Skocz do zawartości

Nawigacja 2016


aigle

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się z pytaniem w temacie.

Czy można gdzieś zobaczyć mapę dróg objętych wersją aktualną (Legacy 2015) oraz poznać planowany termin dostępności wersji kolejnej (poczekam trochę, jeżeli to będzie kilka miesięcy, a nie rok)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Aktualne mapy (do roczników 16MY oraz 15MY) zostały wydane 15. grudnia 2016 roku. Zawierają stan dróg na III kwartał 2015 roku.

Szczegółowa mapa dróg objętych aktualną wersją nie jest dostępna.

Mapy dla roczników 12MY,13MY oraz 14MY zostaną wydane na przełomie stycznia/lutego b.r.

 

Otrzymaliśmy również jednoznaczną informację, że producent nie przewiduje wydania map na płycie DVD.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Aktualne mapy (do roczników 16MY oraz 15MY) zostały wydane 15. grudnia 2016 roku. Zawierają stan dróg na III kwartał 2015 roku.

Szczegółowa mapa dróg objętych aktualną wersją nie jest dostępna.

Mapy dla roczników 12MY,13MY oraz 14MY zostaną wydane na przełomie stycznia/lutego b.r.

 

Otrzymaliśmy również jednoznaczną informację, że producent nie przewiduje wydania map na płycie DVD.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

 

Czyli do OBK 08MY nie ma co liczyć na aktualizacje?

Czy przerzucenie nowych aktualizacji map na DVD jest problemowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne. Dostałem dziś info z HERE, że nowe mapy Subaru zostały właśnie wydane na koniec 2016 roku. W innym wątku

Nawigacja - uwzględnienie traffiku

 

https://forum.subaru.pl/index.php?/topic/92011-Nawigacja---uwzgl%C4%99dnienie-traffiku

 

Dyrekcja stwierdza, ze mapy będą dostępne styczeń/luty. Niestety nie wiadomo co będą zawierały, nie ma podglądu map ani listy zmian.

Także wkrótce za kilka stówek można mieć "jakąś" aktualizację.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez rafacon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka stówek, to chyba jest wersja optymistyczna :(

Widzę cenę 158EUR, czyli około 700zł. Kilka stówek :)

 

https://subaru-eu.naviextras.com/shop/portal/newCatalog?view=item&salesPackageCode=61423

Outback zakupiony miesiąc temu - nawigacja nie ma głównych dróg powstałych ponad 2 lata temu. Czy to normalne?

 

Zastanawiam się, czy kupując samochód otrzymałeś na piśmie (gdziekolwiek - broszura, faktura) informację o wersji mapy (na kiedy jest aktualna sieć dróg).

Ponieważ sam HERE jeszcze w 2015 roku chwalił się jak to nie aktualizuje map, i dał przykład... Polski :)

http://360.here.com/2015/03/23/free-map-updates-for-your-car-with-here-mapcare/

... można przyjąć, że mapy sprzed 24 miesięcy są BARDZO nieaktualne. Co prowadzi do prostego wniosku, że zakupiony system jest niezgodny z przemiotem umowy, bo nie spełnia podstawowych funkcji.

Jest wiele przykładów w sieci, gdy świeżo kupiony samochód Subaru miał mapy starsze niż 12 miesięcy. W takiej sytuacji, po płatnej aktualizacji rachunek wędrował do Subaru, i klient dostawał zwrot kasy. Ten jeden raz. Wprawdzie to USA... ale może warto spróbować w Twoim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Aktualne mapy (do roczników 16MY oraz 15MY) zostały wydane 15. grudnia 2016 roku. Zawierają stan dróg na III kwartał 2015 roku.

Szczegółowa mapa dróg objętych aktualną wersją nie jest dostępna.

Mapy dla roczników 12MY,13MY oraz 14MY zostaną wydane na przełomie stycznia/lutego b.r.

 

Otrzymaliśmy również jednoznaczną informację, że producent nie przewiduje wydania map na płycie DVD.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

 
Witam,
Rozumiem, że MY16 i MY15 równocześnie oznacza nowy system multimedialny (Gen 2.0)?
 
Mój JF1BRJLC2EGxxxxxx to MY14? Czy też może się zdarzyć MY15 ze "starą" nawigacją?
Navigation 8:37/20.03.    9.2.7.378590
Audio 21,03,2014   Ver.47.2006
Serial No. PLA00XXX
E-Code 05A14B055D82L
 
Korzystając z Subaru Toolbox mam do dyspozycji dwa update, przy czym wersja z kartą SD jest opisana jako 2016/17, a same pliki jako 2015/16. Czy to pomyłka, czy także przy "formie" map jest różny termin dostępności wersji aktualnej?
 
Mogę poprosić o te cztery odpowiedzi? Wydaje mi się, że wszystko się wyjaśni, przynajmniej z mojego punktu widzenia.
 
PS. Załączam dokumenty, które wpadły mi w ręce przy okazji poszukiwań wersji map 2015/2016/2017. Może się komuś przyda.

Subaru_Gen2.0_2016.pdf

Subaru_Gen2.0_2017.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzień dobry,

 

Aktualne mapy (do roczników 16MY oraz 15MY) zostały wydane 15. grudnia 2016 roku. Zawierają stan dróg na III kwartał 2015 roku.

Szczegółowa mapa dróg objętych aktualną wersją nie jest dostępna.

Mapy dla roczników 12MY,13MY oraz 14MY zostaną wydane na przełomie stycznia/lutego b.r.

 

Otrzymaliśmy również jednoznaczną informację, że producent nie przewiduje wydania map na płycie DVD.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

 

Czyli do OBK 08MY nie ma co liczyć na aktualizacje?

Czy przerzucenie nowych aktualizacji map na DVD jest problemowe?

 

Z tego co wiem to inne systemy są i chyba będzie kłopot - wyprowadźcie mnie z błedu jeśli jest inaczej. Mnie też to dotyczy bo mój rocznik to ver. NAVI DVD z 2010. Mapy które mam u siebie to 2014 ale wielu dróg jeszcze nie mam i chętnie bym się uśmiechnął aby w "rozsądnej" cenie pozyskać mapy aktualne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzień dobry,

 

Aktualne mapy (do roczników 16MY oraz 15MY) zostały wydane 15. grudnia 2016 roku. Zawierają stan dróg na III kwartał 2015 roku.

Szczegółowa mapa dróg objętych aktualną wersją nie jest dostępna.

Mapy dla roczników 12MY,13MY oraz 14MY zostaną wydane na przełomie stycznia/lutego b.r.

 

Otrzymaliśmy również jednoznaczną informację, że producent nie przewiduje wydania map na płycie DVD.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

 
Witam,
Rozumiem, że MY16 i MY15 równocześnie oznacza nowy system multimedialny (Gen 2.0)?
 
Mój JF1BRJLC2EGxxxxxx to MY14? Czy też może się zdarzyć MY15 ze "starą" nawigacją?
Navigation 8:37/20.03.    9.2.7.378590
Audio 21,03,2014   Ver.47.2006
Serial No. PLA00XXX
E-Code 05A14B055D82L
 
Korzystając z Subaru Toolbox mam do dyspozycji dwa update, przy czym wersja z kartą SD jest opisana jako 2016/17, a same pliki jako 2015/16. Czy to pomyłka, czy także przy "formie" map jest różny termin dostępności wersji aktualnej?
 
Mogę poprosić o te cztery odpowiedzi? Wydaje mi się, że wszystko się wyjaśni, przynajmniej z mojego punktu widzenia.
 
PS. Załączam dokumenty, które wpadły mi w ręce przy okazji poszukiwań wersji map 2015/2016/2017. Może się komuś przyda.

 

Dzień dobry,

 

Posiada Pan samochód z rocznika modelowego 2014 (14MY).  

Edycja map 2016/2017, została udostępniona do ściągnięcia dla roczników 15MY oraz 16MY, 15. grudnia ubiegłego roku. Te same mapy na karcie SD - dla roczników 12MY,13MY oraz 14MY będą dostępne na zamówienie we wszystkich ASO w tym tygodniu.

Pliki, o których Pan wspomniał (2015/2016) dotyczą starszej wersji map, wydanej na początku 2016 roku. 

 

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

Edytowane przez DZIAŁ TECHNICZNY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w podróży bez samochodu i nie mam jak zrobić zrzutu ekranu, ale jak uruchomiłem Subaru Toolbox z moją kartą w czytniku (MY14), aplikacja już mi pokazała nowsze mapy na karcie SD, a starsze w wersji do pobrania.

Aplikację uruchomiłem będąc za granicą, samochód też pochodzi zza granicy. Czy to może mieć znaczenie i wpływ na dostępność aktualizacji? Albo ich zawartość?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Edycja map 2016/2017, została udostępniona do ściągnięcia dla roczników 15MY oraz 16MY, 15. grudnia ubiegłego roku. Te same mapy na karcie SD - dla roczników 12MY,13MY oraz 14MY będą dostępne na zamówienie we wszystkich ASO w tym tygodniu. Pliki, o których Pan wspomniał (2015/2016) dotyczą starszej wersji map, wydanej na początku 2016 roku.

Proszę o krótką informację gdzie i jak ściągnąć aktualizacje dla OBK MY 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Edycja map 2016/2017, została udostępniona do ściągnięcia dla roczników 15MY oraz 16MY, 15. grudnia ubiegłego roku. Te same mapy na karcie SD - dla roczników 12MY,13MY oraz 14MY będą dostępne na zamówienie we wszystkich ASO w tym tygodniu. Pliki, o których Pan wspomniał (2015/2016) dotyczą starszej wersji map, wydanej na początku 2016 roku.

Proszę o krótką informację gdzie i jak ściągnąć aktualizacje dla OBK MY 15

 

Dzień dobry,

 

Mapy można pobrać poprzez program Subaru Toolbox, do jego uruchomienia niezbędna jest rejestracja na stronie:

 

https://subaru-eu-mapupdate.naviextras.com

 

W załączeniu znajdą Państwo instrukcję procedury aktualizacji.

W razie jakichkolwiek problemów, prosimy aby zgłosili się Państwo do ASO Subaru, gdzie doradcy przeprowadzą proces aktualizacji.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

Subaru Gen2_instrukcja uzytkownik.pdf

Edytowane przez DZIAŁ TECHNICZNY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

....Te same mapy na karcie SD - dla roczników 12MY,13MY oraz 14MY będą dostępne na zamówienie we wszystkich ASO w tym tygodniu.

Pliki, o których Pan wspomniał (2015/2016) dotyczą starszej wersji map, wydanej na początku 2016 roku. ....

 

 

Może moje pytanie wyglądać idiotycznie ale o ile się nie mylę to NAVI w roczniku modelowym 12MY i 10MY jest takie samo a nośnikiem nawigacji jest płyta DVD.

Jeśli rzeczywiście będzie aktualizacja tej nawigacji to czy więc zamówić będzie można właśnie tę płytę czy raczej tylko obraz ISO (pobrać? kupić? jeśli kupić to za ile?)

A może w ogóle już nie przewiduje się wsparcia dla tego rodzaju nawigacji? Auto było kupione w 2011r. jako nowe w MM Cars w Katowicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie znalazłem takiej jednoznacznej odpowiedzi zatem zadaję pytanie do Działu Technicznego - czy kupując nowe Subaru z nawigacją (w moim przypadku Outback 16MY 2.0 Diesel Exclusive) posiadam dostęp do aktualizacji map? Przez jaki okres? Licząc od daty zakupu auta czy I rejestracji czy jeszcze od innej daty?

Na podanych stronach np. https://subaru-eu-mapupdate.naviextras.com znalazłem informacje że można nabyć (odpłatnie) dostęp do aktualizacji przez 36 miesięcy - normalną praktyką kupując jakąkolwiek nawigację jest to że przez jakiś czas mamy dostęp do aktualizacji (w ramach zakupu nawigacji) - czasami przez rok, czasem przez 2 lub 3 lata a czasami dożywotnio... 

Jak to wygląda w przypadku fabrycznej nawigacji Subaru? (przy okazji pytanie - wszędzie jest mowa o tym że jest to nawigacja HERE a na karcie SD z nawigacją jest folder główny iGO ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem takiej jednoznacznej odpowiedzi zatem zadaję pytanie do Działu Technicznego - czy kupując nowe Subaru z nawigacją (w moim przypadku Outback 16MY 2.0 Diesel Exclusive) posiadam dostęp do aktualizacji map? Przez jaki okres? Licząc od daty zakupu auta czy I rejestracji czy jeszcze od innej daty?

 

Na podanych stronach np. https://subaru-eu-mapupdate.naviextras.com znalazłem informacje że można nabyć (odpłatnie) dostęp do aktualizacji przez 36 miesięcy - normalną praktyką kupując jakąkolwiek nawigację jest to że przez jakiś czas mamy dostęp do aktualizacji (w ramach zakupu nawigacji) - czasami przez rok, czasem przez 2 lub 3 lata a czasami dożywotnio... 

 

Jak to wygląda w przypadku fabrycznej nawigacji Subaru? (przy okazji pytanie - wszędzie jest mowa o tym że jest to nawigacja HERE a na karcie SD z nawigacją jest folder główny iGO ?)

Dzień dobry,

 

36-miesięcznym programem MapCare, czyli możliwością przeprowadzania przez internet bezpłatnych aktualizacji map, objęte są wszystkie samochody nowe, począwszy od rocznika 16MY -->  (z wyjątkiem modelu Levorg i STi - od rocznika 17MY-->)

Dealerzy otrzymali od nas zalecenie uruchamiania programu MapCare w dniu wydania samochodu klientowi.

Właściciele samochodów z rocznika 15MY mogą dokonać jednorazowej aktualizacji za opłatą lub wykupić 36-miesięczny program MapCare.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

Edytowane przez DZIAŁ TECHNICZNY
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie znalazłem takiej jednoznacznej odpowiedzi zatem zadaję pytanie do Działu Technicznego - czy kupując nowe Subaru z nawigacją (w moim przypadku Outback 16MY 2.0 Diesel Exclusive) posiadam dostęp do aktualizacji map? Przez jaki okres? Licząc od daty zakupu auta czy I rejestracji czy jeszcze od innej daty?

 

Na podanych stronach np. https://subaru-eu-mapupdate.naviextras.com znalazłem informacje że można nabyć (odpłatnie) dostęp do aktualizacji przez 36 miesięcy - normalną praktyką kupując jakąkolwiek nawigację jest to że przez jakiś czas mamy dostęp do aktualizacji (w ramach zakupu nawigacji) - czasami przez rok, czasem przez 2 lub 3 lata a czasami dożywotnio... 

 

Jak to wygląda w przypadku fabrycznej nawigacji Subaru? (przy okazji pytanie - wszędzie jest mowa o tym że jest to nawigacja HERE a na karcie SD z nawigacją jest folder główny iGO ?)

Dzień dobry,

 

36-miesięcznym programem MapCare, czyli możliwością przeprowadzania przez internet bezpłatnych aktualizacji map, objęte są wszystkie samochody nowe, począwszy od rocznika 16MY --> 

Dealerzy otrzymali od nas zalecenie uruchamiania programu MapCare w dniu wydania samochodu klientowi.

Właściciele samochodów z rocznika 15MY mogą dokonać jednorazowej aktualizacji za opłatą lub wykupić 36-miesięczny program MapCare.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

 

Dzień dobry,

poproszę o info co z rocznikami starszymi - np. mój MY 2014 ? Czy jest jakaś opcja aktualizacji bezpłatnej lub wykupienia programu MapCare czy pozostaje jedynie zapłacić 180EUR na mapy z przed ponad roku ?

 

pozdrawiam

 

MForbi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moje pytanie wyglądać idiotycznie ale o ile się nie mylę to NAVI w roczniku modelowym 12MY i 10MY jest takie samo a nośnikiem nawigacji jest płyta DVD.

Jeśli rzeczywiście będzie aktualizacja tej nawigacji to czy więc zamówić będzie można właśnie tę płytę czy raczej tylko obraz ISO (pobrać? kupić? jeśli kupić to za ile?)

 

 

Dołączam się do pytania kolegi, bo dalej pozostało bez odpowiedzi.

Mamy fabryczną nawigację z której po paru latach w większym mieście nie da się skorzystać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może moje pytanie wyglądać idiotycznie ale o ile się nie mylę to NAVI w roczniku modelowym 12MY i 10MY jest takie samo a nośnikiem nawigacji jest płyta DVD.

Jeśli rzeczywiście będzie aktualizacja tej nawigacji to czy więc zamówić będzie można właśnie tę płytę czy raczej tylko obraz ISO (pobrać? kupić? jeśli kupić to za ile?)

 

Dołączam się do pytania kolegi, bo dalej pozostało bez odpowiedzi.

Mamy fabryczną nawigację z której po paru latach w większym mieście nie da się skorzystać... 

 

Dzień dobry,

 

Mapy dla roczników 13MY,14MY (oraz 12MY XV) ze stanem dróg 15Q3 mogą Państwo zakupić, w formie karty SD, w każdej ASO Subaru.

Producent potwierdził jednoznacznie, że nie przewiduje wydania map dla systemów nawigacji obsługujących mapy z napędu DVD.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

Edytowane przez DZIAŁ TECHNICZNY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może moje pytanie wyglądać idiotycznie ale o ile się nie mylę to NAVI w roczniku modelowym 12MY i 10MY jest takie samo a nośnikiem nawigacji jest płyta DVD.

Jeśli rzeczywiście będzie aktualizacja tej nawigacji to czy więc zamówić będzie można właśnie tę płytę czy raczej tylko obraz ISO (pobrać? kupić? jeśli kupić to za ile?)

 

Dołączam się do pytania kolegi, bo dalej pozostało bez odpowiedzi.

Mamy fabryczną nawigację z której po paru latach w większym mieście nie da się skorzystać... 

 

Dzień dobry,

 

Mapy dla roczników 13MY,14MY (oraz 12MY XV) ze stanem dróg 15Q3 mogą Państwo zakupić, w formie karty SD, w każdej ASO Subaru.

Producent potwierdził jednoznacznie, że nie przewiduje wydania map dla systemów nawigacji obsługujących mapy z napędu DVD.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

 

Jako że moje pytanie pozostało bez odpowiedzi - zatem ponawiam je :

 

Poproszę o info co z rocznikami starszymi - np. mój MY 2014 ? Czy jest jakaś opcja aktualizacji bezpłatnej EDIT : (już wiem że nie) lub wykupienia programu MapCare czy pozostaje jedynie zapłacić 180EUR na mapy z przed ponad roku ?

 

pozdrawiam

 

MForbi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Mapy dla roczników 13MY,14MY (oraz 12MY XV) ze stanem dróg 15Q3 mogą Państwo zakupić, w formie karty SD, w każdej ASO Subaru.

[...]

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

Czy Dział techniczny może potwierdzić, że niedostępny jest w Polsce pakiet aktualizacji do pobrania przez internet, w niższej cenie niż komplet z nową kartą? Oczywiście w odniesieniu do MY14.

 

Pytanie 2: na kiedy planowane jest wydanie kolejnej aktualizacji (konkretnie, czy są plany do Q4 2017), i jakie mapy tam się znajdą?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...