Skocz do zawartości

IX Subariada 19-26.04 Mołdawia


sebekian

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach mentalnego połączenia ubiegłorocznej subariady z tegoroczną zakupiłem właśnie świąteczne ...;)...wino mołdawskie....:P.... z najlepszego gruzińskiego szczepu saperavi :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z zielona karta. dwa tygodnie temu zgosilem do link4 aby mi wyslali. do dzis nie ma w skrzynce. link4 twierdzi ze wyslal niezwlocznie po moim zgloszeniu i wine zwala na poczte polska. raczej marne szanse aby do wtroku doszlo.

 

pytanie czy mozna wykupic oddzielnie zielona karte bezposrenio np na granicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da się odebrać osobiście? Jak zamawiałem swoją, to zrozumiałem, że mogę odebrać w ich siedzibie (również Link4). Co prawda mówili o Warszawie, ale jeśli da się jakoś mnie upoważnić, to we wtorek rano możemy po nią podjechać. Ewentualnie jak jedno z Was wskoczy w pociąg, to się z nami zabierze. Byle wcześnie, bo chcemy ruszyć w południe i jechać zygzakiem :)

Edytowane przez bvb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem wlasnie z link4. jesli do wtorku nie dojdzie (rano bede na poczcie i sparwdze) to mozna odebrac w siedzibie w wawie. musze jednie telefonicznie podac namiary osoby ktora to bedzie odbierac. jakbym mogl prosic na pw dane. bede bardzo bardzo wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie mieliśmy nic z tych rzeczy. I tak naprawdę tylko jeden raz był postój (przymusowy) podczas którego był czas na kawę. 

Natomiast mieliśmy nas pokładzie dwie zgrzewki wody i zgrzewkę coli w puszkach 0.2l oraz dużo "przekąsek". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy używali maczet. ;)

 

Ale dobry drewniany kij też się sprawdza. 

 Wg informacji od Miłosza na razie jest sucho ergo nudy, ale patrzyłem na prognozę i  prawdopodobnie będziecie mieli trzy dni deszczu. :evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem właśnie na norweskie prognozy dla Mołdawii - przerąbane. Zimno ( min. + 1 ), i mokro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ppmarian napisał:

kalosze stara kurtka i dobre rekawice. Saperka

do powyższego proponuję mały szpadel, paczkę jednorazowych lateksowych rękawiczek (np. z Lidla) do wydobywania błota z nadkoli oraz mały czajnik elektryczny do zaparzenia szybkiej kawki lub herbaty w hotelikach, a ... nie zapomnijcie o strojach kąpielowych jeżeli chcenie skorzystać z sauny i basenu i koniecznie nawilżone chusteczki do mycia rąk w trasie (błoto "rules") :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem do drewutni i wyrychtowałem sobie "kawałek" deszczułki do "odbłociania" kół i nadkoli. Kalosze też zakupiłem, rękawice gumowe różnej grubości również. .... A za oknem od rana pada śnieg z deszczem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie przygoda. :D

 

Wczoraj oglądnęliśmy sobie post hoc odcinki Makłowicza z Mołdawii. 

Polecam. :ok:

No chyba, że chcecie tak jak my mieć niespodziankę to można oglądnąć dopiero po powrocie. ;)

 

maklowiczwpodrozy.tvp.pl zakładka Video strona 20 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamałyga, Wały Hadriana itp........

 

Forek już prawie spakowany. Jutro 10 -11,00 odpalamy............  Co tam trochę mrozu i śniegu w trzeciej dekadzie kwietnia:)

Pzast,nie zapomnij o obiecanym miodzie, jeden może być pitny .

Niech Duch Puszczy będzie z Wami 

B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spakowni. Mega lekko to poszlo. Brak kufra na dachu a w bagazniku jeszcze miejca ze ho ho. (Bedzie na wino :) ) To nasza 4. Subariada wiec i doswiadczenie w pakowaniu wieksze. Troche nam humor opada jak patrzymy na pogode - szykuje sie Rumunia z 2014r :(
Ale z drugiej strony dziewczyny ciesza sie ze spia zawsze pod dachem. Ja nie ...wole biwaki :)

wysłane z tel.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...