Skocz do zawartości

Kubica "nowy rozdział"


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Adi napisał:

Mamy też pełno mocnych młodych i sporo doświadczonych weteranów, ale przyznasz, że żaden Hansen, ani Ericson nie osiągnęli nic w zdecydowanie wyższych seriach....może nie chcieli ;) 

 

Zależy kto ma co na myśli przez wyższe serie, dla mnie wyżej jest tylko WRC, a to zupełnie inna dyscyplina przecież jest niż torowe ściganie w rallycross, przyznać trzeba. 

Gdzie te młode chłopaki miały by niby iść wyżej (pomijajmy WRC)? WTCC, DTM, WEC, Boże uchowaj E formuła?:blink: Nie wiem, jak dla mnie wyższe serie to nie są na pewno, a na pewno nie są nawet w 10% tak widowiskowe i ciekawe jak RC:P 

Ja z wyścigów "asfaltowych" oglądam tylko moto GP, reszta to nuda dla mnie i tyle... Wszystko to poszło w złą strone...

Zresztą głupia dyskusja, przekonywać o wyższości jednego sportu nad drugim, jak ktoś jest fanem czegoś innego :rolleyes: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa jest w kontekście przyszłości Kubicy i owe "wyższe serie" to takie, z których ten Pan pochodzi ;)WRC i F1

....a RC to tak w uproszczeniu: połączenie rajdów i wyścigów. 

Z tych właśnie serii zawodnicy idą na emeryturę m.in do RC, a Robertowi nie życzymy emerytury. Pozostali zawodnicy RC dali by się pokroić, żeby zdobyć taki poziom, który by ich predysponował do np. WRC. Ale masz rację- dyskusja nie ma sensu ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aktualnych testów to może mieć związek z tym newsem. Może sprawdzają korelację między symulatorem, a rzeczywistością

http://www.autosport.com/news/report.php/id/127148

 

Kierowcy FE chcieliby widzieć Roberta w tej serii

http://wyscigi.autoklub.pl/news/kierowcy-formuly-e-chca-miejsca-dla-kubicy,76618

Ciekawe co na to Nick Heidfeld? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Cezarym Gutowskim:


""Nie chcę za bardzo nic mówić, bo nie chcę zapeszać, tym bardziej po ostatnich wydarzeniach i rajdowych i w LMP1 (...) Dopiero jak się wszystko uda i będzie klepnięte, to będzie fajnie. Dla mnie ostatnich 16 miesięcy upłynęło pod względem jakiegoś tam celu (...) pozytywne jest to, że widać stałą poprawę, co daje mi bodziec i siłę, aby dążyć do czegoś, co parę lat temu wydawało się niemożliwe..."

 

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z historią F1-Kubica już od sporego czasu jestem ostrożny, kiedyś każdy wywiad i wypowiedź analizowałem pod tym kątem np słowa RK w 2013, że tak naprawę ma nadzieje, że za rok będzie w innym miejscu (czytaj nie w rajdach). Ale jakby nie patrzeć splot ostatnich wydarzeń może wskazywać, że coś jest na rzeczy, albo to nasza kibicowska wyobraźnia i chciwość tak działa. Tylko w tej układance brakuję jeszcze jednego istotnego czynnika, a mianowicie rywalizacji z innymi kierowcami na torze - tymi w realu, a nie w symulatorach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, to nie obraziłbym się jakby Robert wylądował w Indy500 bo tym co wczoraj zobaczyłem, 300 tyś. na trybunach, fenomenalny wyścig i coraz bardziej przekonuje się do tej serii. Idealna na niedzielne wieczory. Robert od miesięcy współpracuje mocno z Dallarą, Dallara niemal wszystkim dostarcza podwozia do Indy....hmmm może jest coś na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, że jak się ma komu kibicować to Indy fajnie się ogląda. W zeszłym roku obejrzałem po raz pierwszy, wiało straszną nudą (mimo, że wygrał debiutant :D) i powiedziałem sobie nigdy więcej. W tym roku dzięki Alonso zupełnie co innego. Myślę, że Robercik tak jak Fernando bardzo szybko by załapał o co chodzi i widzielibyśmy go w czołówce.

A przyszłoroczne bolidy wyglądają nawet nawet.

http://www.autoblog.com/2017/05/25/2018-indycar-shows-off-aerodynamics/

 

Ciekawe info, chyba nie było.

Autosport podaje, że Robert podczas testów auta GP3 i Formuły E miał dostosowane do swoich ograniczeń kierownice z łopatkami zmiany biegów przeniesionymi na lewą stronę.

Edytowane przez konar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka wypowiedź z testów na Monzy:

"Jeśli mam być szczery, to aż się dziwię, ale jestem skoncentrowany na dzisiejszej rzeczywistości, a ona nie wiąże się z rajdami... Jeszcze 12 miesięcy temu miałem chęć wystartowania hobbystycznie, a jednym z lepszych rajdów, jeśli nie najlepszym w kalendarzu, jest Rajd Polski, ale pojechanie go tak z kopyta, będąc poza rajdówką przez kilkanaście miesięcy mija się z sensem. Tym bardziej, że do tego czasu wiele może się u mnie wydarzyć..."

 

Coś kurcze chyba jest na rzeczy. Jeszcze teraz kolejny test w single seaterze. Robert ostro trenuję, wiem, że to jest perfekcjonista ale tylko jedna kategoria kojarzy mi się z walką o każdy detal i potrzeby dania z siebie 110%. Ale nie uwierze jak nie zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konar napisał:

tylko jedna kategoria kojarzy mi się z walką o każdy detal i potrzeby dania z siebie 110%

 

W przypadku Roberta, to jak sądzę nawet w grze w bierki zaangażowanie w każdy detal będzie na takim poziomie. :P

 

Ale jak najbardziej - miejmy nadzieję, że Twoje skojarzenia są bliskie prawdy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Kubica prze na F1 ??? Chce coś udowodnić tylko pytanie co ? Będzie walczył o MŚ? Wątpliwe. Przejedzie kilkadziesiąt wyścigów, zbierze ileś tam punktów ?  Co z tego. Przejdzie do historii ?-no chyba już nie.

 

Tymczasem w rajdach robił świetną robotę i tam mógł być postacią wyjątkową. Owszem od niego samego zależało niewiele, brakło decyzji ze strony szefów zespołów. Ale taki Mikelsen czekał i się doczekał.

 

Chciałbym aby w F1 Kubica był drugim N.Laudą ale odnoszę wrażenie,że jednak Lauda miał łatwiej bo łatwiej jeździć bolidem bez ucha niż "bez ręki".

Edytowane przez Jacky X
  • Do kitu 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...