Skocz do zawartości

Emulator MP3/SD/USB - Legacy IV


tulio

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem koledzy,

Posiadam w Subaru Legacy IV fabryczne radio Kenwood GX-204LE ze zmieniarką CD (x6). Szukam zewnętrznego emulatora MP3/SD/USB, którego mógłbym włączyć poprzez funkcję AUX w radiu. Znalazłem urządzenie marki NVOX do pojazdów marki Subaru (http://www.avde.pl/nvox/nvox-nv1080a-subaru-zmieniarka-cyfrowa-emulator-mp3-usb-sd-subaru/produkt/41587.html) problem w tym, iż w opisie kompatybilności urządzeń brak jest mojego modelu radia. Czy jest jakaś alternatywa - być może ktoś z Was używa już jakiegoś emulatora, który będzie kompatybilny z modelem radia Kenwood GX-204LE?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A radio od polifta nie będzie pasowało do przedlifta? W poliftowym radiu jest mp3.

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Przecież GX-204LE to właśnie poliftowe radio...

Czołem koledzy,

Posiadam w Subaru Legacy IV fabryczne radio Kenwood GX-204LE ze zmieniarką CD (x6). Szukam zewnętrznego emulatora MP3/SD/USB, którego mógłbym włączyć poprzez funkcję AUX w radiu. Znalazłem urządzenie marki NVOX do pojazdów marki Subaru (http://www.avde.pl/nvox/nvox-nv1080a-subaru-zmieniarka-cyfrowa-emulator-mp3-usb-sd-subaru/produkt/41587.html) problem w tym, iż w opisie kompatybilności urządzeń brak jest mojego modelu radia. Czy jest jakaś alternatywa - być może ktoś z Was używa już jakiegoś emulatora, który będzie kompatybilny z modelem radia Kenwood GX-204LE?

To, że Twój model nie jest wyszczególniony, nie znaczy, że nie będzie z nim działać. Będzie, a jak nie wierzysz, to zrób eksperyment za 14 zł (możesz odesłać w ciągu 14 dni, jak nie zadziała). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy MP3 wypalone na CD (6 sztuk) to dla Ciebie za mało?

12h muzyki razy 6 spowodowało, że po zapakowaniu do auta kompletu potem płytę zmieniałem raz na rok.

(zakładam, że ten Twój Kenwood czyta MP3, miałem Legacy MY09 i czytał CDR z MP3)

 

Może rozważ wymianę całej stacji na coś w stylu ADAYO z dopasowaną ramką (nawigacja, telefon bluetooth, itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy MP3 wypalone na CD (6 sztuk) to dla Ciebie za mało?

12h muzyki razy 6 spowodowało, że po zapakowaniu do auta kompletu potem płytę zmieniałem raz na rok.

(zakładam, że ten Twój Kenwood czyta MP3, miałem Legacy MY09 i czytał CDR z MP3)

 

Może rozważ wymianę całej stacji na coś w stylu ADAYO z dopasowaną ramką (nawigacja, telefon bluetooth, itp)

 .... bardziej zależy mi na możliwości szybkiego przygotowania "zestawu" do odsłuchu. Wygodnie jest szybko zrzucić paczkę MP3 na karte SD lub Pen'a niż przygotowywać kompilację na CD/MP3 (swoją drogą posiadam tylko Lenovo X220, który jest bez napędu CD/CDRW :-))   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy MP3 wypalone na CD (6 sztuk) to dla Ciebie za mało?

12h muzyki razy 6 spowodowało, że po zapakowaniu do auta kompletu potem płytę zmieniałem raz na rok.

(zakładam, że ten Twój Kenwood czyta MP3, miałem Legacy MY09 i czytał CDR z MP3)

 

Może rozważ wymianę całej stacji na coś w stylu ADAYO z dopasowaną ramką (nawigacja, telefon bluetooth, itp)

.... bardziej zależy mi na możliwości szybkiego przygotowania "zestawu" do odsłuchu. Wygodnie jest szybko zrzucić paczkę MP3 na karte SD lub Pen'a niż przygotowywać kompilację na CD/MP3 (swoją drogą posiadam tylko Lenovo X220, który jest bez napędu CD/CDRW :-))
To wrzucasz na telefon, telefon kablem AUX i działa:)

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno otrzymałem informacje od producenta/dystrybutora urządzenia i mogę już rownież potwierdzić informacje kolegi 'MatGromo' - emulator nie będzie działał z radiem GX-204LE. Pozostaje wykorzystać instrukcje kolegi z forum 'lechuorzech' i przygotować samemu kabelek AUX.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez tulio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To wrzucasz na telefon, telefon kablem AUX i działa:)

 

... rozumiem że masz na myśli poradnik opisany tu http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/75718-wyjscie-aux/ :-)

Tak, dokładnie ten. I tak jak tam pisałem, mnie osobiście koszt kabelka wyniósł 0 zł;)

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

w sumie to jak wybor miedzy cholera a malaria :)

 

NVOX dziala tak sobie a AUX jest srednio wygodny. Wydaje mi sie ze najlepszym rozwiazaniem to mp3 na plytach po prostu :/

i koniec.

 

Powiem Ci ze ja walczylem z podobnym problemem tylko w tym ostatnim poliftowym radiem (odczytujacym dvd) i kombinowalem, zalozylem wejscie AUX, kombionowalem z emulatorami zmieniarek, i dupa, poddalem sie wrzucam po prostu mp3 na dvd i tyle. Malo tego to nawet do jednego foldera bo funkcja shuffle potrafi tylko poszuflowac w jednym folderze a nie we wszystkich folderach na plycie. Takie buty i juz.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to owszem lekka faja ale moze warto to albo naprawic albo kupic nowe radio ?

 

Ja tam Panie nie wiem, nie znam sie i zarobiony jestem ale AUX uzylem raz tylko coby zobaczyc czy dziala.

Ja mam wnerwiajacy nawyk ze ciagle przelaczam piosenki az znajde te ktora mi akurat pasuje, i to tak ze jak jade gdzies dajmy na to 30 minut to polowe pstrykam ... tak wiec sterowanie z kierownicy to w moim przypadku podstawa. Zreszta jak cos jest zepsute to zazwyczaj warto to naprawic/wymienic mysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawic albo kupic nowe radio

 

...szczególnie że można znaleść na portalach aukcyjnych fabryczne sprawne w całkiem fajnych pieniądzach...okolice 300zł

 

Jeśli chodzi o AUX to kiepsko tak jak kolega pisze wyżej - brak mozliwości szybkiej zmiany piosenek, ale oczywiście jak słuchasz od początku do końca:-) co jest nagrane to nie ma przeszkód bawić się w dorobienie gniazda AUX

Edytowane przez maskun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 20.11.2016 o 18:39, tulio napisał:

Posiadam w Subaru Legacy IV fabryczne radio Kenwood GX-204LE ze zmieniarką CD (x6). Szukam zewnętrznego emulatora MP3/SD/USB, którego mógłbym włączyć poprzez funkcję AUX w radiu. Znalazłem urządzenie marki NVOX do pojazdów marki Subaru (http://www.avde.pl/nvox/nvox-nv1080a-subaru-zmieniarka-cyfrowa-emulator-mp3-usb-sd-subaru/produkt/41587.html) problem w tym, iż w opisie kompatybilności urządzeń brak jest mojego modelu radia. Czy jest jakaś alternatywa - być może ktoś z Was używa już jakiegoś emulatora, który będzie kompatybilny z modelem radia Kenwood GX-204LE?

 

Mam ten sam model radia w swoim aucie i stoję przed podobnym problemem. W zasadzie nawet bym nie rozpatrywał emulatora, ponieważ zmieniarka 6CD z mp3 w zasadzie jest wystarczająca i działa. Tylko, że mam następująca przypadłość. Po kolo dwóch godzinach jazdy i odtwarzania muzyki zaczyna być słychać co kilka chwil trzask, czyli jak gdyby miał problemu z odczytem, ale dopiero po dłuższym odtwarzaniu i rozgrzaniu się.

Wystarczy, że dam odpocząć odtwarzaczowi i wszystko wraca do normy na jakiś czas. Spotkaliście się z czymś takim?

Dam mu jeszcze szansę i postaram się je wyczyścić, ale nie wiem czy i na jak długo przyniesie to efekt.

 

Szukałem emulatorów i natrafiłem na coś takiego:

https://www.amazon.de/Adapter-Interface-Audio-iPhone-Karte/dp/B00GYVULVW

Wygląda identycznie jak nvox, ale teoretycznie jest kompatybilny z GX-204LE.

 

http://carputer-shop.co.uk/subaru-usb-android-integration-kit-520.html#Compatibility

Grom jest trochę drogi, ale też podobno kompatybilny.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem Legaca MY 2008 z radiem 6 x CD (mp3) i zastosowałem taki myk:

https://pl.aliexpress.com/item/Bluetooth-Audio-Receiver-board-with-USB-TF-card-Slot-decoding-playback-preamp-output-Wireless-car-speakers/32822224457.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.kM9MYF

+

https://pl.aliexpress.com/item/Car-AUX-3-5MM-Cable-Audio-input-Adapters-Music-MP3-Cable-For-Old-Subaru-Forester-6/32720189036.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.kM9MYF

Załatwia to wszystkie tematy oprócz sterowania z kierownicy. iPhone'a mam podłączonego przez BT (przez USB nie chciał działać - niekompatybilne urządzenie). Mając Tidala, Spotify lub cokolwiek można się cieszyć muzyką w dowolnych ilościach :) Urządzenie ma wbudowane FM, USB, SD i BT. Ma też mikrofon, który wyprowadziłem sobie koło kierownicy na dodatkowym kabelku i tym sposobem mam świetny zestaw głośnomówiący. To urządzenie ma też przedwzmacniacz, który można przygłośnić, co z kolei załatwia temat zbyt cichego grania przez AUX. Na szczęście po utracie zasilania zapamiętuje poziom głośności i zabiegu nie trzeba powtarzać. Zasilanie przez micro USB z dowolnej ładowarki telefonicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 31.10.2017 o 09:37, lukeskyfallen napisał:

 

Mam ten sam model radia w swoim aucie i stoję przed podobnym problemem. W zasadzie nawet bym nie rozpatrywał emulatora, ponieważ zmieniarka 6CD z mp3 w zasadzie jest wystarczająca i działa. Tylko, że mam następująca przypadłość. Po kolo dwóch godzinach jazdy i odtwarzania muzyki zaczyna być słychać co kilka chwil trzask, czyli jak gdyby miał problemu z odczytem, ale dopiero po dłuższym odtwarzaniu i rozgrzaniu się.

Wystarczy, że dam odpocząć odtwarzaczowi i wszystko wraca do normy na jakiś czas. Spotkaliście się z czymś takim?

Dam mu jeszcze szansę i postaram się je wyczyścić, ale nie wiem czy i na jak długo przyniesie to efekt.

 

Udało mi się rozwiązać w dość prosty sposób.

 

Spotkałem się z opinią, że przyczyną takiego problemu mogą być słabej jakości płyty. Podszedłem do tego dość sceptycznie, ponieważ używałem raczej dobrej jakości płyt (Verbatim i Sony), ale ok stwierdziłem, że zainwestuję w coś lepszego. Wybór padł na TDK AUDIO, takie jak tutaj  https://archiwum.allegro.pl/oferta/plyty-tdk-cd-r-80min-audio-do-muzyki-cake-10-i5996236283.html

i okazało się, że to pomogło. Teraz bez względu na czas odtwarzania nic się nie dzieje, nic nie przerywa, nie trzeszczy.

Fakt płyta za sztukę wychodzi 3-4zł, ale za to nie muszę nic rozgrzebywać. Nową składankę mp3 robi się raz na jakiś czas, więc to żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2017‎-‎11‎-‎12 o 20:45, Filip Cz napisał:

Niedawno kupiłem Legaca MY 2008 z radiem 6 x CD (mp3) i zastosowałem taki myk:

https://pl.aliexpress.com/item/Bluetooth-Audio-Receiver-board-with-USB-TF-card-Slot-decoding-playback-preamp-output-Wireless-car-speakers/32822224457.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.kM9MYF

+

https://pl.aliexpress.com/item/Car-AUX-3-5MM-Cable-Audio-input-Adapters-Music-MP3-Cable-For-Old-Subaru-Forester-6/32720189036.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.kM9MYF

Załatwia to wszystkie tematy oprócz sterowania z kierownicy. iPhone'a mam podłączonego przez BT (przez USB nie chciał działać - niekompatybilne urządzenie). Mając Tidala, Spotify lub cokolwiek można się cieszyć muzyką w dowolnych ilościach :) Urządzenie ma wbudowane FM, USB, SD i BT. Ma też mikrofon, który wyprowadziłem sobie koło kierownicy na dodatkowym kabelku i tym sposobem mam świetny zestaw głośnomówiący. To urządzenie ma też przedwzmacniacz, który można przygłośnić, co z kolei załatwia temat zbyt cichego grania przez AUX. Na szczęście po utracie zasilania zapamiętuje poziom głośności i zabiegu nie trzeba powtarzać. Zasilanie przez micro USB z dowolnej ładowarki telefonicznej.

i oczywiście w przedlifcie nie zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...