Skocz do zawartości

parująca lampa forek SG


sledzix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy !!

mam pewien problem z lampa w swoim forku otóż od jakiegoś czasu zaczęła mi parować, na łączeniu zobaczyłem małe dziurki w uszczelniaczu tam gzie jest sklejone szkło z tylną częścią, moje pytanie jest takie czy ktoś miał podobny problem i jak się z tym uporał, czy też rozklejał całą lampę i sklejał na nowo jeżeli tak to jakim szczeliwem z góry dzięki z odp pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak tydzień temu miałem to samo u siebie. Po zdemontowaniu lamp oryginalny klej ewidentnie już nie trzymał i praktycznie rękoma rozdzieliłem klosz od obudowy. Przy okazji zrobiłem polerkę klosza bo był już matowy i pomalowałem wnętrze na czarno. Teraz wyglądają kozacko. Stary klej poszedł won. Nałożyłem nowy taki jak ten: https://hidretrofit.pl/sklep/klej-butylowy/

potem na 20 min do piekarnika na 70 stopni, połączyć klosz z lampą i gra....

 

Gdyby jednak rozklejenie nie szło tak łatwo jak u mnie to też trzeba rozgrzać w piekarniku. Aha, opalarki nie polecam... łatwo przesadzić z temperaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym długo walczyłem. Jeden reflektor po 6 klejeniu poszedł na śmietnik. Musiałem poskładać nowy, drugi musiał być obklejony z zewnątrz i nadal trzyma. Mozna kupić oryginalną klejo-uszczelkę subaru. Koszt w aso to jakieś 80zł. Warto zainwestować bo mamy możliwość poprawki. Mi jak pierwszyspe wydłubał oryginalną uszczelkę i zalał jakimś klejem nie do ruszenia było już po sprawie i tylko z zewnątrz uszczelniać można było. Odparowniki masz, ale najlepiewj w ciepły dzień zapalić długie na 20vmin i odkręcić pokrywę żarówki na godzinkę. Wszystmo wtedy odparuje. Jak chcesz to dać komuś do zrobienia to tylko komuś sprawdzonemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...