Skocz do zawartości

IX Subariada 19-26.04 Mołdawia


sebekian

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Korci mnie także ten wyjazd. Jestem zapisany na Rumunię co podtrzymuję ale zrobiłbym też Mołdawię :)

Pytam i proszę bez bicia - czy do zaakceptowania byłby fakt że wezmę sobie Patrola zamiast Tribeki która moim zdaniem będzie miała bardzo ciężki żywot /przynajmniej jak widzę filmiki to widzę że nie ogarnę kuwety przy tym modelu/

zrozumiem jeśli odpowiedź będzie odmowna ale kto pyta nie błądzi. 

Gdyby jednak nie było problemu to proszę  o wpis na rezerwę

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ppmarian napisał:

A nazwa brzmi patroliada czy subariada?
Tribeca w moldawi sobie poradzi wystarczy oslona pod silnik.

A to jest teleturniej czy forum gdzie można zapytać? :)

Kulturnie napisałem bo czasem zdarzają się jakieś odstępstwa przy ogólnym akcepcie ekipy wyjazdowej.

Dla mnie Tribeca nadaje się na terenówkę jak jeż zamiast szczotki. Co innego Forester którym nie miałbym oporów jechać ale nie posiadam już niestety :/

No ale już nie spamuję, polecam się pamięci gdyby jednak zrobiło się miejsce na głównej liście, może przydałby się wtedy dodatkowy parch z wyciągarkami i kinetykiem w razie "W" ;-)

Nic jednak na siłę, jestem Tribecą na Subariadzie w Rumunii i nie mogę się już doczekać :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylem w moldawi ale bylem w rumuni.

Ale ogladajac filmy to wg mnie moldawia jest "latwiejsza" bo mniej slal i kanmieni.

Najlepiej nich sie Milosz wypowie

Ja mam ten komfort ze moge jechać forkiem lub Tribeca - jeszcze nie zdecydowałem czym

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2017 o 20:52, sebekian napisał:

Aktualizacja listy

Lista

1. Marraass

2. Paweł Węgliński

3. KGSub i Marianna

4. bvb

5. Sebastian W

6. National Geographic

7. drzemik

8. Marcin XT

9. ppmarian

10. pzast

 

Rezerwa

1. Lukbot + Aneta

2. morgan + Side

Przepraszam, za zaśmiecanie wątku ale poproszę o wypisanie Lukbot + Aneta z listy rezerwowej. 

Dziękuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słuchajcie, czy ktoś jedzie bez liftu i/lub prawdziwych AT-ków? Czy wszyscy na grubo? Jak w końcu nasze Tribeki? :)
Cały czas planuję +3cm i BFGódricze, ale wobec komplikacji czasowych i finansowych zaczynam rozważać plan B i jazdę "na pałę" (mam tylko płytę pod silnikiem i Geolandary na alusach), gdyby połowa z nas i tak jechała w ten sam sposób :)

 

Rozumiem, że jednak z montażu chlapaczy nie powinienem rezygnować - nie tyle dla własnej urody, co żeby nie pluć Reszcie błotem w oczy :)

Edytowane przez bvb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że spokojnie dasz radę. Lift daje większy komfort psychiczny, ale jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś coś urwał tak, żeby to unieruchomiło auto. ;)

 

W razie czego jak się zakopiesz to ktoś Cię wyciągnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemekka napisał:

W razie czego jak się zakopiesz to ktoś Cię wyciągnie. 


Mam taką cichą nadzieję... ;) 

 

Wiem, że ten "setup" daje radę całkiem znośnie, chodziło mi bardziej o to, żeby nie wyglądać jak w szpilkach po Tatrach ;) Oczywiście o ile istnieją szpilki nr 45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bvb Jak chcesz zobaczyć jak wygląda +35 mm i chlapacze w cenie około 300 zł zapraszam na Bielany, pewnie masz blisko :)     

5 godzin temu, sebekian napisał:

No wlasnie, gdyby ktoś miał przetestowane chlapacze do SG to dajcie znać. 

Wrzucę jutro fotki. Mam przetestowane na mrozie -30 stopni i w błotku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Paweł Węgliński napisał:

@bvb Jak chcesz zobaczyć jak wygląda +35 mm i chlapacze w cenie około 300 zł zapraszam na Bielany, pewnie masz blisko :)     

 

Teraz głównie mnie nie ma, ale z zaproszenia chętnie skorzystam ;) Odezwę się na priv, jak będę wiedział, kiedy będę w Wawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 1.03.2017 o 08:10, sebekian napisał:

Aktualizacja listy

Lista

1. Marraass

2. Paweł Węgliński

3. KGSub i Marianna

4. bvb

5. Sebastian W

6. National Geographic

7. drzemik

8. Marcin XT

9. ppmarian

10. pzast

 

Rezerwa

1. morgan + Side

ślicznie proszę o dopisanie mnie koło drzemika :)

Dla ciekawskich, jak jest na wyprawie w Mołdawii załaczam opis mojego znajomego, co był już tam z Miłoszem w 2016,  speca od rajdów przeprawowych 

"Do Mołdawii zawsze chciałem jechać, żeby zobaczyć te wielkie magazyny wina w kopalniach. Milesti Mici i Crocova.  W jednej jeździ się po korytarzach własnym samochodem, w drugiej melexem. Zajebiste wina mają.

Poza tym tam ze dwie wsie z agro są po drodze, z żarciem fajnym itp.

No i to co też chciałem zobaczyć, czyli zamki na Podolu, Kamieniec. Chocim. 

Dwa razy odpierdala podczas tej wyprawy przejazdy przez konkretny gnój i rowy. Nie wiem po co, ale są wyznawcy rozpieprzania samochodów na wyprawach więc nie będę dyskutował. "

Drzemik

 

Coś mi się po..... ło z poprzednią wstawką i cytatem, w dodatku z lenistwa lecę pod nickiem córki.

A propos opon : niestety BF nie robi KO2 na nasze 17 cali. Próby założenia jeżdżonej opony o tym rozmiarze ( 225/65/17 ) prawie nie skończyły sie zerwaniem nadkola. 

Komplet felg 16 .... cóż.. stalówki 1.000,00. A tu oprócz MOłdawii i Plejady......  

Dylemat klasy ekonomicznej : czy BF Urban Terrain, czy Nokian Weatherproff SUV czy Uniroyal Rain Expert 3    ? Jeździł ktoś na takich ?

To ja, Drzemik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam jeszcze takie przyziemne pytania:

1. Czy jest sens zabierać box na dach czy to tylko przeszkadza i lepiej dopakować się w bagażnik - jak to wygląda z Waszej praktyki na takiej wyprawie?

2. Obawiam się, że ze względów zawodowych będę musiał sporadycznie kilka razy podłączyć się do świata internetu - czy będzie gdzieś jakieś WiFi, czy kupujecie jakąś kartę sim lokalną?

Pozdrowienia M 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎17 o 13:21, sebekian napisał:
1 godzinę temu, marraass napisał:

1. Czy jest sens zabierać box na dach czy to tylko przeszkadza i lepiej dopakować się w bagażnik - jak to wygląda z Waszej praktyki na takiej wyprawie?

2. Obawiam się, że ze względów zawodowych będę musiał sporadycznie kilka razy podłączyć się do świata internetu - czy będzie gdzieś jakieś WiFi, czy kupujecie jakąś kartę sim lokalną?

 

Moja praktyka podpowiada - jak najmniej bagażu. Praktyka mojej żony to: zabierz wszystko co da się upchać w aucie, trumnie i gdzie się da.  Miłosz niezmiennie radzi by aut nie przeciążać.

Myślę, że ciężko podpowiedzieć rozsądnie  - Ostatnio do Gruzji jechaliśmy z trumną na dachu bo rzeczy dla czwórki nie dało się spakować do auta. Ale ten wyjazd bez biwaków w terenie,  więc naprawdę sporo mniej do zabrania.

Radziłbym jeśli się da nie brać trumny, ale też tragedią  nie będzie  jeśli się nie spakujecie do auta.

 

Co do drugiego pytania to zależy od priorytetów.  Ja wyjeżdżam między innymi po to aby odciąć się choć na chwilę od tego co przeszkadza odpocząć. Jak dotąd mam do czego wracać. :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarezerwowałem nocleg w Zajeździe POlonez - 150 ze śniadaniem. Są inni chętni ? Hotel czysty, duże pokoje. Wcześniej pomyliłem go z Kresowym  

Co do internetu - w zasadzie we wszystkich hotelach i restauracjach jest wi-fi.

Wi-Fi przydaje się do sprawdzania stanu konta :biglol:

:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pzast napisał:

Moja praktyka podpowiada - jak najmniej bagażu. Praktyka mojej żony to: zabierz wszystko co da się upchać w aucie, trumnie i gdzie się da.  Miłosz niezmiennie radzi by aut nie przeciążać.

Myślę, że ciężko podpowiedzieć rozsądnie  - Ostatnio do Gruzji jechaliśmy z trumną na dachu bo rzeczy dla czwórki nie dało się spakować do auta. Ale ten wyjazd bez biwaków w terenie,  więc naprawdę sporo mniej do zabrania.

Radziłbym jeśli się da nie brać trumny, ale też tragedią  nie będzie  jeśli się nie spakujecie do auta.

 

Co do drugiego pytania to zależy od priorytetów.  Ja wyjeżdżam między innymi po to aby odciąć się choć na chwilę od tego co przeszkadza odpocząć. Jak dotąd mam do czego wracać. :)

pozdrawiam

 

Box na dach - mam zamiar nie zabierać go, ale w czwórkę zobaczymy jak się dopakujemy :-) Pytałem głównie po to, żeby mieć pewność że to nie jest przeszkoda-typu niski przejazd w winnicach :-)

Co do sieci - też mam taki priorytet, żeby się odciąć, ale całkowicie w moim przypadku się nie da. Od czasu do czasu może być potrzeba żebym ugasił jakiś "pożar" i nie będę miał wyjścia :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas nadchodzi .... Z relacji z VIII Subariady wynika, że mój znajomy miał rację............. Sprawnym samochodem mało kto wraca.

Dzisiaj  nowe oponki i przegląd ( 205,000 km )

A może się "pomodlić", żeby nie padało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że co się zepsuło i komu? :o

Jak będzie sucho to będzie nudno. :P

 

Jest jeszcze parę dni.  Jeśli macie możliwość to polecam podniesienie auta na podkładkach. Mieści się więcej błota w nadkolach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...