Skocz do zawartości

felgi 16" na czterotłoczek


Cancer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Muszę kupić felgi i opony zimowe w najbliższym czasie a wiosną chce zrobić upgrade hamulców w forku sg na te z wrx/sti. Czy oryginalne felgi stalowe subaru 16" (piecioramienne srebrne) będą pasowały na te zaciski. Jakby ktoś miał do sprzedania jakiś felunek 16" pasujący na czterotłoka to chętnie rozważę propozycje. Pytanie jeszcze czy za wartosc 800-1000zł za zaciski wrx otrzymam jakąś wyczuwalną różnice w hamowaniu i czy tarcze nie bedą się tak szybko giąć jak w przypadku zacisków oem. Czy od razu polować na sti? Pod zacisk sti chyba żadna stalowa 16 nie wejdzie z tego co czytałem. Proszę o pomoc w doborze felg tak żebym miał opcje polepszenia hamulców. W załączniku przesyłam zdjęcie poglądowe felgi stalowej 16" o której myślę. Oczywiście inne również wchodzą w grę. Jeżeli jest jakieś alu 16" pasujące pod zaciski wrx to również proszę o podpowiedź jakie. Pozdrawiam

post-27287-0-78265500-1475692741_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacisk sti pod to nie wejdzie, czterotłok z gt/wrx wchodzi na wiele felg 16" choćby ori z GT, hamowanie będzie lepsze niż na dwutłoku jeśli zaciski będą sprawne. No i nie wiem jaką masz średnicę tarcz teraz, ale do małego czterotłoka potrzebujesz 294

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam 294 właśnie. Generalnie chyba nie mam potrzeby zmiany hamulców na sti. Chciałbym po prostu żeby mi nie krzywilo tarcz. Jeżeli zaciski z wrx mi to w jakimś stopniu zniwelują to uważam że wystarczy:)

Dzięki za podpowiedź. Czekam na kolejne opinie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisk i klocki z wrx/sti  nie pomogą Ci, jaśli chodzi o krzywienie. MOże być nawet odwrotnie jeśli zrobisz tylko przód. Sprawdź ,czy to co masz jest sprawne, chodzi równomiernie, tarcze czysto zamontowane i jeśli są proste, to czy po montażu nie biją, bo może coś z piastami -krzywe  . Upewnij się czy tył dobrze hamuje , bo inaczej przód jest zbyt cieplnie obciążony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często Ci się te tarcze krzywią? Pytam, bo miałem dwutłoczki 294 w Legacy i mam w Imprezie i nie udało mi się ich skrzywić. Po prostu może tarcze kiepskie, albo problem leży gdzie indziej, np. źle oczyszczona piasta przed montażem?

 

Te felgi, które wkleiłeś nie wejdą na czterotłoczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle to o jaki samochód chodzi? Forek XT? Jak teraz masz tarczę 294 to nie wiem czy zmiana z 2p na 4p będzie da aż tak dużo, na pewno będzie znaczna jak włożysz dobre klocki i tarcze ;) Co do krzywienia potwierdzam, mam dwutłok z tarczą 294 i nie krzywią się tarcze, ale forek jest cięższy niż impreza

Edytowane przez mly96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek 2,5xt 2007 rok. Auto kupiłem 2 tygodnie temu więc nie wiem jakie tarcze wsadzone. Po prostu naczytałem się trochę o tych słabych hamulcach i chciałbym profilaktycznie zrobić zmianę. Ale jeżeli mówicie że nie będzie specjalnej różnicy a samo krzywienie może wynikać ze złego spasowania na piaste to po prostu zacznę od porządnej zmiany tarcz i klocków bo na trasie hamujac z wyższych prędkości tak przy 120-90km/h jest takie bicie na kierownicy ze ciężko ją utrzymać w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz/kradniesz/pożyczasz :) podkładki M12 bo chyba taka jest szpilka, zakładasz na szpilkę odpowiednią ilość i metodą prób i błędów odmierzasz ile podkładek daje pożądany efekt czyli odstawienie felgi od zacisku. Następnie suwmiarką mierzysz np. te 8 podkładek które dały efekt "odstawienia" i wychodzi ci że potrzebujesz np. 15 mm dystansu :)

Załapał ktoś mój wywód ?  :D

ASO raczej nie sprzedaje dystansów, a to ich się powinno polecać na tym forum :)

W internecie jest pełno dystansów, tylko trzeba rozróżnić made in P.R.C. od czegoś dobrego. 

 

Może ktoś poleci tu jakiś konkretnych producentów dystansów. Ja nie ma dokładnego rozeznania.

 

Mnie też czeka kupno dystansów i chyba zdecyduję się na Eibach-a, bo mam je dostępne u siebie w pracy   :)

Edytowane przez chrzan94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...
2 godziny temu, Grysza napisał:

na str. masz pokazane jak wygląda auto z daną felgą, te które pasują pod 4-tłoczek mają frazę " 4 pots ", tylko 8 szt pasuje z pierwszej str, pozostałych 32 nie przeglądałem

 

faktycznie, nie zakumałem :-)

czyli moje nie podejdą na 4 tłoczek niestety....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...