Skocz do zawartości

Prawo a znaczki i loga subaru


Cherusek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znalazłem podobny temat niestety jest juz zamknięty, wiec pozwoliłem sobie utworzyć nowy.

Rozumiem ze logo marki subaru jest prawem chronione ale moje pytanie brzmi czy do działalności zarobkowej ,chodzi o malowanie butów, czesci garderoby ,paznokci można używać różnych emblematów związanych z subaru? Logo subaru to japońskie chyba z tym "S" dziwnym takim na różowym tle, emblematów z "555" kolorystyki niebiesko zlotej, samego napisu "subaru" w dowolnym foncie, słówka "wrx, sti, forester itd." Chodzi o rodzaj działalności zarobkowej polegającej na umieszczaniu "namalowaniu" ręcznie danego wizerunku na indywidualne zamowienie ,na zakupionym wcześniej obówiu koszulce lub na paznokciach.

Nie wiem czy jasno sie wyraziłem tutaj ale gdyby Dyrekcja zechciała sie odnieść jak widzi tego typu działania pozdrawiam serdecznie

Sebastian Maintok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Nie wiem czy jasno sie wyraziłem tutaj ale gdyby Dyrekcja zechciała sie odnieść jak widzi tego typu działania

1. Przy działaniu niekomercyjnym tematu nie ma.

2. Przy produkcji wymagana jest zgoda na używanie określonych znaków towarowych zastrzeżonych ( dotyczy także reklamowania własnej działalności w internecie czy innych mediach ).

3. Indywidualne wykonanie na czyjeś zlecenie ? Szczerze powiedziawszy nie wiem. Ale sądzę, że jeżeli zleceniodawca jest osoba prywatną i zlecenie nie ma charakteru komercyjnego, lecz czyste wykonanie dla użytku prywatnego zleceniodawcy, to powinno to być  jak w 1.

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel
W dniu 9.08.2019 o 12:05, Mateusz Mocydlarz napisał:

A czy jest dozwolone wkomponowanie loga "STI" w logo grupy posiadającej auta Subaru

Jak rozumieć słowo "grupa" ?

Może to być grupa dealerów sprzedających samochody, grupa zainteresowanych marką itp.

Generalnie zasady są takie same, jak w przypadku loga Subaru.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...