Jump to content

Rok 2019 --> Co po Levorgu


crimson111

Recommended Posts

Tak mnie naszło -->  jakbym miał zmienić moje nowe auto. To jakie będzie kolejne? Załóżmy, że jest rok 2019 i rozglądam się po 3-ech latach za następcą Levorga. Co z Subaru byłoby do wzięcia? Uważam, że musi się coś pojawić dla takich jak ja, czyli ze ścieżki OBK SBD --> Levorg 1.6.

Ale co by to mogło być (powinno), to nie wiem :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

A mnie mazy sie nastepca modelu Baja.

Taki Forester pickup... 

 

Majac nadzieje ze po wyodrebnieniu "Subaru" z FHI zaczna dbac o renome i klienta nie tylko w USA.

Jak nie to Sukoda  Kodiaq  :biglol:

Edited by J23
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

Subaru VIZIV 7 - to pójdzie na USA w pierwszej kolejnosci myślę że połowa 2018     (wątpliwe żeby to poszło na Europe)

 

reszte jest niewiadoma, ale jakby skośnoocy analizowali rynek w europie to mogliby puscić jakiegoś MPV z rozsuwanymi drzwiami (na chwilę obecną nie ma nic ciekawego)

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
8 godzin temu, Guliwer napisał:

300 KM to będzie, ale w hybrydzie :(

Ja jakoś nie jestem przekonany do Hybrydy, może to i ekologiczne, tanie w spalaniu ale weź serwis - jak coś się spitoli to kaplica.

Link to comment
Share on other sites

Jak widać, ja też nie, ale Europa jakoś przedziwnie promuje hybrydy. Pewnie i w Azji się przyjmą. Koledzy w Stanach (Amerykanie) nie wyobrażają sobie życia bez minimum V6 w benzynie i 250 KM, co nawet przy N/A jest bez problemu. Jedni wprowadzają hybrydy, a drudzy Grand Cherokee SRT albo Trackhawk. Mad Max się w grobie przewraca :lol:

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Dnia 30.04.2017 o 21:48, Pawulon83 napisał:

Ja jakoś nie jestem przekonany do Hybrydy, może to i ekologiczne, tanie w spalaniu ale weź serwis - jak coś się spitoli to kaplica.

 

Raz: Hybrydy nie są ekologiczne. Auto owszem generuje mniej Co2 ale przy jego produkcji wytworzono go znacznie więcej niż przy produkcji klasycznego auta. Kupując hybryde po prostu dbasz o środowisku w swoim otoczeniu i masz w nosie smog w chinach do którego się właśnie przyłożyłeś. Do tego dochodzą jeszcze "plug in hybrid" czyli hybrydy które można ładować z gniazdka w domu. Przypomnij mi jakie to mamy elektrownie w Polsce? Bez ekologicznych elektrowni auta na prąd to auta na węgiel, ekologiczne w... bardzo : ]

 

Dwa: Hybrydy to super sprawa o ile auto ma czym jechać. "Momentalny moment i przyspieszenie" to wszystko daje silnik elektryczny... ale o odpowiedniej mocy. Serio, pedał w podłodze w Aurisie nie robi na nikim wrażenia. 

 

Trzy: Psuje się? Budowa silnika elektrycznego jest banalna, silniki elektryczny są używane powszechnie wszędzie poza motoryzacją od dziesiątek lat. Jest pełno zakładów/warsztatów które wyśmienicie znają się na silnikach elektrycznych i potrafią je naprawiać. To nie jest nowa technologia, nowością jest jej implementacja w samochodach. Mechanicy owszem będą na początku podchodzić do tego jak do jeża, ale czy nie tak samo było jak wchodziły ECU? "Panie te nowe auta to mają komputery kto to Panu naprawi"... Do tego hybrydy się nie psują a przynajmniej nie rzeczy związane z silnikiem elektrycznym... bo tam nie ma się co psuć. Nawet jak na siłę zrobisz silnik który się będzie psuć to i będzie się go dało w miarę tanio naprawić. 

 

Bardzo bym chciał zobaczyć hybrydę Subaru w EU ale nie w Toyotowym wydaniu tylko coś z prawdziwym kopem. Niestety Subaru obrało już chyba inną drogę, może jedyną jaka pozwala tak relatywnie małej i niezależnej firmie utrzymać się na rynku, ale niestety... nie tak fascynującą jak kiedyś.

 • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Ja bym chciał w 2019 roku levorg z silnikiem około 240 km coś tak pomiędzy STI a 1.6. Czy hybryda można by zobaczyć dlaczego nie . Jeżeli chodzi o wygląd to powiem tak wszyscy teraz już mówią że Subaru teraz robi ładniejsze auta niż kilka lat temu. ;)

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Tak wiem że Impreza ale to bardzo zbliżone bedzie tak mi się przynajmniej wydaje . Brakuje mi jednak dolotu na masce ;) jeżeli chodzi o wygląd ;)

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Rafik83pl napisał:

Tak wiem że Impreza ale to bardzo zbliżone bedzie tak mi się przynajmniej wydaje

 

 

można by powiedzieć, że wszytko zaczyna się od dobrej Imprezy ;)

 

 

 

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...
 • 2 months later...
W dniu 10.03.2018 o 14:18, Christoph napisał:

Po 30.000km w Levorgu istnieja dla mnie dwie alternatywy w zaleznosci od dostepnej w EU oferty silnikowej:

A-Levorg,

B-Levorg. 

No fakt, porównywalna cenowo konkurencja jest tak smutna i nijaka, że nie bardzo jest alternatywa...

 

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Dzis byłem w ASO Kocar, to mnie Pani poinformowała, że Levorg 1.6 i Forester 2.0 (alb tez 2.5) nie będą w 2019 dostepne (ze wzgledu na emisje spalin) i nie wie co beda sprzedawac  :)

Nie ma tez zadnej informacji z japonii dot. kierunku rozwoju czy to hybrydy,elektrykow czy też silnikow 1.8, o ktorych sa jakies ploty.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...