Skocz do zawartości

Nawigacja 2016


aigle

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Może moje pytanie wyglądać idiotycznie ale o ile się nie mylę to NAVI w roczniku modelowym 12MY i 10MY jest takie samo a nośnikiem nawigacji jest płyta DVD.

Jeśli rzeczywiście będzie aktualizacja tej nawigacji to czy więc zamówić będzie można właśnie tę płytę czy raczej tylko obraz ISO (pobrać? kupić? jeśli kupić to za ile?)

 

Dołączam się do pytania kolegi, bo dalej pozostało bez odpowiedzi.

Mamy fabryczną nawigację z której po paru latach w większym mieście nie da się skorzystać... 

 

Dzień dobry,

 

Mapy dla roczników 13MY,14MY (oraz 12MY XV) ze stanem dróg 15Q3 mogą Państwo zakupić, w formie karty SD, w każdej ASO Subaru.

Producent potwierdził jednoznacznie, że nie przewiduje wydania map dla systemów nawigacji obsługujących mapy z napędu DVD.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

 

Jako że moje pytanie pozostało bez odpowiedzi - zatem ponawiam je :

 

Poproszę o info co z rocznikami starszymi - np. mój MY 2014 ? Czy jest jakaś opcja aktualizacji bezpłatnej EDIT : (już wiem że nie) lub wykupienia programu MapCare czy pozostaje jedynie zapłacić 180EUR na mapy z przed ponad roku ?

 

pozdrawiam

 

MForbi

 

Dzień dobry,

 

Dla samochodów z 14MY, mapy są dostępne jedynie na kartach SD.

Nie ma możliwości wykupienia programu MapCare. MapCare dotyczy jedynie systemów Fujitsu 2.GEN. Samochody do 14MY włącznie, posiadały systemy Fujitsu 1.GEN.

 

wykupić 36-miesięczny program MapCare.
 

jaka cena ?

 

Dzień dobry,

 

Szczegóły znajdzie Pan na stronie :

 

https://subaru-eu-mapupdate.naviextras.com/shop/portal

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

 

Dzień dobry,

 

Mapy dla roczników 13MY,14MY (oraz 12MY XV) ze stanem dróg 15Q3 mogą Państwo zakupić, w formie karty SD, w każdej ASO Subaru.

[...]

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

Czy Dział techniczny może potwierdzić, że niedostępny jest w Polsce pakiet aktualizacji do pobrania przez internet, w niższej cenie niż komplet z nową kartą? Oczywiście w odniesieniu do MY14.

 

Pytanie 2: na kiedy planowane jest wydanie kolejnej aktualizacji (konkretnie, czy są plany do Q4 2017), i jakie mapy tam się znajdą?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Dzień dobry,

 

Dla samochodów z rocznika 14MY, nowe mapy są dostępne wyłącznie na kartach SD. 

Kolejna aktualizacja map zostanie wydana w okolicach grudnia 2017 i zawierać będzie stan dróg - najprawdopodobniej na 3Q16.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,   Dla samochodów z rocznika 14MY, nowe mapy są dostępne wyłącznie na kartach SD.  Kolejna aktualizacja map zostanie wydana w okolicach grudnia 2017 i zawierać będzie stan dróg - najprawdopodobniej na 3Q16.   Pozdrawiamy, Dział Techniczny

 

wg linku poniżej:

 

 

 

Dzień dobry,   Szczegóły znajdzie Pan na stronie :   https://subaru-eu-ma...com/shop/portal   Pozdrawiamy, Dział Techniczny

 

 

są też dostępne w postaci pliku do pobrania z internetu i to w "promocyjnej cenie" 158 EURO

Edytowane przez Tiger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są też dostępne w postaci pliku do pobrania z internetu i to w "promocyjnej cenie" 158 EURO

Właśnie dlatego pytam, bo jestem za granicą i u mnie pokazuje się taka opcja. Tylko że, uwaga, ze starszą wersją map, niż droższy wariant z SD.

Czy ktoś próbował uruchomić tę aplikację do aktualizacji i zerknął na wersjonowanie?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właśnie dlatego pytam, bo jestem za granicą i u mnie pokazuje się taka opcja. Tylko że, uwaga, ze starszą wersją map, niż droższy wariant z SD. Czy ktoś próbował uruchomić tę aplikację do aktualizacji i zerknął na wersjonowanie?

 

Mi w Polsce pokazuje taką samą wersję map, różnica jest "tylko" w cenie i nośniku lub jego braku (download z internetu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. U mnie to wyglada tak:

 

Wersja SD, Legacy/Outback MY13/MY14:

 

e3cebaee61e9f5cf5cc7980e3797d50d.jpgcf2faae193b1a29ddb9e1a6f67556a4e.jpgc555cfad02b82430c2590d1892e60fb0.jpg

 

A wersja Download:

31abe1db2015203b7c146edb7bcdc47b.jpg

ddfe37be709e1035c6fda0b920c69b09.jpg

 

Różnice w km sieci dróg oraz liczebności POI są widoczne (i znaczne). Plus np. kody pocztowe Ukrainy. Bez wnikania w szczegóły, MY14 ma wersję aktualizacji do pobrania na dzień dzisiejszy, w dodatku jest to wersja tańsza i świeższa niż karta SD.

Ktoś może to sprawdzić po stronie polskiej?

 

Stoi to również w sprzeczności z informacją Działu Technicznego (post 27), ze MY14 nie jest wspierany wersją map do pobrania.

 

Komentarz Działu Technicznego do wcześniejszych swoich wypowiedzi będzie miłe widziany.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez rafacon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, chciałbym uzyskać informację czy karta SD z mapami EU (którą można zakupić w ASO za 900 zł brutto) będzie kompatybilna z Outbackiem 3.6 2015 z USA? Teraz mam kartę z mapami US i Kanady, próbowałem aktualizacji via Toolbox ale nie było opcji wyboru map EU (tylko mapy USA). Pytałem mailowo w salonie Frey w Krakowie o kartę SD i oczywiście mogą mi ją sprzedać ale nie można jej wypróbować (zafoliowana) a gwarancji na działanie nie dają. 

Edytowane przez jareki007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy program MapCare dotyczy tylko samochodow sprzedawanych w Polsce, czy tez calej Europie? Zanalazlem informacje dotyczace przystapienia Subaru w USA do programu MapCare, ale o Europie nic nie znalazlem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada, ze to Mapcare to jest tyko w Polsce. jak sie pytalem mojego norweskiego dealera to cos bakal, ze jest MapCare, ale nic konkretnego nie wiedzial.

Co ciekawe program nie podaje mi daty pierwszej rejestracji urzadzenia.

Ta aplikacja nawet nie podaje obecnej wersji map.

Czy ktos wie, gdzie na komputerze jest zapisywana kopia zapasowa mapy?

Nigdzie nie moge jej znalezc?

 

Nawigacja.JPG

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie dotyczace powiekszania mapy. Z zaplanowana trase nie udaje ni sie powiekszyc bardziej mapy niz do podzialki rownej 50m. Jak dla mnie troche to za duze powiekszenie.

W starym OBK-u moglrm powiekszyc duzo bardziej. Takze w sytuacji, gdy dojezdzalem do ronda uzyskiwalem jego powiekszony obraz.

Do czego sluzy w ustawieniach opcja Automayczny Zoom? W instrukcji madrze napisali, ze wlazcza i wylacza automatyczne powiekszenie. Tyle to i ja wiem, nie zauwazylem roznicy miedzy jednym i drugim ustawieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gregorius napisał:

Do czego sluzy w ustawieniach opcja Automayczny Zoom? W instrukcji madrze napisali, ze wlazcza i wylacza automatyczne powiekszenie. Tyle to i ja wiem, nie zauwazylem roznicy miedzy jednym i drugim ustawieniem.

U mnie w XT2016 działa to tak, że gdy zblizam się do skrzyżowania/ronda/zjazdu - następuje automatyczne zbliżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mechanik napisał:

U mnie w XT2016 działa to tak, że gdy zblizam się do skrzyżowania/ronda/zjazdu - następuje automatyczne zbliżenie.

Tez tak myslalem, ale jakos nie dziala.

Troche mnie irytuje to slabe zblizenie. Moze to kwestia przyzwyczajenia.

 

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.06.2017 o 18:18, Ayu napisał:

Podepnę się pod temat. Kupiłem stację z Forka MY16 z polskiej dystrybucji i chciałbym w nią wgrać swoją mapę z MY14/15 którą mam na karcie SD. Możliwe? Jak? :)

 

Dzień dobry,

 

Urządzenia Fujitsu 2. generacji, do prawidłowego funkcjonowania, wymagają albo fabrycznej karty microSD albo uniwersalnej karty z aktualizacją map.

Pozostałe rozwiązania mogą uszkodzić oprogramowanie systemu.

W tej sytuacji, sugerowalibyśmy Panu zakupienie karty z aktualizacją map, dostępnej na zamówienie, w każdej ASO Subaru.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

 

Dnia 20.02.2017 o 03:49, rafacon napisał:

Bez wnikania w szczegóły, MY14 ma wersję aktualizacji do pobrania na dzień dzisiejszy, w dodatku jest to wersja tańsza i świeższa niż karta SD.

Ktoś może to sprawdzić po stronie polskiej?

 

Stoi to również w sprzeczności z informacją Działu Technicznego (post 27), ze MY14 nie jest wspierany wersją map do pobrania.

 

Komentarz Działu Technicznego do wcześniejszych swoich wypowiedzi będzie miłe widziany.

 

Dzień dobry,

 

Dziękujemy za informację.

Aktualnie sprawdzamy u producenta, czy rzeczywiście istnieje możliwość aktualizacji map przez internet dla właścicieli samochodów z roczników 13/14MY (XV 12MY), wyposażonych w fabryczne systemy AVN. 

W momencie uzyskania potwierdzenia, poinformujemy Państwa na forum.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem informacje od mojego dealera, ze w Norwegii tez podpisali umowe na MapCare, ale jak na razie tylko dla Levorga I XV z 2017 roku. OBKa to nie obejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam OBK kupinego w Polsce w 2016 rocznik 2015 jakiś czas temu zaktualizowałem mapy do wersji z 2015 i wszytko jakoś działało. Kilka dni temu zresetowały się wszystkie stacje radiowe a nawigacja zaczęła szwankować. A teraz konkrety, wbijam trasę Opole Wrocław wszystko działa, ale jak wbijam trasę Opole Łódź/Hell i inne miejscowości np w Niemczech nawigacja się zawiesza i nic z nią nie mogę zrobić. Zaznaczam że, adresy które wbijam są widoczne, po prostu navi nie potrafi obliczyć trasy i się zawiesza. Krótko mówiąc trasy pow 150 km nie jest w stanie obliczyć. Co powinienem zrobić, ASO czy jest jakieś inne wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wiem, że temat już chwilę jest nieaktywny, ale chciałbym zrobić update map w moim FXT MY16 i pytanie, czy ktoś wie:

1. Czy jest coś nowego?

2. Czy nie powoduje problemów :)

 

Dodam, że jak ostatnim razem szukałem aktualizacji (kilka miesięcy temu) to nie było nic nowego :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Here

4 godziny temu, mirciob napisał:

Wiem, że temat już chwilę jest nieaktywny, ale chciałbym zrobić update map w moim FXT MY16 i pytanie, czy ktoś wie:

1. Czy jest coś nowego?

2. Czy nie powoduje problemów :)

 

Dodam, że jak ostatnim razem szukałem aktualizacji (kilka miesięcy temu) to nie było nic nowego :|

Here aktualizuje mapy raz na rok i wydaje je z rocznym opoznieniem....

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2018 o 16:24, Gregorius napisał:

Here aktualizuje mapy raz na rok i wydaje je z rocznym opoznieniem....

 

uscislijmy

here aktualizuje mapy 3 - 4x w roku i wydaje je w jeden dzien po aktualizacji

natomiast producent auta decyduje o czestotliwosci aktualizacji swojego wbudowanego sprzetu

here przygotowuje mapy na zlecenie producenta i udostepnia/sprzedaje je odbiorcom w postaci pliku lub plyty dvd lub karty sd

taki urok posiadania nawigacji oem ;)

 

tapatalked

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, OBK CVT napisał:

 

uscislijmy

here aktualizuje mapy 3 - 4x w roku i wydaje je w jeden dzien po aktualizacji

natomiast producent auta decyduje o czestotliwosci aktualizacji swojego wbudowanego sprzetu

here przygotowuje mapy na zlecenie producenta i udostepnia/sprzedaje je odbiorcom w postaci pliku lub plyty dvd lub karty sd

taki urok posiadania nawigacji oem ;)

 

tapatalked

 

Masz racje, to byl skrot myslowy. Mapy dla Subaru sa wydawane raz na rok z rocznym poslizgiem i kosztuja krocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...