Skocz do zawartości

IX Subariada 19-26.04 Mołdawia


sebekian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W związku z zapełnieniem miejsc na pierwszy termin Subariady oferujemy możliwość zorganizowanua 2 grupy w terminie 19-26 kwietnia. Wszystkich chętnych zapraszamy, szczegóły poda organizator i przewodnik Miłosz na przełomie października. Czas na decyzje max 3 tygodnie. Wstępnie mamy już :

 

1. Paweł Węgliński

2.

3.

4. bvb

 

Pytania szczegóły pytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W przyszłym roku niestety nie, a ma to związek z harmonogramem wypraw przygód4x4 dla samochodów stricte terenowych (ZTCW w okresie wakacji ma być długa wyprawa do Azji).

 

No chyba, że nasi przewodnicy zmienią plany, ale wtedy na pewno sami nam dadzą znać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem bez przewodnika ani rusz :( Jakby ktoś planował wyjazd na bałkany to z chęcią służę pomocą. Mieszkałem tam trzy lata. Zjeździłem je od Włoch przez Albanię do wschodniej Turcji. Niestety nie wiele turystycznie :(  Mówię po bułgarsku, a i w krajach byłej jugosławi się dogadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Uwaga... JEST! 

 


Termin: Muszę przesunąć o jeden dzień w tył czyli 19-26 kwietnia 2017 - mam nadzieję, że jest jeszcze tyle czasu, że to nie jest problem.
 
Trasa: Całość od granicy w Korczowej przez Ukrainę, Mołdawię, znów Ukrainę do granicy to około 1600 km.
Spotykamy się przed przejściem granicznym z Ukrainą w Korczowej, w miejscowości Radymno, na parkingu przed stacją ORLEN, naprzeciw motelu Kresowy Dwór (http://goo.gl/maps/UWVf7), o godzinie 8.00 rano.
Do miejsca pierwszego noclegu (w Kamieńcu Podolskim) mamy ok. 400 km. Do Mołdawii wjedziemy kolejnego dnia. Będziemy jeździć zarówno drogami asfaltowymi (niektóre bardzo kiepskie), jak i drogami szutrowymi oraz gruntowymi. Poziom trudności terenu będzie podobny jak na poprzednich Subariadach – na pewno nie łatwiejszy. Jeśli popada będzie duuużo błota. Jak zawsze na odcinkach "terenowych" każdy uczestnik może liczyć na moją pomoc merytoryczną i praktyczną.
 
Paliwo: Paliwo w Mołdawii i Ukrainie jest  ogólnodostępne. Nie ma potrzeby zabierania kanistrów. Paliwo jest w cenie nieco niższej niż w Polsce.
 
Waluta: Podczas dojazdu i powrotu na terenie Ukrainy na większości stacji można płacić kartą. Hrywny można zakupić w kantorze na granicy lub wybrać z bankomatu w Kamieńcu Podolskim. W Mołdawii płacić będziemy w większości gotówką, którą najwygodniej wybrać z bankomatu, w pierwszym większym mieście za granicą. Istnieje możliwość wymiany Euro lub Dolarów w kantorze na granicy.
 
Noclegi: Wszystkie noclegi będą w hotelach, pensjonatach lub agroturystykach. Nie spodziewajcie się pięciogwiazdkowych hoteli, jednak staramy się, aby miejsca noclegowe były przyjemne i “klimatyczne”. Zwykle staramy się dobrać pokoje zgodnie z podziałem na samochody lub pary, ale nie zawsze jest to możliwe. Zwłaszcza w agroturystykach mołdawskich przygotujcie się na jedną łazienkę na kilka pokoi, różne "dziwne (ale i ciekawe) rozwiązania typu “spanei na zapiecku”.
Jak zwykle sporo przed wyjazdem będziecie znali dokładny koszt noclegów.
 
Wydatki: 7 noclegów w średniej cenie około 30E od osoby (ze śniadaniem). Będziemy mieli sporo zorganizowanych tradycyjnych posiłków, a do tego kilka razy stołujemy się w fajnych, sprawdzonych restauracjach. Obiad można zjeść za ok 5-15E od osoby. Program jest tak ułożony, że właściwie gotować w terenie mielibyśmy 1-2x. Byłoby to trochę bez sensu, ciągnąć sprzęt dla tak małej ilości posiłków, dlatego też zastosujemy kilka razy model “śniadanie – obiadokolacja” i nie będziemy przyrządzać posiłków w terenie. Wstępy do atrakcji turystycznych, w tym zwiedzanie piwnic winnych w sumie nie powinny kosztować więcej niż 40E od osoby. Kierowcy uiszczają na granicy Mołdawii niewielkie opłaty za wjazd (do 7E od samochodu). Jedzenie i podstawowe artykuły są w cenach nieco niższych od polskich.
 
Dokumenty: Do Mołdawii oraz na Ukrainę potrzebny jest paszport, ważny 6 miesięcy od daty wjazdu. Zabrać prawo jazdy (wystarczy polskie). Warto zrobić kserokopię paszportu i trzymać ją podczas podróży w innym miejscu, niż oryginały. Jeżeli ktoś jedzie nie swoim samochodem (zarejestrowane na kogoś innego lub w leasingu) powinien mieć notarialne upoważnienie do prowadzenia tego samochodu za granicą (oryginał i tłumaczenie na język rosyjski).
 
Ubezpieczenia: Ponieważ ostatnio niemal każdy miał swoje KL/NW, nie będziemy tym razem koordynować tematu ubezpieczeń. Na Ukrainę i do Mołdawii potrzebna jest zielona karta. Kwestię ubezpieczenia AC/Assistance pozostawiamy waszej decyzji.
 
Co koniecznie zabrać:
- dobry humor, odporność na trudy podróży, ciekawość świata
- solidne obuwie, rękawiczki, latarkę (najlepiej czołówkę), przynajmniej jeden komplet ubrań, które możecie bez żalu ubrudzić, podrzeć itp. Solidne obuwie turystyczne. To jest wyjazd offroadowy, część czasu spędzamy w terenie i choć zwykle jest on łatwy, to jednak przyroda jest nieobliczalna i może nam przyjść "taplać" się w błocie i budować drogę w ulewie, dlatego odpowiednia odzież na każdą pogodę jest bardzo ważna. Nie zapomnijcie również o ciepłych ubraniach – wieczory i poranki mogą być jeszcze zimne!
 
Wszystkie auta MUSZĄ być wyposażone w sprawne CB radio!
 
Czy zabierać jedzenie? Tak jak pisałem powyżej, tym razem nastawiamy się wyłącznie na lokalne jedzenie. Z uwagi na model “śniadania – obiadokolacje” warto zabrać już z polski jakieś przekąski i uzupełniać je w trakcie wyprawy.
 
 
Sebekian ma informacje terminowo-finansowe dla uczestników - ale ogarnia chyba tylko pierwszy termin, trzeba kogoś kto podejmie się ogarniania drugiego terminu i wtedy dostanie ode mnie wszystkie informacje na maila.
Stworzy też PILNIE tabelkę na Wasze dane. Poproszę o PILNE uzupełnienie tejże.
 
UWAGA - robimy koszulki wg. konkretnej rozmiarówki, więc proszę, aby każdy zmierzył się jeszcze raz wg. tego: http://przygody4x4.p...oszulki jhk.pdf
 
Wpadł mi do głowy jeszcze pomysł. Ostatnio na niektóre nasze wyprawy robiliśmy dla uczestników polary. Fajne, grube. Z indywidualnym haftem, logo imprezy itp. Pytanie czy chcielibyście aby zrobić takie polary na Subiariadę? Koszt w zależności od haftu wyjdzie zapewne jakieś 150-200zł za sztukę. Ale musi być wszyscy albo nikt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spokojnie, pogodzimy i Subariady i klasyczne 4x4. Oczywiście posiadanie większej terenówki zwiększa zakres możliwości i parę osób "poszło już tą drogą". Można też mieć Subaru i jeździć na Subariady, a na typowe wyprawy 4x4 wynająć większe auto. Przykładowo u nas coraz więcej jest kierunków dalekich, gdzie i tak jedyna opcja to dolot i wynajem na miejscu.

 

Tymczasem - Lista na ten termin faktycznie nie prezentuje się imponująco, jednakowoż na podstawie informacji "z góry" chciałem potwierdzić, że jest to termin PEWNY, i Subariada do Mołdawii w dodatkowym terminie ODBĘDZIE się. Dlatego niezdecydowani powinni się tu ładnie dopisywać :)

 

Za kilka dni informacja o tym wydarzeniu przejdzie dodatkową promocję.

 

Na zachętę przypominam galerięzdjęć z tegorocznego naszego wyjazdu do Mołdawii: http://przygody4x4.pl/galeria/moldawia/moldawia-wiosna-2016/

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę od razu napisać przy liście (dopóki nie ma ogarniającego i tabelki) ilość osób (z rozróżnieniem na dorosłych i dzieci + wiek). My JUŻ dla całej planowanej ekipy zrobiliśmy rezerwacje i chcemy sprawdzać, jak się "komponuje" zapełnianie pokoi. Bardzo nam to ułatwi pracę. Dziękujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...