Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, carfit napisał:

Jak lubie Pertyna , tak nie lubię jego częstych fuckupów , typu genialnie ceramiczne hamulce w serii..... :o . ale moim zdaniem, właśnie o taki test mi chodziło , czyli wyłapanie głupich niedociągnięć Alfy , typu dzwięk , odpalanie auta za długie , skrzypienie itd. 

Dawno nie pisałem w wątku , ale dziś piszę bo miałem okazję pojeździć nowym RS4 :) 

Cóż, auto petarda , może nawet lepsze dla mnie ale jest za dużo na minus. 

1.Niestety jest sporo bardziej odczuwalnie wolnejnie od  RS6 performance i to na każdym etapie .

2.Sporo głośniejsze podczas jazdy w trybie comfort  , szczególnie powyżej 180 , może to zasługa że mam podwójne szyby wyciszajace 

3. Wydech , specyfikacja 2019 to jest dramat , totalny dramat , i jest dla mnie to przekreślone . :( 

4. skreślam go z listy ( w 80 % za wydech )  , podobnie jak Alfę i szukam , łatwo nie jest ale mam czym jeździć ;)

 

No z tym wydechem trochę przesadzili. To co oni nazywają sportowy powinno być serią. Ja po roku też dojrzalem i chyba założę Remusa axle-back albo wytnę drugie katalizatory.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, matros1 napisał:

 

To niestety chyba będzie dotyczyło wszystkich samochodów homologowanych od tego roku. Wchodzą jakieś nowe regulacje o hałasie z wydechu. Myślę że nowe RS6 też już nie będzie robiło szału pod tym względem. 

W Audi RS MY19 dźwięk jest przytlumiony przez OPF, jest strasznie cichy nawet w wersji sportowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, carfit napisał:

3. Wydech , specyfikacja 2019 to jest dramat , totalny dramat , i jest dla mnie to przekreślone . :( 

To akurat w miarę łatwo można poprawić dostosowując do swoich preferencji. Jestem ciekaw tylko jak przy obecnie stosowanych GPFach to wygląda, bo wywalić chyba nie można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kwestia tylko grzebania to dając kompleksowo do zrobienia to nie problem, oczywiście jakiś dodatkowy koszt, jednak czy sam fakt GPFa nie sprawia że co by nie chcieć robić to dźwięk i tak będzie niewiele co poprawiony.

 

taki program rządowy to mi się podoba:D

ADBD7DAC-657E-48B2-91A3-B21023A78A77.jpeg.321b82f428fad1fac270b6babf153a9c.jpeg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być gruby problem z dzwiękiem z GPF :(  ( dzwięk można zrobić fajny , ale musi być odpowiednia prędkość spalin , GPF bardzo to ogranicza ) , demontując gpf , z automatu tracimy gwarancję ,  pieprzone przepisy Unijne i ekologia :( . Jak kocham Unie i Shengen , tak bezsensowna ekologia mnie dobija :(  

Edytowane przez carfit
  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio mam serdecznie dość jak mi na osiedlu tacy sportowcy w nowych autach strzelają wydechami przy redukcji między progami zwalniającymi waląc prosto w okna i budząc dziecko. Jak się towarzystwo nie potrafi cywilizowanie zachowywać to przepisy spacyfikują i nauczą grzecznie jeździć po osiedlach.

 

 

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:

Może być gruby problem z dzwiękiem z GPF :(  ( dzwięk można zrobić fajny , ale musi być odpowiednia prędkość spalin , GPF bardzo to ogranicza ) , demontując gpf , z automatu tracimy gwarancję ,  pieprzone przepisy Unijne i ekologia :( . Jak kocham Unie i Shengen , tak bezsensowna ekologia mnie dobija :(  

A teraz zobacz co z tej ekologi wychodzi. Tym masz RS6 ktore jest ekologiczna świnia i jak sam mówisz stoi w garażu bo jeździsz Smartem.To samo moje RS4 używam tylko popołudniami jak jezdze z dziećmi na zajęcia , trasy itp a do pracy jędze skuterem lub kolejka a w pracy mam służbowego elektryka.

I tyle z tego naszego trucia środowiska wychodzi.

To do czego ta ekologia pije to problem samochodów użytkowanych codziennie flot i ludzi dojedzojacy do pracy i robiących setki tys. km rocznie.To te samochody trują a im starsze tym gorsze i to z tym powinno sie walczyć przez wysokie podatki drogowe od przejechanych km a nie z garstka samochodów sportowych których przebiegi i udział w zatruwaniu środowiska  śladowy.

 

Czasami mnie wręcz szlag trafia jak słyszę takiego medrka ktory kupi sobie hybrydę i ma wielkie pretensje ze po co mi takie auto ktore tylko zanieczyszcza , a sam zapi...... do pracy 50 km w dwie strony z czego moze z 10 na tym pradze , lata co drugi weekend samolotem na wakacje i wielki kurna ekolog.......

Edytowane przez turdziGT
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, skwaro napisał:

A ja ostatnio mam serdecznie dość jak mi na osiedlu tacy sportowcy w nowych autach strzelają wydechami przy redukcji między progami zwalniającymi waląc prosto w okna i budząc dziecko. Jak się towarzystwo nie potrafi cywilizowanie zachowywać to przepisy spacyfikują i nauczą grzecznie jeździć po osiedlach.

 

 

 

 

To chyba nie to forum........ :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby czemu? Sam mam głośny wydech bo taki lubię, ale nie napieprzam nim ludziom pod oknami żeby im pokazać jak fajnie strzela. Bo to że ja go lubię nie znaczy że inni też. Jak się nie myśli o innych w takich sprawach to się kończy zakazem i tyle. A potem płacz i zdziwienie czemu tak się dzieje.

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, turdziGT napisał:

A teraz zobacz co z tej ekologi wychodzi. Tym masz RS6 ktore jest ekologiczna świnia i jak sam mówisz stoi w garażu bo jeździsz Smartem.To samo moje RS4 używam tylko popołudniami jak jezdze z dziećmi na zajęcia , trasy itp a do pracy jędze skuterem lub kolejka a w pracy mam służbowego elektryka.

I tyle z tego naszego trucia środowiska wychodzi.

To do czego ta ekologia pije to problem samochodów użytkowanych codziennie flot i ludzi dojedzojacy do pracy i robiących setki tys. km rocznie.To te samochody trują a im starsze tym gorsze i to z tym powinno sie walczyć przez wysokie podatki drogowe od przejechanych km a nie z garstka samochodów sportowych których przebiegi i udział w zatruwaniu środowiska  śladowy.

 

Czasami mnie wręcz szlag trafia jak słyszę takiego medrka ktory kupi sobie hybrydę i ma wielkie pretensje ze po co mi takie auto ktore tylko zanieczyszcza , a sam zapi...... do pracy 50 km w dwie strony z czego moze z 10 na tym pradze , lata co drugi weekend samolotem na wakacje i wielki kurna ekolog.......

 

a takie stare diesle jeżdzą po Polsce np, bez DPF, i nie widze zeby ktoś się czepiał  -co depnięcie to czarna chmura z wydechu, codziennie jak jade do pracy to sporo tego widuje i nic się nie robią. Zimą w Polsce palą w piecach plastkiem, śmieciami, czym popadnie, aż gryzie w gardło,  drogi nie widać i jakies sporadyczne akcje kontrolne a z drugiej strony ciągle to nowe wyśrubowane normy dla nowych samochodów ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał:

Niby czemu? Sam mam głośny wydech bo taki lubię, ale nie napieprzam nim ludziom pod oknami żeby im pokazać jak fajnie strzela. Bo to że ja go lubię nie znaczy że inni też. Jak się nie myśli o innych w takich sprawach to się kończy zakazem i tyle. A potem płacz i zdziwienie czemu tak się dzieje.

i myślisz że to coś zmieni? Ciekaw jestem kto ci tak napieprza pod tymi oknami, zakładam że czymś w stylu Golf II/III, jakaś Calibra, BMW 316 E30/36 i pojeździ takie póki go rdza nie zeżre do końca, a pewnie nawet dłużej, bo jakoś to skleją i pojeździ kolejne naście lat.

Gdyby się zajęli tymi starymi wrakami po domowym tuningu, tymi co jadąc zostawiają zasłonę dymną więcej by raczej można zdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, turdziGT napisał:

 

 

To chyba nie to forum........ :biglol:

Forum dobre, patrząc na obecna ofertę silnikowa i grupę docelowa Subaru. I rzesze uytkownikow zadowolonych ze 156, 150, ba, nawet 116 KM. I z zapartym tchem oczekujących nadejścia przełomowego E-boxera.

Wątek zły ;)

Zanim poleje się fala hejtu - to taki poranny żarcik :)

Udanego dnia życzę. I satysfakcji z tego,

czym dojeżdżamy za chwile do prac, szkół etc.

Edytowane przez Tsunetomo
  • Super! 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

i myślisz że to coś zmieni? Ciekaw jestem kto ci tak napieprza pod tymi oknami, zakładam że czymś w stylu Golf II/III, jakaś Calibra, BMW 316 E30/36 i pojeździ takie póki go rdza nie zeżre do końca, a pewnie nawet dłużej, bo jakoś to skleją i pojeździ kolejne naście lat. Gdyby się zajęli tymi starymi wrakami po domowym tuningu, tymi co jadąc zostawiają zasłonę dymną więcej by raczej można zdziałać.

 

 

Najczęściej RS3, A45, CLA45 i Golfy R, tych co wymieniłeś u mnie ze świecą szukać. Zresztą ich nie stać żeby dołożyć turbo i ALS żeby wydech strzelał przy redukcji, a Calibry to już dawno wymarły.

 

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skwaro napisał:

 

 

 

 

 

 

Najczęściej RS3, A45, CLA45 i Golfy R, tych co wymieniłeś u mnie ze świecą szukać. Zresztą ich nie stać żeby dołożyć turbo i ALS żeby wydech strzelał przy redukcji, a Calibry to już dawno wymarły.

 

 

 

Mam niestety podobne doświadczenia, mieszkam przy głównej arterii na południu Gdańska. Wiadomo że to dobra droga do testowania prędkości, ścigania się i prezentacji aut. W głośnych wydechach ewidentnie brylują nowe auta szczególnie Mercedesy AMG, Audi RS, Focus RS ale też Porsche czy Mustangi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Herostrates napisał:

Mam niestety podobne doświadczenia, mieszkam przy głównej arterii na południu Gdańska. Wiadomo że to dobra droga do testowania prędkości, ścigania się i prezentacji aut. W głośnych wydechach ewidentnie brylują nowe auta szczególnie Mercedesy AMG, Audi RS, Focus RS ale też Porsche czy Mustangi :) 

 

Gdzie te czasy kiedy jeździliśmy po mieście i robiliśmy zawody kto włączy wydechem więcej autoalarmów... wejście podziemnych garaży bardzo ułatwiało sprawę. Fajne combosy wychodziły. 

  • Super! 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, chojny napisał:

 

Gdzie te czasy kiedy jeździliśmy po mieście i robiliśmy zawody kto włączy wydechem więcej autoalarmów... wejście podziemnych garaży bardzo ułatwiało sprawę. Fajne combosy wychodziły. 

Przeminęły z wiatrem, peselu nie oszukasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matros1 napisał:

 

Czy te nowe przepisy poza dźwiękiem miały też wpływ na osiągi RS4? Do tej pory RS4 schodziło poniżej 4 sek do setki, a jak jest w modelu 2019?

Chyba niestety tak, tutaj RS3

https://youtu.be/-aXEnxNvTSc?t=183

Edytowane przez Dottoree
.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ja czekam aż ktoś porówna RS3 czy RS4 bez GPFa i z nim. Ale wygląda na to że jednak różnica jest i tegoroczne trochę straciły nie tylko dźwięku

 

5 godzin temu, skwaro napisał:

Najczęściej RS3, A45, CLA45 i Golfy R, tych co wymieniłeś u mnie ze świecą szukać. Zresztą ich nie stać żeby dołożyć turbo i ALS żeby wydech strzelał przy redukcji, a Calibry to już dawno wymarły.

w takim razie to muszą być ci co ów Calibry i inne bardzo chcieli tuningować, ale im odwagi zabrakło i zaoszczędzili i byli w stanie nabyć te RS/R/AMG:mrgreen:

 

1 godzinę temu, Herostrates napisał:

Mam niestety podobne doświadczenia, mieszkam przy głównej arterii na południu Gdańska.

ale to chyba nie można było spodziewać się że w takim miejscu wkurzać będą śpiewające ptaszki i rechoczące żaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chojny napisał:

 

Gdzie te czasy kiedy jeździliśmy po mieście i robiliśmy zawody kto włączy wydechem więcej autoalarmów... wejście podziemnych garaży bardzo ułatwiało sprawę. Fajne combosy wychodziły. 

Ostatnio ktoś z C&C na marszałkowskiej wyjezdzał Mustangiem, to jak wystartował ze świateł na Bułgarskiej w stronie Polskiej to w dwoch autach alarm włączył :D  Zaimponował mi, wariat :biglol: Moje STI przy tym chodziło jak 1.1 na 3 garach :D 

Edytowane przez FilipeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...