Jump to content

Wskaźnik spalania pokazuje km/l zamiast l/100 km

pb2004
 Share

Recommended Posts

Od dłuższego już czasu wyświetlacz pokazuje mi spalanie wyrażone w km/l   :( - nie wie ktoś czasem jak przestawić to ustrojstwo z powrotem na l/100km?

STI 08 wersja europejska, wyświetlacz w wersji tylko z dwoma przyciskami jak na zdjęciu.

post-25335-0-98063300-1474061743_thumb.jpg

A nie ma drugiego/trzeciego pokrętło/guzika przy zegarach ?

W outbacku naciska się na taki "patyk" przy zegarach, po prawej.

Drugi po lewej zmienia liczniki A/B

Jakieś przypadkowe zdjęcie Imprezy chyba ale guziczki są dwa lewy i prawy:

2012-Subaru-Impreza-001.jpg

Edited by Paku

A nie ma drugiego/trzeciego pokrętło/guzika przy zegarach ?

W outbacku naciska się na taki "patyk" przy zegarach, po prawej.

Drugi po lewej zmienia liczniki A/B

No właśnie nie ma nic więcej, przy wyświetlaczu są tylko dwa przyciski +/ - do zmiany godziny i patyczek przy zegarach do wyzerowania wskazań.

Chyba również przekłamuje grubo, ok. 8 l/100 w STI? :o

No ba, STI to nie Levorg żeby dużo palił  :biglol:

Tak, kiedyś było inaczej tzn.normalnie, odebrałem go kiedyś z warsztatu i później dopiero się zorientowałem, że wskazuje km/l - przypuszczam, że jak na dłużej odłączyli akumulator to się coś sp...ło. Manuale czytałem, w internetach szukałem i nic... może faktycznie trzeba jakieś aso zahaczyć...

Mam dwa takie wyświetlacze, jeden ori USA, drugi niby eu. Wersja USA ma stopnie fahrenheit i mil/galon, a eu ma Celsjusza i też mil/galon i brak wyświetlacza na airbag pasażera, co powoduje świecenie airbag na desce na czerwono = błąd. Ale i jeden i drugi mają tak jak by uspane wskaźniki Celsjusza i Fahrenheita oraz mil/galon i l/100km, tylko jak to zmienić? Nie wieżę, że jest a się nie da, a Twoja historia tylko mnie w tym fakcie utwierdza.

Co Ci popsuli w tym serwisie? Pytałeś jak się im to udało?

Niech mi też "popsują"

Akurat ten serwis to partacze i oszuści na których natknąłem sie na początku przygody z subaru - wierz mi, nie chcesz żeby Ci cokolwiek "zepsuli" ani nawet dotknęli... nie wykluczam nawet, że w trakcie pobytu mojego auta u nich mogli na przykład wstawić mi jakiś wyświetlacz US bo europejski "był im potrzebny". Zastanawia mnie tylko ta jednostka km/l bo ani to europejskie l/100km ani amerykańskie mpg.. temperature pokazuje normalnie w st. C.

Znalazłem takie coś z outbacka 2010

There are 3 parameters that can be changed via the Combination Meter System. If your Fuel Economy display is high or low (after manual calculation) you can adjust it. To enter the Dealer Customize Mode you MUST do everything within the prescribed time as described below.

3. DEALER CUSTOMIZE MODE
The combination meter can be customized with dealer customize according to the following procedure.
CAUTION:
Perform the steps described in 1) through 4) within 10 seconds.
1) Within 3 seconds after turning the ignition switch to ON, set the lighting switch to tail light or headlight position.
2) Press the trip meter knob five times.
3) Turn the lighting switch to OFF, and press the trip meter knob five times.
4) Set the lighting switch to tail light or headlight position again, and press the trip meter knob five times.
5) Move on to the “DEALER CUSTOMIZE MODE”.
• When the dealer customize mode operates, the LCD displays each adjustment screen.
• The dealer customize mode consists of three setting screens. {Avg.F/E Correction Screen}, {Ambient
Temp. Correction Screen} and {Clock Adjust. Screen} is displayed cyclically in this order every time the trip
meter knob is tapped.
• Holding down the trip meter knob while each setting screen is displayed can change the setting value.
NOTE:
When ignition switch is turned OFF or the vehicle is driven, the customize mode is cancelled automatically.
No. Customize mode Initial value Correction range
1 Avg.F/E Correction Screen (initial value+/-0%) Correction Range+/-10%
2 Ambient Temp. Correction Screen (initial value)+/-0°C (°F) Correction Range+/-3°C (°F)
3 Clock Adjust. Screen (initial value on) Correction range on or off 

ale to są bardziej korekcje pomiarów niż sposób wyświetlania.

Edited by Paku
  • Upvote 1

O, dzięki! Jak już przestawię jednostki (o ile się uda...) to korekta wskazań będzie następnym krokiem bo po wymianie wtrysków (jak już tu ktoś zauważył), wyświetlacz ciut przekłamuje (nie dużo, jakieś 5-6l na 100km  ;) )

• 1 month later...