Skocz do zawartości

Odgłos "obcierania" przy skręcaniu Wrx Blob 2005 EU


adijocker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze.

Czy miał ktoś podobny problem? 

Sprawa wygląda następująco: jadąc na wprost żadnych niepokojących odgłosów, przy skręcie w prawo również, natomiast kiedy skręcam w lewo pojawia się odgłos tak jakby coś obcierało ( szczególnie przy dodawaniu gazu).

Byłem u dwóch "mechaników" i żaden nie jest w stanie powiedzieć mi co to może być. Koła, opony, jakieś tam osłony, wszystko posprawdzane. Jest to raczej usterka związana z mechaniką.

Co to może być? Wiem, że nie widząc problemu, tak na sucho, ciężkie do zdiagnozowania, ale może ktoś miał podobny problem.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z poprzednimi hamulcami. Po rozebraniu okazało się, że przy ostrym skręceniu tarcza hamulcowa ocierała o blachę (tarczę kotwiczną). Kilka stuknięć młotkiem załatwiły temat :).

Też kiedyś miałem identyczny objaw w poprzednim gt-ku. Ocieranie o tarczę kotwiczną przy skręcie w jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś samochód i sprawdz łożyska kół.Miałem podobny objaw do dzisiaj i okazało się luzne łożysko w prawym kole.Po dokręceniu wszystko ok.Wcześniej podjechałem na stację diagnostyczną gdzie stwierdzono do wymiany sworzeń wahacza i łącznik stabilizatora.Zamówiłem więc nowe i gdy je otrzymałem zabrałem się za wymianę lecz okazało się że to tylko łożysko. :) Pan diagnosta nie wiadomo co sprawdzał  :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka silnika. 
W swojej starej megance też mi coś obcierało przy skręcie tylko w jedną stronę. Wymieniałem po kolei łożyska, tarcze, klocki, nawet jarzma, osłonę od rozrządu, zrobiłem geometrię... nic z tych rzeczy. Przyszedł wujek mechanik, wymienił poduszkę i nagle nastała cisza, nic nie obciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...