Skocz do zawartości

Korek wlewu paliwa


maskun

Rekomendowane odpowiedzi

zachodzą obadwa zjawiska zależnie od sytuacji-

właśnie; jak będzie dostatecznie chłodno i pompa ciągnie paliwo to będzie tendencja do podciśnienia, a jak autem do pieca wjedziemy to nadciśnienie. I tyle w temacie prostych zjawisk fizycznych. :) . Dalej to kwestia zaworów w układzie "odpowietrzania " zbiornika.

Dodatkowo :gęstość par paliwa w tych samych warunkach temp. i ciśnienia jest mniejsza niż powietrza i dlatego opary paliwa walą do góry.

pozdr.

Edytowane przez respect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A pomyśl sobie co gdy garaż jest połączony z budynkiem domu ?

Pomyśl sobie co masz w garażu . ;)
5 kubików drzewa 2 kosiarki i czesci do subaru

 

Tak czy siak nadal twierdze ze autor wątku ma najprawdopodobniej problem z odpowietrzeniem baku lub jeździ na rezerwie

Nie chcesz jednej zamienić za drewno? Mam trochę owocowki zbędnej! Tylko teza by transport wymyślić :-)

 

nie ten temat ale dzięki owocówka będzie teraz bo planuje porządki w sadzie ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt tego syczenia głównie w letnie dni występuje i jest największy jak jest rezerwa. Na pewno nie jeżdżę na rezerwie długo ale chyba normalne że wtedy się zazwyczaj tankuje....wiec i ten efekt jest najbardziej zauważalny. Dziś było bardzo chłodno i też przy niskim stanie paliwa wywalało na zewnątrz mocne opary i uważam że to nie jest do końca normalnie....wiadomo mogę tak jeździć bo to raczej tylko efekt psychologiczny że coś złego się dzieje bo autko jeździ bez kłopotów.....

...z zapałkami testować ;-D  nie bede ale jakby to był diesel to bez problemu ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej napędowy śmierdzi, to swoją drogą, ale tak lotny jak benzyna napewno nie jest. 

 

Jeśli syczenie i nagromadzenie oparów jest największe przy prawie pustym baku, na rezerwie, to jest nawet logiczne - podciśnienie będzie największe, a to ułatwia odparowanie paliwa. Odkręcając korek paliwa do wlewu zostaje zassane powietrze, które niestety wyrównując ciśnienie wyrzuca nagromadzone opary. Tankuj zawsze do pełna i wyjeżdżaj paliwo tylko do połowy baku - będzie mniej miejsca w baku na opary i mniej syczenia. Wracając z trasy zawsze tankuję do pełna, jeśli wiem, że samochód ma potem stać kilka dni bez jeżdżenia. Tak samo tankuję motocykl zanim odstawię go na kilka dni, a czasem tygodni.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy ,co się stanie jak postoi kilka dni jak jest mniej paliwa i zbiorą się opary.Jak trzymacie paliwo do kosiarki w kanistrze to też jest zawsze pełno?

Jak postoi to się zbiorą opary ,ważne żeby nie otwierać go później z odpalonym papierosem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie lubię, jak mi śmierdzi w garażu, więc tankuję często do pełna zarówno motocykl, jak i kosiarkę, odśnieżarkę wirnikową. Te ostatnie to akurat sprzęty wybitnie sezonowe i używane tylko w razie potrzeby. Kiedy odpalam, mam zawsze pełny bak, a czemu by nie? Mniej powietrza w baku, mniej oparów, to też i ryzyko korozji baku mniejsze, a i mniej syfu idzie w gaźniki. 

 

Raz mi wypchało sparciałą gumkę do przelewania gaźników w odśnieżarce i po kropelce paliwo kapało spod gaźników - zasmrodziło cały garaż. Sam miałem stracha, czy nie wylecę w powietrze odpalając samochód :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalecane jest by zbiornik zapełniać do pełna w chłodne dni, bo jak rezerwa to skrapla się woda na ściankach baku i koroduje o ile metalowy bo w tych plastikowych to bez znaczenia.

To samo mówi mój magik od sprzętu ogrodniczego, z tym że trzeba pamiętać żeby nie używać starego paliwa- czyli po zimie zlewamy wahe na rozpalke do ogniska a do kosiary swiezynka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zalecane jest by zbiornik zapełniać do pełna w chłodne dni, bo jak rezerwa to skrapla się woda na ściankach baku i koroduje o ile metalowy bo w tych plastikowych to bez znaczenia.

To samo mówi mój magik od sprzętu ogrodniczego, z tym że trzeba pamiętać żeby nie używać starego paliwa- czyli po zimie zlewamy wahe na rozpalke do ogniska a do kosiary swiezynka
Nie zostawiamy paliwa na zimę :)

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zalecane jest by zbiornik zapełniać do pełna w chłodne dni, bo jak rezerwa to skrapla się woda na ściankach baku i koroduje o ile metalowy bo w tych plastikowych to bez znaczenia.

To samo mówi mój magik od sprzętu ogrodniczego, z tym że trzeba pamiętać żeby nie używać starego paliwa- czyli po zimie zlewamy wahe na rozpalke do ogniska a do kosiary swiezynka
Nie zostawiamy paliwa na zimę :)

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

 

To wtedy rdzewiejemy ! No chyba że ktoś do sucha wyciera wszystko i konserwuje to można zlewać paliwo przed zimą !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nikt nie odpowiedział na drugie pytanie w pierwszym poście.

Nie wiem czy jest ta linka do kuienia, ale wydaje mi się że jest do zrobienia. Projekt tu: http://www.thingiverse.com/thing:1032084/#files

Przesyłam włąśnie do drukarni 3d z prośbą o wycene.

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest ta linka do kuienia, ale wydaje mi się że jest do zrobienia. Projekt tu: http://www.thingiverse.com/thing:1032084/#files

Przesyłam włąśnie do drukarni 3d z prośbą o wycene.

pzdr!

Daj znać, co powiedzieli, ja też byłbym zainteresowany (podejrzewam, że będzie pasowało do forka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe nie rdzeniem, zbiorników nie robi się już metalowych

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Rdzeniem rdzeniem bo siem ze żelaza robim.:-)

Kosiarkowe B&S mają w większości stalowki, czajnis czip szit wprawdzie zbiorniki z jakiegos plastiku ale w środku jakiejś mega stali narzędziowej to bym się nie spodziewał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę naprodukować za 37zł z wliczoną wysyłką priorytetową.

 

Ja jednak pass, okazało się, że mam drukarnię 3D niedaleko domu i cena w sumie taka sama. Tak czy inaczej dzięki :).

 

@Jimbo Podziękowanie też dla Ciebie, za link do projektu, nawet bym nie wpadł, żeby poszukać czegoś takiego do wydrukowania w 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...