Skocz do zawartości

FXT MY2016 - opony zimowe


mirciob

Rekomendowane odpowiedzi

 

A czy Nokiany to tylko Rosyjskiej produkcji,

nie ma doświadczeń ale kilku kolegów na forum narzekało na Nokiany produkowane w Rosji. Pewnie to kwestia innej mieszanki przystosowanej do ich warunków pogodowych.

Z Nokianami z Rosji ja miałem jeden problem (z modelem ZG2). Były absurdalnie czułe na niedoważenie. Natychmiast ząbkowały i buczały. Pojawiło się to prawie natychmiast po założeniu (ok 1000 km). Po zrobieniu porządnego serwisu (hunter + optymalizacja) uspokoiło się i więcej problemów nie stwierdziłem. W sumie przejeździłem na nich ok 40 kkm i poszły wraz z samochodem. Miały ok 5 mm bieżnika

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szanowni, przekonajcie mnie, dlaczego miałbym nie zamknąć tego wątku, lub/i scalić go z tym: Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)

 

Poza kluczowym w stylu bo to "mój skarb" :biglol: ? A tak na poważnie, to jakimś cudem przegapiłem wpomniany wątek ... ale mimo wszystko uważam, że bardziej precyzyjny wątek (tamten ma 82 strony i dotyczy Subaru ogólnie), typowo dla FXT ma sporo zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czy Nokiany to tylko Rosyjskiej produkcji,

nie ma doświadczeń ale kilku kolegów na forum narzekało na Nokiany produkowane w Rosji. Pewnie to kwestia innej mieszanki przystosowanej do ich warunków pogodowych.
Z Nokianami z Rosji ja miałem jeden problem (z modelem ZG2). Były absurdalnie czułe na niedoważenie. Natychmiast ząbkowały i buczały. Pojawiło się to prawie natychmiast po założeniu (ok 1000 km). Po zrobieniu porządnego serwisu (hunter + optymalizacja) uspokoiło się i więcej problemów nie stwierdziłem. W sumie przejeździłem na nich ok 40 kkm i poszły wraz z samochodem. Miały ok 5 mm bieżnika

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dokładnie tak samo miałem z zimowymi Nokianami w wolnym ssaku.

Mega czułe na wyważenie, po odbiorze auta od razu korekta w warsztacie wulkanizacyjnym.

 

Szanowni, przekonajcie mnie, dlaczego miałbym nie zamknąć tego wątku, lub/i scalić go z tym:

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)

Wątek 'zimówki do szuwarka' to trochę groch z kapustą

Chociaż..

 

Wysłano z Xperia Z3

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czy Nokiany to tylko Rosyjskiej produkcji,

 

nie ma doświadczeń ale kilku kolegów na forum narzekało na Nokiany produkowane w Rosji. Pewnie to kwestia innej mieszanki przystosowanej do ich warunków pogodowych.

 

 

jak juz, to w Rosji warunki pogodowe sa raczej bardzej ekstremalne niz w Srodkowej czy Zachodniej Europie i jezeli te trudne warunki sa jakos uwzgledniane w doborze mieszanki, to raczej jest + niz - :)

 

 

 

p.s. w Tribece mialem rosyjskie Nokian'y WR G2 SUV i zlego slowa powiedziec nie moge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sa jakos uwzgledniane w doborze mieszanki,

 

jasne. niższa średnia temperatur = twardsza mieszanka = większe opory i mniejszy komfort :)

w dużym uproszczeniu.

Chyba dokladnie naodwrot: nizsze temp. - bardziej miekka mieszanka (opony nordyckie), wyzsze temp. - twardsza mieszanka (opony srodkowo- i zachodnio-europejskie)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że swoich doświadczeń mogę powiedzieć że nic nie przebije continentali. Miałem dwa komplety TS'ow przeplatane innymi mogelami, min pirelli scorpion i michelin alpin. I wciąż twierdzę że tak bezpiecznie jak na continentalach to na żadnych innych mi się nie jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że swoich doświadczeń mogę powiedzieć że nic nie przebije continentali. Miałem dwa komplety TS'ow przeplatane innymi mogelami, min pirelli scorpion i michelin alpin. I wciąż twierdzę że tak bezpiecznie jak na continentalach to na żadnych innych mi się nie jeździło.

Dwa szybkie pytania :)

  1. Jakie rozmiarówki i konkretne modele przerabiałeś?
  2. Miałeś okazję testować w większym śniegu? Bo z tego co widzę to jest potencjalnie podstawowa przewaga Nokianów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  1. Jakie rozmiarówki i konkretne modele przerabiałeś?
  2. Miałeś okazję testować w większym śniegu? Bo z tego co widzę to jest potencjalnie podstawowa przewaga Nokianów.

 

Na saabie 9-5 3.0t miałem TS810 w rozmiarze 205/55/16 choć nie jestem pewien czy na pewno na 55... 

Te jak najbardziej testowałem na głębokim śniegu... na ile głęboki snieg może 9-5 pokonać :D w każdym razie jak na w miarę ciężką i niska krowę - zawsze pięknie szedł

 

Pamiętam że fordzie mondeo miałem michelin alpin... straszna padaczka jak dla mnie, dostałem je ze służbowym samochodem, nie były może nowe ale mimo 5-6mm nie nadawały sie do jazdy. Wtedy znów powróciłem do continentali TS830 o ile dobrze pamiętam 16 cali też  205 - i kolejny raz zobaczyłem jak można jeździć. choć tych na głębokim śniegu sobie nie przypominam. 

 

Nokianów nie znam, więc się nie wypowiadam. Problemem continentali zawsze była.... cena... nokian chyba wypada korzystniej, choć w zasadzie nie sprawdzałem.

 

P.S. Ktoś wie jakie opony dają do FXT? 

w przyszłym tygodniu chyba będe odbierał  i tak teraz do mnie dotarło, że nawet marki nie kojarzę,,, i ciekawie jakie zimówki dorzuca.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

P.S. Ktoś wie jakie opony dają do FXT? w przyszłym tygodniu chyba będe odbierał i tak teraz do mnie dotarło, że nawet marki nie kojarzę,,, i ciekawie jakie zimówki dorzuca..

Ostatni post ma pierwszej stronie wspomina o Yokohamach w.drive.

 

 

 

Problemem continentali zawsze była.... cena... nokian chyba wypada korzystniej, choć w zasadzie nie sprawdzałem.

Nie jest to problem w tym wypadku w szczególności, że różnica w cenie to 10% (~70zł / szt), co jest w pełni akceptowalne z mojego punktu widzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...