Skocz do zawartości

Różnica pomiędzy subaru wrx sti , a wrx z pakietem sti


PiotrPie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie ponieważ chcę kupić subaru imprezę , i mam dwie ciekawe oferty

Generalnie docelowo chciałbym aby w mojej imprezie było okolo 350km

 

Mam do wyboru wrx z silnikiem 2.0 225 KM (rocznik 2005)

lub

wrx sti z 2003 z silnikiem 2.0T , 320 KM

 

Jakie są różnice między nimi , i czy opłaca mi się kupować wersję wrx bez silnika turbinowego , skoro będę go przerabiać na 350 KM ?

Edytowane przez PiotrPie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbinowe są lepsze ale niestety seryjnie niedostępne. Szkoda, myślę że jest to luka dla Subaru  ;)

 

350 koni to dość mało, niestety Skoda w dieslu po mapie Cie zleje. Musisz zaplanować więcej. Takie są aktualne realia niestety.  :(

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie chcesz mieć te 350hp lub więcej to tylko STI.

Nie wiem jak duże masz doświadczenie w jeździe samochodem czy tym bardziej w sportowej jeździe samochodem, ale bardziej od cyferek zwróciłbym uwagę na charakterystykę jazdy auta :P

Na przykład jak dla mnie lepsze jest 300hp i większy moment obrotowy dostępny w jak najszerszej gamie użytecznych obrotów, niż 400hp dostępne na przykład w bardzo wysokiej partii obrotów.

 

Ogólnie pomiędzy WRXem a STI wyjściowo różnice są dość spore - wszystko zależy od tego do czego i jak będziesz chciał używać tego auta.

Jednak nie oznacza to że WRX z góry jest złym autem.

 

A no i w Subaru nie ma fabrycznie czegoś takiego jak "Pakiet STI", to nie BMW czy Audi z pakietami :D

Wszystkie spoilery i body kity STI lub a'la STI dołożone do WRXów lub nawet wolnossących wersji to efekt fantazji właścicieli tych aut.

 

Także Impreza WRX nie występuje bez turbo, wszystko co bez turbo to po prostu Impreza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...