Skocz do zawartości

Programowanie kluczyka


wiertar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z rącji ze posiadam jeden kluczyk do samochodu postanowilem dorobic sobie drugi.

 

Pacjent to legacy my04 eu. Kluczyk trojkatny z 3 przyciskami.

 

Czy kazdy kluczyk(trojkatny) bedzie dobry do mojego modelu?

 

Posiada ktos moze filmik jak zaprogramowac taki kluczyk w wersji europejskiej? Znalazlem co prawda ale do wersji us.

 

Albo ktos moze posiada instrukcje jak to zrobic najlepiej po polsku? Bede bardzo wdzieczny

Nikt nic nie wie?

Edytowane przez wiertar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

postanowilem dorobic sobie drugi.

tu forum nie pomoże !

Jak masz nowy kluczyk , to trzeba go najpierw zaprogramować z immo , a potem zakodować z centralnym zamkiem.

Do zakodowania immo musisz mieć odpowiedni sprzęt , do centralnego zamka procedura ręczna , innej opcji nie ma  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dla potomnych gdyby ktoś szukał kiedyś jak zaprogramować kluczyk tak jak ja szukałem :D (u mnie Legacy IV, 2004 rok europa).

 

  1. Zdejmujemy obudowę ze słupka pod kierownica przy drzwiach. Są dwie białe kostki i wpinamy jedną w drugą.
  2. Lampka kabiny na podsufitce zaczyna mrugać -> to dobry znak :D
  3. Siadamy na fotelu kierowcy i zamykamy drzwi za sobą
  4. Na drzwiach z panelem przycisków, naciskamy i trzymamy UNLOCK (powinniśmy usłyszeć charakterystyczne pikanie) a następnie na kluczyku który chcemy zaprogramować naciskamy DWA razy LOCK
  5. Samochód powinien się zamknąć i otworzyć (Oznacza to że kluczyk się zaprogramował)
  6. Rozpinamy białe wtyczki i możemy sprawdzić efekt.

PS. W momencie programowania nowego kluczyka stary najprawdopodobniej się wyprogramuje (tak jak w moim przypadku) więc powtarzamy PKT 4 dla każdego kluczyka który chcemy aby działał (najpierw pierwszy kluczyk, następnie drugi itd.. bez rozpinania kostek).

 

 

Edytowane przez Kacper Kuźma
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.10.2016 o 19:51, carfit napisał:

Jak masz nowy kluczyk , to trzeba go najpierw zaprogramować z immo , a potem zakodować z centralnym zamkiem.

Do zakodowania immo musisz mieć odpowiedni sprzęt , do centralnego zamka procedura ręczna , innej opcji nie ma. 

 

Witam

Mam taki klucz i będę chciał go zaprogramować ale osoba która ma mi to zrobić pyta się mnie o kod (klucza czy tego w środku układu czy cokolwiek).

Wiec potrzeba kupić nowy ale najpierw trzeba wiedzieć jaki to model?

Czy ktoś wie to może ?

 

http://kluczyki-do-aut.pl/warto-wiedziec/transponder-w-kluczyku-samochodowym.html -> o to mi chodzi

https://nat-corporation.com/DORABIANIE-KLUCZY/transponder-chip-catalog-subaru/ -> tylko który to

 

2.jpg

1.jpg

Edytowane przez CZAJA48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2019 o 18:38, CZAJA48 napisał:

 

Witam

Mam taki klucz i będę chciał go zaprogramować ale osoba która ma mi to zrobić pyta się mnie o kod (klucza czy tego w środku układu czy cokolwiek).

Wiec potrzeba kupić nowy ale najpierw trzeba wiedzieć jaki to model?

Czy ktoś wie to może ?

 

http://kluczyki-do-aut.pl/warto-wiedziec/transponder-w-kluczyku-samochodowym.html -> o to mi chodzi

https://nat-corporation.com/DORABIANIE-KLUCZY/transponder-chip-catalog-subaru/ -> tylko który to

 

2.jpg

1.jpg

Taki kod możesz uzyskać wyłącznie w ASO , jest to taka blaszka z wybitym kodem , dostaję się ją przy drugim kluczyki w momencie odbioru nowego auta . Ale można bez problemów zaprogramować immo bez tego kodu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...