Skocz do zawartości

potrafi tez malo spalic


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

16-17 litrów gazu w trasie przy żwawej jeździe oraz na A czy S na tempomacie do 140km/h to norma. W miescie pali mi 17. Najlepszy wynik to chyba 13,5l gazu, ale to żona jechała nad morze ;)

Wszystko zależy również gdzie tankujesz i jaki jest stosunek propanu do butanu. Jak wiadomo, gaz jest wogole nie kontrolowany, także "chrzczony" jest na potęgę :)

 

PS. u Was tempomat też działa tylko do 140km/h, powyżej nie załącza sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle co zatankowałem Subarynke i spalanie 17l LPG w trybie mieszanym ze wskazaniem na miasto. Moje poprzednie Pacifici z silnikami 3.5l i 4.0l miały spalanie w takim trybie 17-18l LPG, więc jak narazie nie jest źle. Muszę się kopsnąć do KRK to sprawdzę jakie będzie spalanie na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

nudząc się jadąc autostradą,  popełniłem taki filmik ze wskazaniami zużycia paliwa według komputera pokładowego przy prędkości 140km/h i 200km/h. Oczywiście faktyczne zużycie LPG jest o 15-20% wyższe od tego wskazywanego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A sprawdzaliście Panowie jaka jest najlepsza prędkość na autostradzie by uzyskać najniższe spalanie? 

2000obr a może 2500obr? Pytam tak z ciekawości,  bo później to już wiadomo, że im szybciej tym więcej spali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej samemu sprawdzić, jedziesz autostradą, wyświetlasz spalanie chwilowe i obserwujesz kiedy masz najniższe spalanie. Oczywiście jazda stabilna i bez zabawy pedałem gazu. Musimy pamiętać że opór powietrza wzrasta  wraz z prędkością do kwadratu, więc im szybciej chcemy jechać tym silnik musi więcej spalić żeby wyprodukować więcej mocy potrzebnej do pokonania tych oporów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lutek34 napisał:

Najlepiej samemu sprawdzić, jedziesz autostradą, wyświetlasz spalanie chwilowe i obserwujesz kiedy masz najniższe spalanie. Oczywiście jazda stabilna i bez zabawy pedałem gazu. Musimy pamiętać że opór powietrza wzrasta  wraz z prędkością do kwadratu, więc im szybciej chcemy jechać tym silnik musi więcej spalić żeby wyprodukować więcej mocy potrzebnej do pokonania tych oporów.

Napiszesz jak ustawic na wyświetlaczu podgląd spalania? 

Wyświetlacz duży oryginalny z kamerą cofania.

Czy to te z załącznika? 

1543153586339579413864.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lutek34 napisał:

Tak, możesz przestawić go na te dwa wskazania osiowe jak na moim filmiku i patrzysz na wskazanie Fuel cons, tylko pamietaj u Ciebie jest wskazanie MPG(miles per gallon) czyli im większe wskazanie tym lepiej.

Hmmm same utrudnienia w tych amerykanach :-)  oki, już wiem, spróbuje ogarnąć temat. 

Dzx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lutek34 napisał:

niech się wypowiedzą ci co mają US wersje, może w ustawieniach wyświetlacza jest możliwość przestawienia wskazań na l/100km.

Chyba gdzieś wyczytałem, że się nie da... pisali też, że w USA mamy Fahrenheity i nie da się na Celcjusze, chyba że wymienisz cały panel na US... i to samo z częstotliwościami na radiu ... Mnie osobiście, aż tak bardzo to nie przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...