Skocz do zawartości

Skrzynia z Forka Turbo w Imprezie GT


Lewy_Rally

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Odkąd kupiłem swoją Impreze GT MY94 nie zagłębiałem się mocno w temat przełożenia jakie posiadam, ale wcześniejszy właściciel coś mi wspominał, że skrzynia i dyfer wsadzone są od Forka Turbo. 

Podczas aktualnych prac nad autem sprawdziłem oznaczenie skrzyni biegów i wynika z tego, że pochodzi od JDM Forka Turbo MY98 (TY753VB1AA) i wedle tabeli posiada przełożenie główne 4.44. Niestety wydaje mi się, że biegi są jakieś przydługie... Wprawdzie nie jeździłem Gt'kiem z ori skrzynią więc nie mam porównania do ori ale jeździłem Impreza Type, R gdzie przełożenie główne też jest 4.44 i różnica była bardzo duża. Czy aż taka różnica wynika z różnych dyfrów w tych autach? Czy może u mnie siedzi jeszcze ori dyfer, czy jest w ogóle taka możliwość. Ma ktoś doświadczenie jak to wygląda w ori  Gt'ku i ze skrzynią od Forka? Aktualnie żeby przestawić jakiś obraz przełożenia, na 2-gim biegu osiąga ok. 90 km/h. 

Przeczytałem dużo wątków o wymianie skrzyni ale nigdzie nie było napisane jaka jest praktyczna poprawa.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa i jej oznaczenie swoją drogą a przełożenia poszczególnych biegów swoją,być może ktoś wykorzystał tylko obudowę skrzyni z Forka,wkład natomiast pochodzi ze skrzyni GT.

Przy takich "przeszczepach" nic nie jest pewne póki się nie sprawdzi co tak naprawdę siedzi w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby tak było bo poprzedni właściciel mówił mi o tej zmianie i z autem dostałem starą skrzynię i półosie, więc nie wydaje mi się żeby zmieniał na to samo. Oczywiście istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że jest tak jak mówisz. Bardziej interesuje mnie aby ktoś się wypowiedział co jeździł albo ma GT'ka z taką skrzynią, a może sęk tkwi w dyfrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym ale gdzieś widziałem, że dyfer do niektórych skrzyń o przełożeniu głównym 4.44 może być 4.11 ? 
 

W takim razie na czym polega taka różnica pomiędzy 4.44 z Forka a 4.44 z Type R? Albo na odwrót czy w Forku są tak samo krótkie biegi jak w Type R? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aktualnie żeby przestawić jakiś obraz przełożenia, na 2-gim biegu osiąga ok. 90 km/h

 

Czyli masz w miarę krótką skrzynie z Forka 4.44

GT jedzie na drugiem biegu 100km/h.

Ta z TypeR jest po prostu mega krótka.

 

 

 

W takim razie na czym polega taka różnica pomiędzy 4.44 z Forka a 4.44 z Type R? Albo na odwrót czy w Forku są tak samo krótkie biegi jak w Type R?

 

No skrzynie mają takie samo przełożenie główne, ale inne przełożenia poszczególnych biegów.

Poszukaj sobie tabelek.

 

 

Moim zdaniem skrzynie masz krótką. Ta z typeR jest jeszcze krótsza, ale pamiętaj o tym, że TypeR kręci się do ponad 8000RPM i ta krótkość tam nie przeszkadza.

U mnie jest 4.44 taka sama jak w P1, a na drugiem biegu spokojnie osiąga się ponad 100km/h właśnie dzięki obrotom. W seryjnie kręcącym się GTku do normalnej jazdy nie zmieniam skrzyni, bo nie chciał bym żeby 2 mi się kończyła przy 90..

Tak jest u mnie, znaczy chwilowo było jak działało :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wrzuciłem do siebie skrzynie z forka jdm, myśląć, że auto bedzie sie lepiej napędzać ale faktycznie jest jak mówisz- niby 4.44 ale biegi są dłuższe niż np. 4.11 z wrx..

Właśnie taką skrzynie miałem poprzednio czyli 4.11 z wrx 97 rok. Na dniach wracam do poprzedniej skrzyni, bo na szczeście sie nie sprzedała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło żeby ktoś mi powiedział jak jest na tej skrzyni w praktyce :)

 

No trudno, trochę "przydługa" jest dla mnie ta skrzynia bo autem startuję w KJS i RallySpirntach a tam czasami przydało by się krócej, to też robi swoje że GT'ki późno "wstają". 

Dobrze wiedzieć, że 4.11 z wrx jest krótsza na poszczególnych biegach ! Czy jest również tak wytrzymała jak ta z Forka, bo opinie są takie, że z Forka są bardziej pancerne jak ori z GT. 

 

Wiem, że może być różnica na poszczególnych biegach ale nie wiedziałem, że aż taka duża bo z tego co pamiętam, Type R na 2-gim biegu jedzie niecałe  70 km/h. 

 

Rozumiem, że na tej skrzyni od Froka 4.44 zamykam licznik (260) to też normalne? 

Edytowane przez Lewy_Rally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tabeli to moja skrzynia to wielka niewiadoma, podane są tylko przełożenia 1-go (3.454) i 5-go biegu (0.738), ale gdzieś znalazłem takie przełożenia:

1st 3.454
2nd 1.947
3rd 1.366
4th 0.972
5th 0.738 

 

Dla Type R wygląda to tak: 

1st 3.083

2nd 2.062

3rd 1.545

4th  1.151

5th 0.825

 

Widać, że jest różnica. Tylko jak ta różnica przekłada się na prędkość na poszczególnych biegach. 

 

Link do tabeli: http://home.gci.net/~cowdookey/818/TransmissionIDChart_Public.pdf

Edytowane przez Lewy_Rally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...