Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Tommi1 napisał:

Bo twój jest do oglądania a nie jeżdżenia ;)

 

Kożuch się zbiera.  :mrgreen:

 

W dniu 29.07.2020 o 19:11, jaszyn napisał:

No to odebrałem stelvio Q i pojeździłem ok. 1500 km i krótka recenzja co prawda jestem laikiem w samochodach sportowych ale może kogoś zainteresuja wrażenia. 

 

Gratuluje wyboru i odwagi. Niech się spisuje, to jest samochód z tych, za którym tęskni i pamięta do końca życia, bez względu na to jak burzliwe było wspólne życie.  

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, radiolog napisał:

Ci co wymieniają co 2-3 tys. Powinni składować zużyte oleje u siebie i płacić z własnych pieniędzy za utylizacje.

No chyba kupując nowy olej już jest zawarta oplata utylizacyjna czy jak tam to zwą?? A jeśli nie jest to każdy warsztat wymieniający olej raczej ma podpisaną umowę na odbiór przepracowanego oleju i "kasuje" Cię też za to podczas wymiany?!

 

P.S. No chyba nie myślisz że użytkownicy ktorzy wymieniają olej co 2-3 k km robią to pod "blokiem" i zlewają oliwę do miski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kokos napisał:

Zwracam uwagę, że w cenie oleju zawarta jest już opłata produktowa za jego utylizację. Nie wiem z jakiego powodu mamy dodatkowo płacić za utylizację oleju silnikowego z powodu jego wymiany :(. To rozumowanie jest co najmniej dziwne. 

 

Tak samo powinno być  z samochodami, jak wymieniasz częściej niż techniczna śmierć produktu...

 

Konsumpcja i pogoń za nowościami szkodzi środowisku najbardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zyzol napisał:

O! Tradycyjnie wątek fetyszu olejowego się zrobił :) 

Gorzej, że zaczyna się robić ekologiczny. STI i "następcy" tego pojazdu spalają dużo benzyny. Zaraz się dowiemy, że jak nie masz baterii w bagażniku to musisz płacić ekstra opłatę za nadmierne zużycie paliwa :(.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kubanow napisał:

a ja w kosiarce spalinowej nie zmieniam wcale, leci jej już 6 rok i działa nadal

kupiłem ją za ~500pln w tesco na jakiejś promo, stwierdziłem że nie ma sensu i tak sobie lecę

 

Dwusuw? 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2020 o 12:40, kokos napisał:

Zwracam uwagę, że w cenie oleju zawarta jest już opłata produktowa za jego utylizację. Nie wiem z jakiego powodu mamy dodatkowo płacić za utylizację oleju silnikowego z powodu jego wymiany :(. To rozumowanie jest co najmniej dziwne. 

 

Jak robisz to częściej niż co 15 000 lub roku to tak, bo myślisz,że jak zapłaciłeś za utylizację ,to masz sumienie czyste, bo taki olej zniknie? To nie jest obojętne dla środowiska, podobnie jak segregacja odpadów ,która jest tylko wybiegiem, bo rosną sterty  posegregowanych śmieci.

Jam wymyslą technologię  bezśladowej dezintergacji odpadów, czy wysyłania ją w czarną pustkę kosmosu, to może i wymienianie co 1 tys. km będzie nieszkodliwe dla środowiska, ale jak na razie to nic nie znika, tylko leży tu lub tam, lub odzyskuje się z tego część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o swojej bateryjce i stopniu trudności jej utylizacji vs zużyty olej, którego utylizacja jest banalna.

 

PS. E-boxer pali więcej niż ta sama jednostka bez pseudo hybrydy patrz film Petryna.

No chyba, że operujesz pedałem gazu naciskając go 33,987548975 %

 

Edytowane przez kokos
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o swojej bateryjce i stopniu trudności jej utylizacji vs zużyty olej, którego utylizacja jest banalna.
 
PS. E-boxer pali więcej niż ta sama jednostka bez pseudo hybrydy patrz film Petryna.
No chyba, że operujesz pedałem gazu naciskając go 33,987548975 %
 

To na czym polega banalność utylizacji zużytego oleju?, ze się go spala? Pewnie z komina wychodzi sam tlen.
Czy ja pisze o spalaniu ,czy utylizacji.
Pali tyle ile musi, od dawna uważam , ze testy Pertyna są tendencyjne i na jedno kopyto.
Problem utylizacji bateryjki nie dotyczy tylko e-boxera, jak pewnie zauważyłeś pisałem o ogólnym problemie zanieczyszczenia środowiska, Ty będziesz prowadził polemikę , a nasze prawnuki będą pluły na Twój grób , ze żyją w śmieciach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, radiolog napisał:

To na czym polega banalność utylizacji zużytego oleju?, ze się go spala? Pewnie z komina wychodzi sam tlen.

Poszukaj i poczytaj ze zrozumieniem na czym polega proces utylizacji/recyclingu  przepracowanego oleju vs . Proces  utylizacji zużytych  baterii. Olej podlega niemal całkowitemu recyklingowi. Twojej bateryjki niestety już nie...

33 minuty temu, radiolog napisał:

Ty będziesz prowadził polemikę , a nasze prawnuki będą pluły na Twój grób , ze żyją w śmieciach

Sądząc po twoich wypowiedziach nie wątpię, że Twoje prawnuki będą pluły nie tylko na mój grób ...

 

PS. Mam nadzieję, że moderator odpowiednio zareaguje na Twoje wypowiedzi w tym wcześniejszą w wątku e-boxer.

Edytowane przez kokos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po twoich wypowiedziach nie wątpię, że Twoje prawnuki będą pluły nie tylko na mój grób ...

 

PS. Mam nadzieję, że moderator odpowiednio zareaguje na Twoje wypowiedzi w tym wcześniejszą w wątku e-boxer.

Jak zwykle 0 zrozumienia, nasze prawnuki ( a nie moje) miałem na myśli przyszłe pokolenia, reakcja , ze niby kogoś obraziłem?, hmm pewnie taka jak zawieszenie flagi lgbt na pomniku to jego bezczeszczenie i obraza uczuć religijnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.08.2020 o 12:59, radiolog napisał:

Jak robisz to częściej niż co 15 000 lub roku to tak, bo myślisz,że jak zapłaciłeś za utylizację ,to masz sumienie czyste, bo taki olej zniknie? To nie jest obojętne dla środowiska, podobnie jak segregacja odpadów ,która jest tylko wybiegiem, bo rosną sterty  posegregowanych śmieci.

Jam wymyslą technologię  bezśladowej dezintergacji odpadów, czy wysyłania ją w czarną pustkę kosmosu, to może i wymienianie co 1 tys. km będzie nieszkodliwe dla środowiska, ale jak na razie to nic nie znika, tylko leży tu lub tam, lub odzyskuje się z tego część.

I to napisał właściciel motocykla, pojazdu spalającego paliwo, emitującego CO2, wymagającego zmian oleju. Pojazdu, który trzeba wyprodukować zanieczyszczając przy tym planetę. Pojazdu, który kupuje się i używa tylko dla przyjemności. Czysta hipokryzja. :yahoo:

To napisałem ja - właściciel motocykla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jaca68 napisał:

I to napisał właściciel motocykla, pojazdu spalającego paliwo, emitującego CO2, wymagającego zmian oleju. Pojazdu, który trzeba wyprodukować zanieczyszczając przy tym planetę. Pojazdu, który kupuje się i używa tylko dla przyjemności. Czysta hipokryzja. :yahoo:

To napisałem ja - właściciel motocykla. 

 

Niekoniecznie. Motocyklem nie stoisz w korkach i ich nie robisz, przez co inni stoją krócej i wypalają mniej paliwa. Rozsądny motocykl mniej spala od samochodu, mniej czasu potrzebujesz na dojazd do pracy. Do jego wyprodukowania użyto nieporównywalnie mniej tworzyw sztucznych.

Oczywiście traci to sens, jeżeli zmieniasz go na nowe egzemplarze co 2-3 lata lub częściej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eddie_gt4 napisał:

Ot takie info w temacie Alfy, ktora nie raz przewijala sie w tym watku

 

https://moto.pl/MotoPL/7,88389,26238342,alfa-romeo-w-abonamencie-giulia-i-stelvio-bez-kupowania-jak.amp

Ale to przecież obowiązuje od jakichś 2-3 lat? Równo rok temu dostałem ofertę na 2330 zł za Stelvio 280 KM. Abonament 36 miesięcy z limitem 20.000 / rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...