Skocz do zawartości

Forester SF - montaż niefabrycznego radia


filip4x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Forestera i w związku z tym że brakuje mu radia mam kilka pytań co do montażu.

 

Wybrałem sobie takie o radyjko http://allegro.pl/alpine-ute-72bt-usb-bluetooth-kurier-gratis-i5691504952.html

Po przeczytaniu kilku wątków na temat wymiany radia wiem że potrzebny mi będzie adapter z kostki Subaru na ISO, rozumiem że chodzi o takie coś http://allegro.pl/adapter-kostka-subaru-impreza-legacy-forester-i6400648846.html , ale co z gniazdem antenowym? Czy potrzebne są jakieś przejściówki antenowe? W moim poprzednim aucie okazało się przy montażu nowego radia, że właśnie coś takiego potrzebowałem.

 

Chciałbym zamontować mikrofon na słupku, podobnie jak na tym filmiku

czy macie doświadczenia z montażem w ten sposób mikrofonu w Foresterze i w związku z tym jakieś uwagi i porady? Czy przeprowadzenie kabla mikrofonu będzie problematyczne?

 

Montowałem już kiedyś niefabryczne radio, także jakieś tam doświadczenie mam, nie mniej przeraziłem się po obejrzeniu tego filmik

czy rzeczywiście trzeba aż tak rozebrać auto, żeby zamontować radio?

 

Jeszcze jedno pytanie, zauważyłem że część nad radiem (czyli półeczka i te trzy przyciski) jest podobnej wielkości co radio, czy jest możliwość zamiany tak żeby radio było wyżej w miejscu tej części, a ona w miejscu radia? Myślę że łatwiej wtedy obsługiwałoby się radio.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego się bać , to są "tylko" dwie śruby do odkręcenia :)

 

Adapter Subaru -> ISO raczej będzie potrzebny jak masz fabryczne radio.

 

Gniazdo antenowe, powinno pasować do radia, ale do niektórych potrzebny jest adapter.

Z tego co pamiętam montując radio Sony do Fiata potrzebowałem adapter antenowy, a już montując to samo radio do Forka nie :)

Albo odwrotnie :)

Ale adapter był z radiem w zestawie.

 

Zamienić panelu sterowania nawiewów z radiem raczej się nie da.

 

Co do mikro to, nie montowałem takiego bajeru, ale z przeprowadzeniem przewodu nie powinno być problemu.

Tam gdzie przewód nie chcę przejść, przymocuj go izolacją do np drutu. To ułatwi robotę.

Edytowane przez chrzan94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostanę auto w swoje ręce to podzielę się doświadczeniem w kwestii zamiany paneli, w chwili obecnej lakiernik ogarnia pozostałości po poprzednim właścicielu :)

 

Czy ktoś z Was miał doświadczenie ze zdejmowaniem osłony słupka ze strony kierowcy, tj. jak to zrobić i czy powinienem dać tam radę zmieścić kabel od mikrofonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się miało seryjne radio 2 din to może i nie ma problemu :)

Ja miałem 1 din i panel z brightem jest zintegrowany z całą konsolą środkową.

Panel z schowkiem i trzema przyciskami jest " zintegrowany " dwoma śrubkami.

Tyle ze aby się do nich dostać musisz wyciągnąć całą ramke.

 

 

Filip4x

Zdejmujesz gumowo - metalową uszczelke z rantu słupka, delikatnie ciągniesz w stronę środka auta.

Osłona slupka trzyma się na 3 lub 4 zatrzaskach.

Pod spodem jest dużo miejsca.

Edytowane przez Max 84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak się miało seryjne radio 2 din to może i nie ma problemu :) Ja miałem 1 din i panel z brightem jest zintegrowany z całą konsolą środkową.

 

bo to od rocznika zależy, ja też miałem radio 1DIN ale panel z przyciskami to drugie 1DIN i można to swobodnie zamieniać.

Konsola 1+1DIN jest po lifcie wnętrza, wcześniej było kilka wariacji panelu z przyciskami pod radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżę temat troszku. Da się zamontować radio 2 din w Forku (SF) przed liftem? Widziałem w jutubach facet w miał taką ramkę, ale to było za oceanem. Niesamowicie brakuje mi kamery cofania a każde radio 2 din ma takie udogodnienie. Ramka radia i pokręteł nawiewów pasuje z polifta? 

NP taka:

https://allegro.pl/oferta/ramka-radia-konsoli-subaru-forester-i-01r-lift-7681304794

 

 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat troszku. Da się zamontować radio 2 din w Forku (SF) przed liftem? Widziałem w jutubach facet w miał taką ramkę, ale to było za oceanem. Niesamowicie brakuje mi kamery cofania a każde radio 2 din ma takie udogodnienie. Ramka radia i pokręteł nawiewów pasuje z polifta? 
NP taka:
https://allegro.pl/oferta/ramka-radia-konsoli-subaru-forester-i-01r-lift-7681304794
 
 
Sama ramka powinna pasować, wg mnie wieksza różnica jest pod nią z metalowym korpusem który trzyma radio, panel nawiewów itd.
Aczkolwiek jest w tym korpusie kilka możliwości przedstawiania pojedynczych elementów, z racji na dużą liczbę otworów montażowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie polift ma przycisk sterowania spryskiwaczem reflektorów? 

Chińskie radia są cienkie tzn mają może 40-50 mm głębokości, jeśli będzie tam tyle miejsca to byłoby ekstra. Czyli jest szansa, dziś w takim razie wymontuje radio i zobacze jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przed i po llifcie przyciski są w tym samym miejscu. Trzy osobne przyciski i mikro schowek.

U siebie zamieniłem miejscami radio z przyciskami żeby było wyżej.

Same przyciski w polifcie to taki jakby segment 1 DIN.

Tak że radio wejdzie ew. podszlifujesz ramkę na szerokość, gorzej co zrobić z przyciskami.

Edit :

Miejsca na głębokośc jest spokojnie na radio 2 DIN. Przyciski kiedyś myślałem przenieść na lewy panel przy kierownicy, ale dalej brakło mi miejsca na jeden.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...