Skocz do zawartości

Wymiana oleju


Kondżi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie.. od tego roku jestem posiadaczem forka 2.5xt i intensywnie uczę się wszystkiego ;) mam taki problem.. mieszkam w Norwegii i tu go kupiłem.. chciałbym wymienić płyny żeby być pewnym co i jak..

jeśli chodzi o skrzynie at to wiem że był lany olej Subaru ATF..

do dyfrów z tego co widziałem polecacie Motula 75w90..

chłodziwo chce zalać valvoline max life..

Natomiast jeśli chodzi o silnik to mam dylemat.. z papierów i faktur wynika że w serwisie lali valvoline. Wcześniej Synpower Mst to chyba syntetyk.. teraz auto ma przejechane 170tys i zastanawiam się co zalać.. czy MaxLifa 10w40 połsyntetyk? Bo też coś o tym było w papierach.. czy może Valvoline vr1?

 

Proszę o radę od Was

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kondżi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do 2.5xt 230hp do dyfra przedniego i tylnego lać 75w140? Nie za ostro? :) to moje pierwsze subi więc jeszcze się nie orientuję.. w papierach widać że lali 75w90..

 

Właśnie zobaczyłem teraz na fakturze z serwisu że przy przebiegu 150tys miał zalany maxlife 10w40.. więc lać co było czy zmieniać?

Edytowane przez Kondżi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do dyfra nie czasem 75W140?

 

Nie. Zdecydowanie nie.

 

 

 

teraz auto ma przejechane 170tys i zastanawiam się co zalać.. czy MaxLifa 10w40 połsyntetyk?

 

A co ma przebieg do zmiany lepkości oleju?

 

Był zalany 5w40/5w30 to się tego trzymaj.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mieszkam w Norwegii i tu go kupiłem.

 

Cześć

 

Skoro Norwegia to zimny start silnika będzie się odbywał raczej w niskich temp. Czyli w grę powinny wchodzić tylko syntetyki (prawdziwe nie marketowe hydrokraki) od 0W, np. polecany na the forum 

8100 X-max 0W40

https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/8100-x-max-0w40. Jeżeli silnik bierze olej między wymianami to Motula może brać trochę więcej (do ok 100 - 200 ml/1000 km więcej niż dotychczasowy). Przynajmniej tak jest u mnie.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...