Skocz do zawartości

Gdzie zabieracie swoje Subaru ?


Juras K

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Żeby w to miejsce (na zdjęciu) dojechać to sporo dookoła trzeba jechać. Ale warto.

Zgadza się ale trasa świetna, mnóstwo serpentyn i ciasnych zakrętów. Cudo :-) no i na koniec przyjmę widoczki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeważnie powinno się robić, ale nie każdy o tym pomyśli :wacko:
Z całym szacunkiem do powyższego ale nigdzie w instrukcji bagażnika nie ma wzmianki o dodatkowym zabezpieczeniu czymkolwiek.
Sam używam od kilku lat i tys km platformę rowerową Thule jeżdżąc po drogach różnych i nie zdarzyło mi się zgubić roweru ani razu. Kwestia wprawy i odpowiedniego podejścia do zabezpieczenia rowerów Fabrycznymi obejmami, paskami itp i sprawdzenia ich co jakiś czas na postoju. Co do bujania - fakt, buja. Ale trzeba też wiedzieć że ludziska sami robią sobie "ziazi" i przeladowywuja hak. Ten ma swoje parametry i nacisk na kule. Jeżeli się tego nie sprawdzi można łatwo przeładować i będzie bujać a potem to już cudeńka pod postacią latających rowerów. To samo tyczy się uchwytów rowerowych na dach. Nie raz widać jak ludziska jadą po 130-140 i więcej z rowerami na dachu - czy to bezpieczne-raczej nie w szczególności że producent znakomitej większości uchwytów dachowych zaleca max 120.
I tutaj przewagę mają bagażniki montowane na hak bo nie ograniczają prędkości.
Powody latających rowerów mogą być różne-od źle zabezpieczonych rowerów po kiepskie wykonanie samych bagażników

Wysłane z mojego JKM-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, yarthecat napisał:


 

 


A przyczepa jaką ma masę i jak bardzo auto się z nią męczy?

 

Przyczepka ma DMC 780kg więc dla samochodu jest mało wyczuwalna, bardziej trzeba uważać żeby nie przesadzać z prędkością i jej nie uszkodzić np. na nierównościach.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Michał Krupa napisał:

@Szürkebarát to Lubogoszcz. Już wcześniej wjeżdżałem tu zwiadem "na dziko" :ph34r: ale od niedawna, nie chwaląc się to moja łąka :D

Tak właśnie pomyślałem, że na swoją łąkę wjechałeś :applause: . Dawno na Lubogoszczy nie byłem ale zapamiętałem ja jako fajną górę. Choć słabo tam z widokami bo las?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...