Skocz do zawartości

225/55/17 do SBD MY08.... Wejdzie ?


AmeAgaru

Rekomendowane odpowiedzi

ja też od wczoraj śmigam na 225/55/17 , moim zdaniem auto zdecydowanie lepiej wygląda na tej oponie , mam felgi 7,5 i et 35 i jest ciasno z tyłu ,ale obcierać nie będzie bo zawieszenie jest wysokie i chyba tak się nie ugina, zresztą czas pokaże  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem OBK to założone miał letnie 225/55/17, potem zmieniłem na zalecany rozmiar 215/55/17 i moim zdaniem to się lepiej sprawdza.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Przy letnich , trasach zdecydowanie tak. Ale jeśli ja klepię tylko po dziurach w mieście to wolę 225.

Inny komfort jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a 215/60R17? wejdzie?

Wejdzie, mam teraz takie zimowki, ale jest na styk jak są koła skrajnie  skręcone.

 

no właśnie taki rozmiar mi cały czas po głowie chodzi tylko czy przy jezdzie po dziurach/nierównościach kiedy auto pracuje góra-dół nic nie obciera? albo przy załadowanym aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
W dniu 16.12.2016 o 14:44, Basmanek napisał(a):

Wejdzie, mam teraz takie zimowki, ale jest na styk jak są koła skrajnie  skręcone.

 

Wątek stary, ale może komuś się przyda - 225/60/17 do OBK 2007 niestety nie, chyba, że będzie się skręcać baaardzo szerokim łukiem.

Auto wygląda fajnie z takim dużym kołem, niemniej u mnie trze, więc na felgi wracają 225/55/17, gdzie nie ma problemu,

a niestety 225/60/17 idą na popularny portal ogłoszeniowy, ich miejsce jest jednak na 4. gen Legacy/OBK/Forka.

IMG_3960.jpg

IMG_3959.jpg

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.11.2022 o 15:41, Primko napisał(a):

225/60/17 do OBK 2007 niestety nie,

Hm, przyznam, że rozważałem ten rozmiar z myślą o wiośnie. We wpisach innych użytkowników The Forum można wyczytać, że 225/60 R17 wchodzą bez problemu. Ciekawe, od czego to zależy... Sądzę, że u mnie byłoby trochę inaczej, bo OBK z USA jest nieco wyżej zawieszony od EU, ale mimo wszystko... Trochę czytałem, trochę się interesowałem i do dzisiaj wydawało mi się, że nie powinno być z takimi oponami żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Odgrzeję kotleta, bo właśnie muszę kupić opony do OBK BP 2007 H6.

Jeśli dobrze wyczytałem to rozmiary pasujące oprócz fabrycznego 215/55/17 to - 225/55/17 i 215/60/17 ?


Kolego @santis mógłbyś coś więcej napisać jak auto się zachowuje na tej oponie, jakie są twoje odczucia i wrzucić ewentualnie zdjęcie jak się prezentuje, bo też mi chodzi ten model po głowie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O odczuciach ciężko mi mówić - od zmiany opon miałem 1,5 miesiąca przerwy w prowadzeniu auta (z powodu kontuzji), więc nie mam bezpośredniego porównania z poprzednim zestawem (Toyo Open Country U/T 215/55 R17 94 V SUV). To co zauważyłem, to że są głośniejsze od Toyo (tego się spodziewałem), ale w sumie w OBK przy 140km/h i tak jest na tyle głośno, że można to pominąć :P

Na co dzień, to opona jest na tyle neutralna dla mnie, że zapominam, że to 'pseudo' A/T (tak, pseudo, bo to nie wersja LT). Sportowcem nie jestem, więc dokładnej analizy jej zachowania tu nie podam,  jedyne co, to mam wrażenie czasami, że opona delikatnie się ugina na szybciej (raczej dużo szybciej ;)) pokonywanych zakrętach - ale może mi się wydawać (w końcu to nie jest aż tak duża różnica w rozmiarze) ;)

Zdjęcie - nie zbyt artystyczne, ale może zobaczysz to co chcesz ;)

IMG20230328173426.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci bardzo za odpowiedź zwłaszcza, że na początku szukając  standardowego rozmiaru opon to również ten model Toyo brałem pod uwagę, więc jakieś porównanie jest i raczej pójdę w kierunku Yokohamy.


Dziękuje także za foto, bo mam OBK w identycznym kolorze jak twój i już wiem, że kolejną rzeczą jaką muszę zrobić to przyciemnić szyby, bo prezentuje się dużo lepiej niż obecnie jak akwarium ;)

 

pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...