Skocz do zawartości

Gdzie zabieracie swoje Subaru ?


Juras K

Rekomendowane odpowiedzi

poleci ktoś jakieś fajne miejscówki w Bukowinie?

planuje się wybrać w połowie września z 2 rowerami + dwójką 2+5 lat z przyczepką rowerową. Mogą być też jakieś ładne miejscówki do podjechania po prostu autem ale chciałbym zaliczyć jakąś fajną trasę rowerową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, KPR napisał(a):

Napisz @arkadioparę słów o rajdzie. Wygląda zacnie:)

@KPR parę słów :D

Rajd organizowany przez Słowaków. Do odnalezienia w necie bez problemu.

Było około 50 załóg (sporo z Polski, naście aut??). Przekrój samochodów naprawdę spory ale w większości samochody nie starsze niż 10-12 lat. Przynajmniej w tej edycji Rajdu, bo jest też edycja Classic i tam jadą auta 20+

Przekrój aut naprawdę duży. Subaru Justy, Audi Q7, Tuareg, Mitsubishi Outlander, Toyota RAV ale też Patrol, Jeepy wszelakie, Land Cruisery jak i Land Rovery, wszelkiej maści pick-up`y jak i busy i "dostawczaki", od całkiem nowych po zabytki.

Doświadczenie załóg też chyba różne, niemniej jednak w głównej mierze ludzie którzy jakieś tam doświadczenie "offroadowe" mieli.

Organizator przygotował Roadbook z "way pointami" na każdy dzień. Załogi jechały jak chciał, kiedy chciały i robiły co chcą. Samemu decydowałeś gdzie i co zobaczyć każdego dnia. Oczywiście pod warunkiem, że nie zbierasz "pieczątek" i się nie "ścigasz". Miejsca nieco trudniejsze offroadowo dobrze opisane w Roadbooku i zawsze podana możliwość objazdu.

Chcąc naprawdę zobaczyć wszystkie punkty zaznaczone w Roadbooku trzeba by pewnie dziennie spędzić od 12 do 14h w siodle. Ja i @weiser jeździliśmy dziennie około 10h.

Formuła bardzo nam odpowiadała przede wszystkim ze względu na elastyczność. Każdy z nas (ja, @weiser)był już na Bałkanach i pewne rzeczy już widzieliśmy i mogliśmy decydować gdzie jechać i co zobaczyć nie wpływając na innych uczestników Rajdu.

Co do jazdy po Bałkanach, to trudno to porównywać do naszych, rodzimych "błot", które to naprawdę wiele wybaczają. "Co najwyżej" wklejka i zabawa z wyciąganiem auta. Bałkany latem są suche i twarde (piszę o podłożu). Zawieszenie naprawdę mocno dostaje po... @weiser dwa razy wymieniał wahacz :evil2:

To tak tytułem "paru słów" :P

  • Super! 3
  • Dzięki! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braniewo. Ponad 30000 żołnierzy sowieckich zostało tam pochowanych. Nieco ponad 4000 zostało zidentyfikowanych.

20240910_131635.jpg

 

Mam wielkie zrozumienie dla żołnierskich grobów, którego nauczyłem się w Beskidzie Niskim oglądając lasem zarośniete cmentarze z I Wojny Światowej. Na jednym kilkunastu pochowanych, na innym kilkadziesięciu, na jeszcze innym kilkuset.

 

Na tym cmentarzu skala poraża. Trzydzieści tysięcy żołnierzy.

Edytowane przez Szürkebarát
  • Smutny 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrna Góra, najwyższe wzniesienie Wysoczyzny Elblaskiej, 199 m n.p.m.

 

20240912_112014.jpg

 

Można się z tej góry pośmiać. Poprzednim razem nie trafiłem w nią tylko w górę obok (197 m n.p.m. publikowałem foty), zmylony nazwą ulicy która wskazywała na nią.

Tym razem nawigacja tak nami poniewierała, że trzeba było uruchomić drugą mapę z innego telefonu, tego też było mało i uratowała nas dopiero papierowa mapa, której ostemplowany fragment wrzuciłem wcześniej. Hm, właśnie się zorientowałem, z to chyba było... nielegalne? @Aga poratuj, jesli trzeba to fotę mapy usunę albo usuniesz sama.

 

Tak czy inaczej - góra broniła się zaciekle aleśmy ją pokonali. Po powrocie na kwaterę pokonaliśmy kuchenkę indukcyjną, wkrótce pokonamy obiad i jeśli nie będzie siąpić to pójdziemy na krótki spacer na cmentarz mennonicki z widokiem na Zalew Wiślany.

 

PS. Rano z pomocą gospodyni pokonaliśmy piec podgrzewający wodę bo woda w kranach była co najwyżej letnia. Sukces za sukcesem, skazani na sukces, żeby tylko nam się w głowach nie poprzewracało ;) .

Edytowane przez Szürkebarát
  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Szürkebarát napisał(a):

Hm, właśnie się zorientowałem, z to chyba było... nielegalne? @Aga poratuj, jesli trzeba to fotę mapy usunę albo usuniesz sama.


:blink:

:rolleyes:

:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Qvado napisał(a):

Most Millau , Francja, w koncu sie mi udalo ze nie w deszczu:biglol: , najwyzsza tego typu konstrukcja w Europie 

 

image.thumb.jpeg.b9ffa9328d43c86a162c2fc0ef32fe26.jpeg

 

image.thumb.jpeg.ff5ffebac309306b40c15b11854b74ba.jpeg

 

image.thumb.jpeg.34d7da71e19a458e0e3a512c2bec3a0d.jpeg

 

image.thumb.jpeg.e368f98a930d623ef00585105db9db09.jpeg

 

image.thumb.jpeg.3e6a8e22ca702a3b83a948668543ec27.jpeg

 

image.thumb.jpeg.80d32061649254d3ac50d2eb3b9b15bf.jpeg

 

 

Tamtędy coś jeździ czy bariery tak zasłaniąją, że wydaje się że nic nie jeździ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzi i to duzo, bariery zaslaniaja ( i dobrze bo po co widok aut :P)masz most podziwiac :P  obok mostu masz rozne  punkty widokowe i specjalny zjazd , tez jedno z niewielu miejsc gdzie mozna bez ograniczen dronem latac :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Qvado napisał(a):

Most Millau , Francja, w koncu sie mi udalo ze nie w deszczu:biglol: , najwyzsza tego typu konstrukcja w Europie 

 

image.thumb.jpeg.b9ffa9328d43c86a162c2fc0ef32fe26.jpeg

 

image.thumb.jpeg.ff5ffebac309306b40c15b11854b74ba.jpeg

 

image.thumb.jpeg.34d7da71e19a458e0e3a512c2bec3a0d.jpeg

 

image.thumb.jpeg.e368f98a930d623ef00585105db9db09.jpeg

 

image.thumb.jpeg.3e6a8e22ca702a3b83a948668543ec27.jpeg

 

image.thumb.jpeg.80d32061649254d3ac50d2eb3b9b15bf.jpeg

 

 

Przejeżdżałem w zeszłym roku. Robi wrażenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...