Skocz do zawartości

Hamulce Legacy IV - problem z hałasem


Michał Sawicki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeszukiwałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi ale nie znalazłem zatem z góry przepraszam jeśli umknęło to mojej uwadze i nie zauważyłem.

 

Podczas hamowania np z dużych prędkości (np. ze 170 km/h) słychać spory hałas przypominający jakby ktoś z karabinu serię puścił albo kijem o sztachety w płocie przesuwał.

Nie ma drgań na kierownicy, nie traci przyczepności czy nie łapie skosów. Droga hamowania czy skuteczność hamowania jest w porządku, żadnych zastrzeżeń tylko ten hałas jest niepokojący.

 

Początkowo myślałem, że wina leży po stronie klocków hamulcowych z akustyczną kontrolą zużycia.

 

Klocki i tarcze były już do wymiany więc tarcze+klocki na obu osiach zostały wymienione na nowe. Hałas nie zniknął.

 

Opony zimowe założone nowe - Hankook

 

Auto Legacy IV, 2008r., 2.0D, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A w trakcie hamowania na kierownicy nie czujesz drgań ?

 

właśnie doczytałem to mogą być (ale wcale nie muszą) delikatnie krzywe tarcze w sensie nierównomiernie płaszczyzna zdarta

Edytowane przez STRAZAK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Podpinając się do tematu. 

Po wymianie klocków i tarcz z przodu pojawił się dziwny głuchy odgłos przypominający jakieś zużycia zawieszenia. Dźwięk ten ustępuje po delikatnym wciśnięciu pedału hamulca.

Samo zawieszenie zostało sprawdzone i wszystko jest ok. Czy ktoś ma jakieś sugestie co mógł bym sprawdzić / co może być nie tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...