Skocz do zawartości

Wynajem długoterminowy Subaru.


nett68

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem poważnie zainteresowany wynajęciem Subaru  Imprezy STI . Wynajmuję i nie mam problemów z późniejszą odsprzedażą. W BMW np nie ma problemu z wynajęciem długoterminowym droższych modeli niż STI. Stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W BMW np nie ma problemu z wynajęciem długoterminowym droższych modeli niż STI. Stąd moje pytanie.

 

Z całym szacunkiem, ale BMW w 70% swojej oferty ma samochody droższe w zakupie od WRX STI.
A odpowiadając na pytanie, wynika to raczej z faktu pozycjonowania samochodu w segmencie aut sportowych, co w różny sposób mogłoby się  przełożyć na koszty eksploatacyjne "trudne" do określenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to prawdą bo np w EFL można STI wziąć do wynajmu bez problemu.Trzeba tylko określić czy w koszt raty wliczają serwis czy jest on po stronie klienta.

Generalnie gdyby salony Subaru miały silnego partnera leasingowego/finansowego mogły by sprzedawać o wiele więcej aut. Wiele marek pozwala odjechać ubezpieczonym autem bez pierwszej wpłaty na 3-4 letni wynajem po którym klient oddaje auto i bierze nowe. Obecna współpraca z RF jest wg mnie mało atrakcyjna bo rozmowa o leasingu brzmi z reguły tak " RF ma fajną ofertę na Subaru , tu jest kontakt do doradcy lub zadzwonimy do Pana".

Tabliczki przy autach z ofertą pierwszej wpłaty na 30% sugerują ze jest to oferta dla osób które samodzielnie sprzedały poprzednie auto i wpłacają całość środków na leasing. Nie jest tajemnicą ze nie każdy ma kilkadziesiąt tysięcy PLN na pierwszą wpłatę  a w RFL głównie to sprawia ,że oferta oscyluje w okolicach 104%. Niższe wpłaty będą podnosiły cenę leasingu w okolice 110%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja leasingu z wplata 0 czy 1% + np. 36 czy 48 rat i na koniec rata balonowa np. 30 - 40% (bank szacuje utratę wartosci w okresie leasingu) z mozliwoscia rezygnacji z wykupu. Dziala jak najem dlugoterminowy ale na zasadach leasingu.

 

Nie wiem czy dziala z Subaru ale ze skoda tak :-)

Edytowane przez faza20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Próbowałem z Levorgiem. Dostałem ofertę od Raiffesena. Była nawet niezła. Ale koniec końców poszło przez Arval. Przy okazji pytałem o STI, z ciekawości. Powiedzieli, że nie ma żadnego problemu. Kwestia kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę przekonać się do wynajmu długoterminowego

Oczywiście jest całe mnóstwo zalet i niestety jedna wada. Ceny są atrakcyjne (co ma swoje uzasadnienie) przy niskim limicie przebiegu.

Przy przebiegach 30-40 kkm i 1-2-autach w użytkowaniu w mojej ocenie nie sprawdzają się. Za wysokie koszty

A co do ofert leasingu, to już gdzieś pisałem. Ich atrakcyjność determinuje okres, kwota wykupu i opłata wstępna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wytłumaczcie mi jak dokładnie rozlicza się tę opcję gwarantowanego wykupu po najmie długoterminowym.

Wszędzie czytam tylko że jest m.in. możliwość zwrotu auta i wzięcia kolejnego nowego.

 

Na przykładzie kalkulacji (wszystkie ceny netto):

cena auta na początku: 150tys

okres 48 miesięcy

wpłata własna 15tys

czynsz leasingu 1500zł

gwarantowana kwota odkupu 68tys

 

Jak łatwo policzyć w cenach netto przez 4 lata użytkowania zapłacę 87tys.

 

I na koniec mam tę gwarantowaną kwotę, odkupu która w idealnym świecie nie zostanie zmniejszona - ale przecież to nie oznacza że zwracając auto na koncie pojawi mi się 68tys zł, które będę mógł przeznaczyć na wpłatę własną na nowy egzemplarz. To by się raczej nie kalkulowało dealerowi więc???

 

Interesuje mnie właśnie ten szczegół tych wszystkich pomysłów długoterminowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KaiM napisał:

ale przecież to nie oznacza że zwracając auto na koncie pojawi mi się 68tys zł, które będę mógł przeznaczyć na wpłatę własną na nowy egzemplarz. To by się raczej nie kalkulowało dealerowi więc???

 

Pojawi sie 68 tys. na koncie, bo za tyle dealer odkupi auto, jest to tak skalkulowane, żeby potem mógł za tyle odsprzedać je dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli działa to w drugą stronę, ale wychodzi na to samo: płacę za najem 82k a potem albo oddaję auto albo płacę 68k i zabieram. Czy się opłaca, czy nie, to zależy, bo jak ktoś nie chce jeździć autem za długo, to lepiej oddać niż wykupić  i bujać się ze sprzedażą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kubanow napisał:

Jest to kwota za którą możesz Ale nie musisz odkupić auto, które do tej pory wynajmowales

 

To jest błędna informacja.

 

Wg kalkulacji jaką otrzymałem:

Gwarantowana kwota odkupu: w leasingu Peugeot Perfect Drive posiadasz gwarancję odkupu samochodu przez Peugeot Polska, za cenę ustaloną podczas podpisywania umowy, przy dobrym stanie pojazdu i braku przekroczenia zakładanego przebiegu.

 

(Niestety Subaru nie ma obecnie auta bardziej rodzinnego niż Outback - a będzie takie potrzebne wkrótce... :-( )

 

Definicja z kalkulacji niby stawia sprawę jasno - niemniej zapytałem bo nie jestem pewien czy to jest faktycznie tak że otrzymujesz pieniądze na konto - i to jeszcze powiększone o VAT skoro ceny są netto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KaiM napisał:

Na przykładzie kalkulacji (wszystkie ceny netto):

cena auta na początku: 150tys

okres 48 miesięcy

wpłata własna 15tys

czynsz leasingu 1500zł

gwarantowana kwota odkupu 68tys

 

11 minut temu, KaiM napisał:

Definicja z kalkulacji niby stawia sprawę jasno - niemniej zapytałem bo nie jestem pewien czy to jest faktycznie tak że otrzymujesz pieniądze na konto - i to jeszcze powiększone o VAT skoro ceny są netto?

 

Chcesz powiedzieć, że zapłacisz 87 tysięcy za samochód wart 150 i jeszcze Ci zwrócą 68?

Innymi słowy jeżdżenie przez 4 lata nowym samochodem będzie Cię kosztować 19 tysięcy?

Czyli niecałe 5 tysięcy rocznie....

 

No to niezła oferta. :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz podstawowej sprawy, czy w zwykłym klasycznym leasingu czy w najmie długoterminowym nigdy nie jesteś właścicielem samochodu tylko jest nim leasingodawca/wynajmujący więc z jakiej paki ktoś ma od ciebie coś odkupywac

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kubanow napisał:

Niby tak, ale przez 4 lata zapłacisz 87 netto i na koniec nie masz nic jeśli nie odkupisz auta

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

 

Te 87 to szacowana utrata wartości, więc jak nie kupisz auta to nie masz nic, ale jak kupisz, to będziesz mógł je za tyle samo odsprzedać, więc wychodzi na to samo. A jest to twój wybór, wykupić czy zostawić. Przy zwykłym leasingu nie ma wyboru, trzeba kupić i samemu sprzedać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KaiM napisał:

Wytłumaczcie mi jak dokładnie rozlicza się tę opcję gwarantowanego wykupu po najmie długoterminowym.

Wszędzie czytam tylko że jest m.in. możliwość zwrotu auta i wzięcia kolejnego nowego.

 

Na przykładzie kalkulacji (wszystkie ceny netto):

cena auta na początku: 150tys

okres 48 miesięcy

wpłata własna 15tys

czynsz leasingu 1500zł

gwarantowana kwota odkupu 68tys

 

Jak łatwo policzyć w cenach netto przez 4 lata użytkowania zapłacę 87tys.

 

I na koniec mam tę gwarantowaną kwotę, odkupu która w idealnym świecie nie zostanie zmniejszona - ale przecież to nie oznacza że zwracając auto na koncie pojawi mi się 68tys zł, które będę mógł przeznaczyć na wpłatę własną na nowy egzemplarz. To by się raczej nie kalkulowało dealerowi więc???

 

Interesuje mnie właśnie ten szczegół tych wszystkich pomysłów długoterminowych.

 

te 150 kpln to wg mnie kwota brutto, a reszta to netto bo tak podają leasingodawcy

jeśli wszystkie ceny miały by być netto to zapłacił byś więcej tylko 5kpln w 4 lata co raczej było by słabym biznesem dla leasingodawcy

 

 

20 minut temu, GREGG napisał:

 

Te 87 to szacowana utrata wartości, więc jak nie kupisz auta to nie masz nic, ale jak kupisz, to będziesz mógł je za tyle samo odsprzedać, więc wychodzi na to samo. A jest to twój wybór, wykupić czy zostawić. Przy zwykłym leasingu nie ma wyboru, trzeba kupić i samemu sprzedać

 

oni tego tak nie kalkulują, wynajmujący najpierw ustala wartość samochodu przy wykupie w założeniu od ilości km, potem ustala z klientem co najem ma zawierać (przeglądy, ubezpieczenie, opony inne)

i na podstawie tego ustala wartość wpłaty pierwszej i potem ratę wynajmu

 

dla mnie jedyny plus na koniec to to że nie muszę się bujać z odsprzedażą auta, ale finansowo najem wychodzi słabo jak się to dobrze skalkuluje

dodatkowo przy najmie raczej nie ma szans na rabat (choć w subaru to i tak nie ma znaczenia bo i tak nie dają)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubanow napisał:

Nie rozumiesz podstawowej sprawy, czy w zwykłym klasycznym leasingu czy w najmie długoterminowym nigdy nie jesteś właścicielem samochodu tylko jest nim leasingodawca/wynajmujący

 

Proszę bardziej merytorycznie a mniej konfrontacyjnie. Leasingowałem auta i rozumiem jak to działa. Jak na razie to co piszesz nie wniosło wiele w temacie.

Wszystkie kwoty są netto jak napisałem na początku. Tu nie ma pomyłki.

 

Powracam do postawionego pytania - ktoś może już to przerobił i wie jak działa ten odkup. Logicznie że pieniądze powinny trafić do właściciela pojazdu przy jego odkupie.

 

11 godzin temu, kubanow napisał:

Niby tak, ale przez 4 lata zapłacisz 87 netto i na koniec nie masz nic jeśli nie odkupisz auta

Bo taki scenariusz też wydaje mi się niezbyt ciekawy, ale pytanie dotyczy pozostawienia auta w rozliczeniu na kolejne - chodzi właśnie o szczegóły tego rozliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie możesz zostawić w rozliczeniu bo nie jesteś właścicielem auta, chyba że je odkupisz za te 68kpln

po 4 latach tak naprawdę możesz wynająć nowy samochód, ale musisz znów zapłacić tą opłatę wstępną

 

a co masz zawarte w najmie przy tym wyliczeniu, samo auto czy przeglądy, ubezpieczenie itp?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...