Skocz do zawartości

przeplywka wrx


Andrzej Rzezik

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko jakie seryjne doladowanie jest wrx 2005 r 2.0 230km ? wymienilem przeplywke 2 tygodnie temu na nowa (ZAMIENNIK) I JUZ sie popsula turbo cisnie dopiero od 4500 obr. na nowej jak wsadzilem  od 3 tys mialem pelen boost 1 bar i szybciej reagowal . moze juz maf sensor do 2 ch barow mam zamowic i wlozyc tam ale nie sadze ze 1 bar doladowania to koniec seryjnej przeplywki jest:/ dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zaraz zaraz, turbo jest bez zmiennej geometrii, napędzane spalinami bez elektroniki i jest połączona tylko grucha z ciśnieniem w układzie w razie przeładowania, to mi się wydaje, że przepływka nie ma nic do ciśnienia doładowania, jeśli silnik się wkręca na obroty to turbo ma ładować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczny MAP sensor jest do 1.5b i nie wiem co on tu ma do rzeczy.

 

Skoro 2 tygodnie było dobrze i się zepsuła to najprościej będzie ja podmienic na inna i zobaczyć czy objawy znikają.

 

Przepływomierz nie ma nic wspólnego z nadciśnieniem. Pracuje przed turbo a tam są tylko podciśnienia.

 

Ja tez kupiłem kiedyś oem MAF i zrobiłem 2000km jak powiedział papa. Sprawdź czy dolot jest szczelny. Czy filtr który masz w puszcze jest suchy. Czy nie ma jakiegoś syfu który może robić problemy.

 

Pozdrawiam - Krzysztof ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr powietrza jest nowy suchy . blad jest staly nawet na nowej przeplyce byl p0102 niskie napiecie w obwodziepomiarowym a masowego przeplywu powietrza . nawet jak nowa przeplywke mialem to nie da sie go skasowac ale na nowym mafie duzo le;piej szedl . ktos uciol przewody z mafa i polutowal inne jeden szry jest jak by w oplocie 2 zylowy kabel a koles zmienil na 1 no . to ma byc tylko otulina by zabezpieczyc go czy tam ma is masa i prad ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odkopie trochę temat... Jakie powinny być wartości max MAF  w WRX 2.0T GD 2002r... Mierzył ktoś? Bo jest tak że kupiłem auto z Francji nie wiele o nim wiem, max MAF 202g/s, AFR  przy spokojnej jeździe 12.6 do 13.8 a przy pełnym spada do 11.2, doładowanie dochodzi max do 1.2,  EGT max 760c . czy te parametry są w normie?

Edytowane przez Dudek_rz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 21.05.2020 o 13:22, Dudek_rz napisał:

Odkopie trochę temat... Jakie powinny być wartości max MAF  w WRX 2.0T GD 2002r... Mierzył ktoś? Bo jest tak że kupiłem auto z Francji nie wiele o nim wiem, max MAF 202g/s, AFR  przy spokojnej jeździe 12.6 do 13.8 a przy pełnym spada do 11.2, doładowanie dochodzi max do 1.2,  EGT max 760c . czy te parametry są w normie?

Powiedział bym że wręcz wzorowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...