Skocz do zawartości

Wskaźniki STRI vs. DEFI


matthew

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,
Przeglądałem w internetach różne tematy dotyczące wskaźników, ale żaden z nich mnie nie usatysfakcjonował.
Odpowiedzi nie są jednoznaczne i mam wrażenie mocno oparte na "słyszałem". Temat myślę jest dosyć istotny bo mowa o konkretnych pieniądzach, dlatego liczę na jednoznaczne opinie, najlepiej osób które miały możliwość przetestowania i porównania obu producentów.

 

Kogo bym nie pytał, każdy z pełnym przekonaniem twierdzi, że wskaźniki DEFI są najwyższej jakości i jest to najlepszy produkt, który na pewno będzie wskazywał prawidłowe wartości. I te prawidłowe wartości są dla mnie bardzo ważne, bo mają one spełniać rolę do której są przeznaczone, a nie tylko ładnie wyglądać.

Jest jednak szkopuł wszystkim znany - CENA. Wskaźniki Defi to ok
1. Wskaźniki - 1000-1100zł/szt *3 (EGT+ciś. oleju+temp. wody) = 3300zł
2. Daszek Defi/ATI - 800zł
3. Kontroler - 500zł

Razem = 4600zł !

Dlatego moją uwagę zwróciły wskaźniki STRI seria DSD II, te odpowiednio:
1. EGT - ok 600zł, olej/woda - 700/800 = 2100zł
2. Daszek Defi/ATI- 800zł

Razem = 2900zł

Łatwo policzyć, że w kieszeni zostaje lekko 1600zł.

 

I teraz przejdę do pytania.
Czy ktoś z Was miał doświadczenia ze wskaźnikami STRI z seri DSD II? Czy mieliście okazje porównać je ze wskazaniami z Defi (które zakładam jako wzór).
Czy można przyjąć, że jakość i wskazania z STRI są na tym samym/porównywalnym poziomie co Defi? Krótko mówiąc, czy można z czystym sumieniem je kupić, mając pewność, że będą prawidłowo działały?

Zaznaczę, że AutoGauge i tego podobne wyroby odpadają (testy tych urządzeń wskazały, że nawet nowe egzemplarze wskazują skrajnie różne wartości - 3 takie same wskaźniki podłączone na raz do jednego auta w tym samym czasie wskazywały różne wartości).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam serię X-line (boost, oil temp) oraz DSD (oil press). Obie serie przydymiane. Serii przydymianej drugi raz bym nie kupił - nic nie widać w słoneczny dzień. Nie kupił bym też serii DSD  - wybrałem ją ze względu na alarm, ale dopiero po kupnie dowiedziałem się że jedyna sygnalizacja alarmu to miganie wskazówki, bez dźwięku :(

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę dokładność wskazań STRI,to z czystym sumieniem mogę polecić,wskazania są dokładne.

Użytkuję kilka takich zegarów od paru lat,wskazania pokrywają się z danymi odczytanymi za pomocą programów diagnostycznych czy manometrów mechanicznych.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam serię X-line (boost, oil temp) oraz DSD (oil press). Obie serie przydymiane. Serii przydymianej drugi raz bym nie kupił - nic nie widać w słoneczny dzień. Nie kupił bym też serii DSD - wybrałem ją ze względu na alarm, ale dopiero po kupnie dowiedziałem się że jedyna sygnalizacja alarmu to miganie wskazówki, bez dźwięku :(

Masz serię DSD I czy II? Dla mnie tez jest ważny alarm (dźwiękowy). Rozmawiałem z product managerem w motointegratorze i twierdził z pełnym przekonaniem ze seria DSD (mówił o II bo takie obecnie są w sprzedazy) ma również alarm dźwiękowy! Czy jednak nie miał racji?

 

Jeżeli chodzi o przydymiane to kiedyś miałem jako zabawkę auto gauge (wiem hipokryzja hehe :) ) tez były przydymiane i nie było nic widać przy włączonych, ale kiedy się je już włączyło z podświetleniem to wszystko było widać...

 

DSD są chyba tylko przydymiane?

Biorąc pod uwagę dokładność wskazań STRI,to z czystym sumieniem mogę polecić,wskazania są dokładne.

Użytkuję kilka takich zegarów od paru lat,wskazania pokrywają się z danymi odczytanymi za pomocą programów diagnostycznych czy manometrów mechanicznych.

Super o taką odpowiedź mi chodziło! Kogoś kto miał możliwość zweryfikować poprawność działania, dzięki :)

 

Napisałeś ze jeżeli chodzi o dokładność wskazań to ok, czy to znaczy ze dostrzegasz jakieś wady? Daj znać co jest z nimi nie tak.

 

Co powiesz na wypowiedź kolegi odnośnie alarmów i przydymiania? Masz DSD I czy II? Masz alarmy dźwiękowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz serię DSD I czy II? Dla mnie tez jest ważny alarm (dźwiękowy). Rozmawiałem z product managerem w motointegratorze i twierdził z pełnym przekonaniem ze seria DSD (mówił o II bo takie obecnie są w sprzedazy) ma również alarm dźwiękowy! Czy jednak nie miał racji? Jeżeli chodzi o przydymiane to kiedyś miałem jako zabawkę auto gauge (wiem hipokryzja hehe :) ) tez były przydymiane i nie było nic widać przy włączonych, ale kiedy się je już włączyło z podświetleniem to wszystko było widać... DSD są chyba tylko przydymiane?

 

Kupowałem w IC - model SLM5204 także DSD II. Co do wskazań to porównywałem z podłączonym kompem i pokazywało to samo :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napisałeś ze jeżeli chodzi o dokładność wskazań to ok, czy to znaczy ze dostrzegasz jakieś wady? Daj znać co jest z nimi nie tak. Co powiesz na wypowiedź kolegi odnośnie alarmów i przydymiania? Masz DSD I czy II? Masz alarmy dźwiękowe?

Mam STRI DSD SLM II bez przydymienia,brak alarmów dźwiękowych.Mnie ten model odpowiada,brak brzęczyków nie przeszkadza,miganie diody jest dobrze widoczne nawet w słońcu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisałeś ze jeżeli chodzi o dokładność wskazań to ok, czy to znaczy ze dostrzegasz jakieś wady? Daj znać co jest z nimi nie tak. Co powiesz na wypowiedź kolegi odnośnie alarmów i przydymiania? Masz DSD I czy II? Masz alarmy dźwiękowe?

Mam STRI DSD SLM II bez przydymienia,brak alarmów dźwiękowych.Mnie ten model odpowiada,brak brzęczyków nie przeszkadza,miganie diody jest dobrze widoczne nawet w słońcu.
Mi jednak zależy na alarmach dźwiękowych, uważam że w pewnych sytuacjach (np. przy pojeżdżawkach na torze) sam sygnał świetlny nie wystarczy :( Czy z tego co piszecie należy rozumieć ze STRI nie posiada w swojej ofercie gaugów z alarm ami dźwiękowym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dokładność wskazań STRI to bym się raczej nie martwił, to renomowana firma a nie jakiś AutoGauge. Brak alarmu dźwiękowego to jednak baaardzo duży minus, jeśli uważasz, że w ferworze walki zobaczysz mrugającą kontrolkę to ok ale ja trzy razy bym się zastanowił czy warto wydać 3k na świecidełka. 

Rozważ też kupno Defi bezpośrednio w Japonii, ostatnio kupowałem BF (EGT, oil temp, oil press) i wyszło razem z cłem 800 za sztukę - na 3 wskaźnikach to już 900 zł różnicy w stosunku do tego co przyjąłeś w wyliczeniach. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dokładność wskazań STRI to bym się raczej nie martwił, to renomowana firma a nie jakiś AutoGauge. Brak alarmu dźwiękowego to jednak baaardzo duży minus, jeśli uważasz, że w ferworze walki zobaczysz mrugającą kontrolkę to ok ale ja trzy razy bym się zastanowił czy warto wydać 3k na świecidełka.

Rozważ też kupno Defi bezpośrednio w Japonii, ostatnio kupowałem BF (EGT, oil temp, oil press) i wyszło razem z cłem 800 za sztukę - na 3 wskaźnikach to już 900 zł różnicy w stosunku do tego co przyjąłeś w wyliczeniach.

Dokładnie się z Tobą zgadzam. Tym bardziej, że to nie tylko moja opinia, jednak jak coś zacznie szczekać to zdecydowanie łatwiej będzie w porę zareagować.

 

Zasadniczo to moje założenia są nawet nie dowymiarowane. Na topendpower widzę ze niektóre modele to nawet ponad 1 200zl czy 1300zl.

 

Kupowałeś same wskazniki czy również kontroler i daszek?

Możesz podrzucić link do strony z której kupowałeś?

 

Przy okazji znacie jakąś alternatywę dla daszku ATI? 800 zł to moim zdaniem lekka przeginka, ale nie znalazłem nic podobnego...

Edytowane przez matthew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie się z Tobą zgadzam. Tym bardziej, że to nie tylko moja opinia, jednak jak coś zacznie szczekać to zdecydowanie łatwiej będzie w porę zareagować.

 

[Ja tez się z Tobą zgadzam, i to też nie jest tylko moja opinia  :biglol: Jakiś czas temu przerabiałem dokładnie ten sam temat i w warsztacie powiedzieli mi wyraźnie: przez pierwszy tydzień będzie się Pan ciągle gapił w swoje nowe zabawki i na bieżąco znał parametry pracy silnika, w drugim tygodniu trochę się znudzi ale cały czas będzie szansa, że jakaś mrugająca kontrolka się rzuci Panu w oczy a od trzeciego tygodnia przestanie Pan w ogóle zauważać istnienie dodatkowych zegarów - jak się nie rozedrą na głos w odpowiednim momencie to nie ma szans na zauważenie w porę problemu. No chyba że by je zamontować na słupku na wprost oczu (opcja dla tych którzy nigdy nie jeżdżą w nocy)

 

Zasadniczo to moje założenia są nawet nie dowymiarowane. Na topendpower widzę ze niektóre modele to nawet ponad 1 200zl czy 1300zl.

 

Kupowałeś same wskazniki czy również kontroler i daszek?

[Wskaźniki, centralkę i Smart Adapter. Daszka nie bo do 08 nie ma]

Możesz podrzucić link do strony z której kupowałeś?

[http://global.rakuten.com/en/ - to taki japoński aliexpress a w zasadzie jego dokładna odwrotność tzn. 100% oryginałów, 0% podróbek. Szukaj po kodzie produktu bo ta ich wyszukiwarka słaba jest. Ja bezpośrednio sprowadzałem ale jak jeszcze parę groszy chcesz zaoszczędzić na paliwo, to są też firmy pośredniczące w w wysyłce pozwalające na "zoptymalizowanie" opłat celno skarbowych (ale to już nie temat na publiczne forum  ;) ]

Przy okazji znacie jakąś alternatywę dla daszku ATI? 800 zł to moim zdaniem lekka przeginka, ale nie znalazłem nic podobnego...

 

 

P.S. Używki też rozważałem ale np. na ebayu używane kosztują praktycznie tyle co nowe na rakutenie. Może w JP rzeczywiście można znaleźć taniej ale podstawa z używkami to żeby miały komplet kabli i sensorów (sensory to clue tego wszystkiego a osobno kupowane kosztują niewiele mniej niż w komplecie z zegarem). No i szczerze mówiąc jak już się bawimy w wydawanie tysięcy złotych na zegary to wolę jednak nowe sensory, a nie przepaloną termoparę która za chwilę poleci w turbine.

 

P.P.S "JP" to takie "PL" tyle, że daleko na wschodzie ;) PL kiedyś miało zostać drugim JP ale coś tam nie wyszło.

Edytowane przez pb2004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie się z Tobą zgadzam. Tym bardziej, że to nie tylko moja opinia, jednak jak coś zacznie szczekać to zdecydowanie łatwiej będzie w porę zareagować.

 

[Ja tez się z Tobą zgadzam, i to też nie jest tylko moja opinia :biglol: Jakiś czas temu przerabiałem dokładnie ten sam temat i w warsztacie powiedzieli mi wyraźnie: przez pierwszy tydzień będzie się Pan ciągle gapił w swoje nowe zabawki i na bieżąco znał parametry pracy silnika, w drugim tygodniu trochę się znudzi ale cały czas będzie szansa, że jakaś mrugająca kontrolka się rzuci Panu w oczy a od trzeciego tygodnia przestanie Pan w ogóle zauważać istnienie dodatkowych zegarów - jak się nie rozedrą na głos w odpowiednim momencie to nie ma szans na zauważenie w porę problemu. No chyba że by je zamontować na słupku na wprost oczu (opcja dla tych którzy nigdy nie jeżdżą w nocy)

 

Zasadniczo to moje założenia są nawet nie dowymiarowane. Na topendpower widzę ze niektóre modele to nawet ponad 1 200zl czy 1300zl.

 

Kupowałeś same wskazniki czy również kontroler i daszek?

[Wskaźniki, centralkę i Smart Adapter. Daszka nie bo do 08 nie ma]

Możesz podrzucić link do strony z której kupowałeś?

[http://global.rakuten.com/en/ - to taki japoński aliexpress a w zasadzie jego dokładna odwrotność tzn. 100% oryginałów, 0% podróbek. Szukaj po kodzie produktu bo ta ich wyszukiwarka słaba jest. Ja bezpośrednio sprowadzałem ale jak jeszcze parę groszy chcesz zaoszczędzić na paliwo, to są też firmy pośredniczące w w wysyłce pozwalające na "zoptymalizowanie" opłat celno skarbowych (ale to już nie temat na publiczne forum ;) ]

Przy okazji znacie jakąś alternatywę dla daszku ATI? 800 zł to moim zdaniem lekka przeginka, ale nie znalazłem nic podobnego...

 

P.S. Używki też rozważałem ale np. na ebayu używane kosztują praktycznie tyle co nowe na rakutenie. Może w JP rzeczywiście można znaleźć taniej ale podstawa z używkami to żeby miały komplet kabli i sensorów (sensory to clue tego wszystkiego a osobno kupowane kosztują niewiele mniej niż w komplecie z zegarem). No i szczerze mówiąc jak już się bawimy w wydawanie tysięcy złotych na zegary to wolę jednak nowe sensory, a nie przepaloną termoparę która za chwilę poleci w turbine.

 

P.P.S "JP" to takie "PL" tyle, że daleko na wschodzie ;) PL kiedyś miało zostać drugim JP ale coś tam nie wyszło.

Znalazłem na szybko np. coś takiego:

http://global.rakuten.com/en/store/wattsu/item/df10502/ - to jest połowa ceny w PL o_O

Fajnie od razu przelicza na PLN.

 

Pytanie czy nie sprzedają podjebek... "defi style" i jak z gwarancja w razie usterki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym polega plus, że na rakutenie kupisz tylko Defi oryginały z papierami, gwarancją itp. Defi ściga piratów po całym świecie (http://www.defi-shop.com/info/important/counterfeit/) i nie ma opcji, żeby nie monitorowali jednego z największych site'ów na swoim własnym japońskim rynku. No w teorii jest tam jakieś promilowe prawdopodobieństwo, że trafi się jakiś japoniec-odszczepieniec i wystawi podróbkę tyle że jego kariera by się tam skończyła w ułamku sekundy a Ty i tak pewnie będziesz płacił Paypalem więc masz 6 miesięcy na reklamacje, dodatkowo znalazłeś towar u sprzedawcy z 4000 komentarzy - przesyłka trwa max 2 tygodnie, otwierasz (wierz mi, że już na podstawie wyglądu będziesz wiedział że to oryginał :-)) podłączasz do centralki i w tym momencie masz 100% pewności że kupiłeś oryginał (bo wszystkie defi-style działają standalone i nie da się ich połaczyć z centralką, no chyba że sie coś zmieniło w ostatnich kilku miesiącach ale nie sądze)

 

P.S. Skojarzyłem właśnie że ja też kupowałem u tego Autoparts ELS :-) To zupełnie normalna cena, tak jak pisałem po cle i kosztach transportu wyszło mi około 800 zł.

 

P.P.S. Gwarancję realizujesz dokładnie tak samo jak w PL... po prostu odsyłasz do sprzedawcy, tyle że za przesyłkę zapłacisz powiedzmy 70 zł zamiast 15. Terminowo wyjdzie tak samo albo i szybciej po polskie sklepy i tak muszą odesłać to co od Ciebie dostaną do Japonii. Ale zaraz, zaraz... słyszał ktoś o psujących się Defi, czy tak sobie tylko teoretyzujemy?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym polega plus, że na rakutenie kupisz tylko Defi oryginały z papierami, gwarancją itp. Defi ściga piratów po całym świecie (http://www.defi-shop.com/info/important/counterfeit/) i nie ma opcji, żeby nie monitorowali jednego z największych site'ów na swoim własnym japońskim rynku. No w teorii jest tam jakieś promilowe prawdopodobieństwo, że trafi się jakiś japoniec-odszczepieniec i wystawi podróbkę tyle że jego kariera by się tam skończyła w ułamku sekundy a Ty i tak pewnie będziesz płacił Paypalem więc masz 6 miesięcy na reklamacje, dodatkowo znalazłeś towar u sprzedawcy z 4000 komentarzy - przesyłka trwa max 2 tygodnie, otwierasz (wierz mi, że już na podstawie wyglądu będziesz wiedział że to oryginał :-)) podłączasz do centralki i w tym momencie masz 100% pewności że kupiłeś oryginał (bo wszystkie defi-style działają standalone i nie da się ich połaczyć z centralką, no chyba że sie coś zmieniło w ostatnich kilku miesiącach ale nie sądze)

 

P.S. Skojarzyłem właśnie że ja też kupowałem u tego Autoparts ELS :-) To zupełnie normalna cena, tak jak pisałem po cle i kosztach transportu wyszło mi około 800 zł.

 

P.P.S. Gwarancję realizujesz dokładnie tak samo jak w PL... po prostu odsyłasz do sprzedawcy, tyle że za przesyłkę zapłacisz powiedzmy 70 zł zamiast 15. Terminowo wyjdzie tak samo albo i szybciej po polskie sklepy i tak muszą odesłać to co od Ciebie dostaną do Japonii. Ale zaraz, zaraz... słyszał ktoś o psujących się Defi, czy tak sobie tylko teoretyzujemy?

Hehe, mistrz satysfakcjonującej odpowiedzi :) Dzięki bardzo, chyba rozwiałeś wszystkie moje wątpliwości i sądzę że jednak pójdę w kierunku Defi skoro są w takiej cenie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...