Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle ze spokojne wystarczy aby naszła ochota na takie auto.

Potem zazwyczaj pozostaje smak goryczy bo chcieć a móc  to dwie inne sprawy.

 

 

BTW 

 

Jak SUV to tylko ten i temu w czerwonym do twarzy :) 

image.jpg

image.jpg

image.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam szybkie pytanko, rozgladam sie za S4 kombi i wpadla mi w oko ta oferta, pytanie jak myslicie czy jest sens w takie cos sie pakowac i zrobic to dla siebie?

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-s4-3-0-tfsi-333km-quattro-ID6zRoaY.html#82ff0c476e

 

Na moje laickie oko, nie jest zle, poduchy wymienic + blacharka, pas przedni i praktycznie nowy przod. Jedynie co mnie zniecheca, to takie uszkodzenie uniemozliwia przetestowanie samochodu i zeby pozniej sie nie okazalo, ze skrzynia niedomaga, silnik do roboty + inne niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Korton napisał:

Hej,

 

Mam szybkie pytanko, rozgladam sie za S4 kombi i wpadla mi w oko ta oferta, pytanie jak myslicie czy jest sens w takie cos sie pakowac i zrobic to dla siebie?

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-s4-3-0-tfsi-333km-quattro-ID6zRoaY.html#82ff0c476e

 

Na moje laickie oko, nie jest zle, poduchy wymienic + blacharka, pas przedni i praktycznie nowy przod. Jedynie co mnie zniecheca, to takie uszkodzenie uniemozliwia przetestowanie samochodu i zeby pozniej sie nie okazalo, ze skrzynia niedomaga, silnik do roboty + inne niespodzianki.

A czy nie trzeba wymienić całej deski ? i czy czasem do S4 musi być dedykowana bo jest np inny kolor.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, llkuba napisał:

A czy nie trzeba wymienić całej deski ? i czy czasem do S4 musi być dedykowana bo jest np inny kolor.

 

 

Moze i trzeba, deska z S4 rozni sie chyba tylko dekorami od zwyklej - licze sie z taka wymiana. Bardziej chodzi mi o opinie o uszkodzenia, na moje oko wygladaja nie groznie, ale ja sie nie znam za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Korton napisał:

Moze i trzeba, deska z S4 rozni sie chyba tylko dekorami od zwyklej - licze sie z taka wymiana. Bardziej chodzi mi o opinie o uszkodzenia, na moje oko wygladaja nie groznie, ale ja sie nie znam za bardzo.

Auto jest niestety poprostowane do sprzedaży zeby lepiej wyglądało.Strzał był konkretny i tak na prawde geometria przodu moze byc cała zburzona.

podluznica prawa na pewno krzywa i naciągnięty do zdjecia.

Tak na prawde 50K za kota w worku.Dodatkowo do nowych audi wszystko trzeba kodowac tzn ze nie wsądzisz sobie tak łatwo poduszki z innego auta bo każda cześć elektroniczna trzeba zakodować.

ja wiem ze kusi bo przebieg i rocznik młody ale wolał bym starsze auto z większym przebiegiem ale jeżdżące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, kubanow napisał:

Jakby to była taka okazja to sprzedający by sam naprawił i sprzedawał lub jeździł
Ewentualnie ktoś że znajomych

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Jest to tzw żelazna logika, jakby był dobry to by nie sprzedawał. Na tej zasadzie wykluczamy 100% aut używanych, bo przecież jakby był dobry....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie zdj to sobie można... typowe podejście, nie widzieli a wszystko wiadomo:facepalm:

Nie bronię tego konkretnego egzemplarza bo widać ze lekko "podszykowany"  (maska i pas)  żeby urwać jeszcze ze 3 tysiaki więcej.. 

Jakbym był na kupnie takiego czegoś to bym pofatygował się obejrzeć chociaz ten egzemplarz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kot w worku to jest dowolne auto w komisie czy z ogłoszenia przywiezione do PL, naprawione zazwyczaj po najmniejszej linii oporu, obecnie w "stanie który oceniam na idealny", czy jak to się jeszcze piszę. Tu jest jasna sprawa, auto jest uszkodzone, każdy ma szansę ocenić czy mu takie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kot w worku bo niewiadomo co z silnikiem.Co prawda rozrządu jest od strony grodzi ale zapewne odpalić sie nie da.

Podluznica dostała tu nawet nie trzeba byc ekspertem bo widac na zdjęciu tak jak to ze mimo podprostowanych blach to strzał był jednak spory.

Wszystko da sie naprawić  ale zeby zrobic to dobrze to tez kosztuje mysle ze 20k to tu pęknie lekko?Oczywiscie plus ze częściowo widac co jest bo takiego Niemca z rynku wtórnego w PL to raczej omijać szerokim łukiem bo mina gwarantowana nawet te z polskiego salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, turdziGT napisał:

ja wiem ze kusi bo przebieg i rocznik młody ale wolał bym starsze auto z większym przebiegiem ale jeżdżące.

 

Dokladnie tak....model po lifcie, przebieg maly...zainwestuje 10-20k (wiem rozstrzal duzy, ale nie wiadomo co tam jest) i mam zrobione auto dla siebie, chcialbym przynajmniej na kilka lat uzytkowania.

Jak kupie uzywke, to to tez moze byc po podobnych, gorszych przejsciach (zwlaszcza w tych samochodach o ponad przecietnych osiagach) - tu przynajmniej widze jak bylo i sam naprawiam pod siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Korton napisał:

 

Dokladnie tak....model po lifcie, przebieg maly...zainwestuje 10-20k (wiem rozstrzal duzy, ale nie wiadomo co tam jest) i mam zrobione auto dla siebie, chcialbym przynajmniej na kilka lat uzytkowania.

Jak kupie uzywke, to to tez moze byc po podobnych, gorszych przejsciach (zwlaszcza w tych samochodach o ponad przecietnych osiagach) - tu przynajmniej widze jak bylo i sam naprawiam pod siebie

Jechać zobaczyć zawsze możesz, tylko musisz mieć zaufanego mechanika.  Ja kiedyś na kulałem kilometrów i wróciłem z niczym ... . Nawet kiedyś oddałem samochód po 2h ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, turdziGT napisał:

zapewne odpalić sie nie da.

W ogłoszeniu jest napisane że  auto pali. Zresztą każdy zainteresowany ma szansę podjechać,  kazać go odpalić, przejechać  po placu. Naprawa będzie kosztować ale bez przesady, nie 40 tys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na czasie :)

 

 

 

41 minut temu, Korton napisał:

 

Dokladnie tak....model po lifcie, przebieg maly...zainwestuje 10-20k (wiem rozstrzal duzy, ale nie wiadomo co tam jest) i mam zrobione auto dla siebie, chcialbym przynajmniej na kilka lat uzytkowania.

Jak kupie uzywke, to to tez moze byc po podobnych, gorszych przejsciach (zwlaszcza w tych samochodach o ponad przecietnych osiagach) - tu przynajmniej widze jak bylo i sam naprawiam pod siebie

Jaką jest średnia cena rynkowa opowiadającego egzemplarza z ogłoszeń? 100K  ?

 

 

Ktoś pytał o nowe A6 Avant.Juz jest

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, krist napisał:

Naprawa będzie kosztować ale bez przesady, nie 40 tys.

 

Sam środek wyjdzie minimum 6-7 tys, a raczej szacowałbym ok. 10 tys. , bo chyba trzeba również wymienić szybę przednią.

Dobry blacharz, lakiernik i mechanik nie pracują już za 10 PLN / godzinę. Trzeba liczyć 1.000 PLN za dniówkę.

Do tego części, śrubki, spinki, spryskiwacze, zaślepi to wszystko kosztuje. Ziaranko do ziarnka.

A tego nie ma. Zostało zdemontowane, aby zniszczenia nie raziły.

Nawet nie ma pasa / wzmocnienia  pod zderzakiem.

 

Edytowane przez rombu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rombu napisał:

 

Sam środek wyjdzie minimum 6-7 tys, a raczej szacowałbym ok. 10 tys. , bo chyba trzeba również wymienić szybę przednią.

Dobry blacharz, lakiernik i mechanik nie pracują już za 10 PLN / godzinę. Trzeba liczyć 1.000 PLN za dniówkę.

Do tego części, śrubki, spinki, spryskiwacze, zaślepi to wszystko kosztuje. Ziaranko do ziarnka.

A tego nie ma. Zostało zdemontowane, aby zniszczenia nie raziły.

Nawet nie ma pasa / wzmocnienia  pod zderzakiem.

 

deska + komplet poduszek i pasów ok 3 tysiące, szyba ok 600 zł, + blacharz + lakiernik + przód kompletny. 

Jak coś było połamane jak zapewnie obudowa filtra i plastikowy pas przedni, to co za różnica czy jest czy nie ma?

Ja bym to wyceniał na max 25k, robiąc na oryginalnych częściach bez oszczędzania. No ale widocznie Kraków ma inne stawki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...