Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Carfit, gratuluję zacnego wyboru, ale przede wszystkim pasji i konsekwencji w dążeniu do celu.

Podoba mi się to, że nie czekałeś na zmianę akcyzy, tylko jak rasowy automaniak wziąłeś co chciałeś tu i teraz - na Twoich warunkach. Oby Ci zawsze bezawaryjnie służył i dawał wiele radości.

Szukałem polskiego forum RS6 C7, ale nie znalazłem. Jest teraz takie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś tę przyjemność być przewieziony na prawym. To auto wygląda jak rodzinne kombi, ale ma duszę Lamborghini. Na letnich odpycha się przynajmniej trylion razy bardziej a niżeli mój XT na zimowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dobrze, póki jest gwarancją. Nowe części mogą być poprawione, chyba, że wymieniają całą skrzynię. Jak zawsze pewnie wszystko zależy od używania. Jak pisałem wcześniej, typowo właściciel audi zatrzymuje się przed każdym progiem zwalniajacym i lawiruje omijając nierówności. Pewnie bierze się to z awaryjności. Nie zwolnisz i połowa wahaczy do wymiany :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto całkowita seria i używane jako typowy daily car

 

Dam znać co padło jak tylko sie dowiem, na razie auto stoi do wtorku czyli tydzień i czeka na swoją kolej w grafiku. Tez trochę dziwne podejście :(

Edytowane przez beben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

uważaj na skrzynie .... psują się

 

bębenku , mamy inne skrzynie :P , w RS5 jest S-tronik , u mnie jest Tiptronic , to zupełnie inne skrzynie , wiem że moja przyjmuje od kopa 900Nm :) . Twoja skrzynia to dwusprzegłówka bardzo szybka ale bardziej awaryjna , u mnie jest podobno pancerny automat  (ZF) ze zmienionym oprogramowaniem dla RS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak uważaj ;)

No stres , i tak mamy gwarancję :) Tylko nie wiem czy w przypadku skrzyni dwusprzegłowej jak padną tarcze sprzegła , czy kwalifikują to na gwarancji czy jako część eksploatacyjna ? 

Pytam czysto z ciekawości, bo mi w RS4 padły przednie amory ( stukały ) przy chyba przebiegu 30tys. i ASO odmówiło gwarancji , wtedy jeszcze Kulczyk był generalnym importerem VW/AUDI  i mieli swoje wewnętrzne obostrzenia , w ASO w Popradzie na słowacji , wymienili bez szemrania . Ale podobno sie to zmieniło jak już Kulczyk nie jest importerem. 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem ...GRATY Edwin furki...jak wybierałem w 2014 pomiędzy RS6 lub E63 S to wziąłem merca bo primo miał pompowane konturowe wygodne zajebiście fotele, drugie primo 19" koła czyli normalne ceny opon i trzecie primo 585 KM a wtedy RS6 miał jakoś 560. Teraz jednak poszedł bym w Audi, ale w międzyczasie wsiadłem w 911 TurboS i wszystko inne przestało się liczyć :wub:  :biglol: . No oprócz STI ofkors :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem ...GRATY Edwin furki...jak wybierałem w 2014 pomiędzy RS6 lub E63 S to wziąłem merca bo primo miał pompowane konturowe wygodne zajebiście fotele, drugie primo 19" koła czyli normalne ceny opon i trzecie primo 585 KM a wtedy RS6 miał jakoś 560. Teraz jednak poszedł bym w Audi, ale w międzyczasie wsiadłem w 911 TurboS i wszystko inne przestało się liczyć :wub:  :biglol: . No oprócz STI ofkors :P

Herkam wcale sie nie dziwie :) , 911Turbo , to moje marzenie od dawna , może przy dobrych wiatrach je zrealizuje :) . To fantastyczny wóz ! ale niestety nie mam wytłumaczenia przed żoną po co mi to ;) . Teraz tak serio sama widzi że RS6 to rodziny wóz :) i razem jexdzimy na weekendy i jest bardzo ok . Córcia bardzo pokochała Audi , żonka też , wiec póki co jest ok ;) ale tylko ok ...... hahaha też marzę o 911 turbo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrob tak... RS6 zostaw na rodzinny i dozbieraj do 911 jako drugi. Z porszakiem temat typu rodzinny woz niestety nie pyknie... za male. :)

Ale i tak Twoj kombiak to boski sprzet...

chesz mnie sklonować ? ;) 

Teraz do sprzedaży weszło E63 4Matic (571 KM) i E63s 4Matic (612 KM) czyli godny konkurent RS6 :)

szkoda że nie było wtedy kiedy sie decydowałem , ale i tak uważam że 4matic to jednak słabszy napęd jak w AUDI . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabszy w sensie mniej "wydajny" czy bardziej awaryjny?

Tak w sensie mniej wydajny w RS jest sportowy aktywny mechanizm różnicowy na tylnej osi

http://content.audi.pl/pl/leksykon/q/quattro-ze-sportowym-mechanizmem-roznicowym

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sportowy

Dziś wszystko jest "sportowe", nawet uchwyty do kubków. Mogliby ograniczyć, ten marketingowy bełkot i powiedzieć jak on działa, oraz czy rzeczywiście wywodzi się ze sportu, np. wskazać w jakim aucie wyścigowym/rajdowym to rozwiązanie było używane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sportowy

Dziś wszystko jest "sportowe", nawet uchwyty do kubków. Mogliby ograniczyć, ten marketingowy bełkot i powiedzieć jak on działa, oraz czy rzeczywiście wywodzi się ze sportu, np. wskazać w jakim aucie wyścigowym/rajdowym to rozwiązanie było używane.
Na niemieckiej stronie Audi jest to dokładnie wytłumaczone a nawet filmik jak to działa jeśli Cię to interesuje :) . Nie chce mie się teraz na telefonie tego szukać :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit E63s tez ma szpere

Chyba ze coś zmieniło

http://www.zasadaauto.pl/aktualnosci/jak-dziala-naped-4matic-znany-z-mercedes-benz/

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy to jest to samo, co w którymś Lambo - wtedy byłoby jak najbardziej sportowe. Robert pewnie by wiedział  ;)

Może tak jak z silnikami V10 w s6/rs6 od Lambo, które nie są w 100% takie same jak w Lamborgini.

poczytałem ...GRATY Edwin furki...jak wybierałem w 2014 pomiędzy RS6 lub E63 S to wziąłem merca bo primo miał pompowane konturowe wygodne zajebiście fotele, drugie primo 19" koła czyli normalne ceny opon i trzecie primo 585 KM a wtedy RS6 miał jakoś 560. Teraz jednak poszedł bym w Audi, ale w międzyczasie wsiadłem w 911 TurboS i wszystko inne przestało się liczyć :wub:  :biglol: . No oprócz STI ofkors :P

Czy kupiłbyś E63 raz jeszcze? Serio pytam. Sory za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...