposzlakowaną opinie jeśli chodzi o jakość , to moim zdaniem i nie tylko absolutny top, w m.in. w panewkach . Niestety rok/dwa temu , ACL , przechodziły kłopoty finansowe , i poszły opinie ze firma upada , itd. Finalnie okazało sie to bzdura , ale rynek zareagował błyskawicznie , nie ma ACL , jest King Racing . Cóż mam powiedzieć , też sie w to dałem wrobić :( . Po targach autosport 2016, okazało się że ACL żyje i ma sie doskonale , jest inny właściciel finansowy , panewki dalej doskonałej jakości , ale inni handlowcy mowią swoje ...... Ja dalej twierdzę , że są to najlepsze panewki na świecie , a z kingami też niestety miałem do czynienia , kończyło sie na gwarancji i niestety nie tylko u mnie , mimo zastosowaniu nowego wału .

 

ACL w USA miała dystrubutora i on zaczął pod ich nazwą produkować w chinach. Stąd poszła opinia że są słabe. Dotyczyło to panewek dla OEM.

Natomiast nigdy ACL seria Race nie była produkowana poza Australią. 

Rzeczywiście wiele osób je chwali. Dla mnie również top liga i nie ma czego się przejmować bo w chinach ACL już zdaje się nic nie robi. Na pewno nie Race series

Edytowane przez 4mamut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...