Jump to content

parująca lampa forek SG

sledzix
 Share

Recommended Posts

Witam koledzy !!

mam pewien problem z lampa w swoim forku otóż od jakiegoś czasu zaczęła mi parować, na łączeniu zobaczyłem małe dziurki w uszczelniaczu tam gzie jest sklejone szkło z tylną częścią, moje pytanie jest takie czy ktoś miał podobny problem i jak się z tym uporał, czy też rozklejał całą lampę i sklejał na nowo jeżeli tak to jakim szczeliwem z góry dzięki z odp pozdrawiam

Nie dalej jak tydzień temu miałem to samo u siebie. Po zdemontowaniu lamp oryginalny klej ewidentnie już nie trzymał i praktycznie rękoma rozdzieliłem klosz od obudowy. Przy okazji zrobiłem polerkę klosza bo był już matowy i pomalowałem wnętrze na czarno. Teraz wyglądają kozacko. Stary klej poszedł won. Nałożyłem nowy taki jak ten: https://hidretrofit.pl/sklep/klej-butylowy/

potem na 20 min do piekarnika na 70 stopni, połączyć klosz z lampą i gra....

Gdyby jednak rozklejenie nie szło tak łatwo jak u mnie to też trzeba rozgrzać w piekarniku. Aha, opalarki nie polecam... łatwo przesadzić z temperaturą.

Ja z tym długo walczyłem. Jeden reflektor po 6 klejeniu poszedł na śmietnik. Musiałem poskładać nowy, drugi musiał być obklejony z zewnątrz i nadal trzyma. Mozna kupić oryginalną klejo-uszczelkę subaru. Koszt w aso to jakieś 80zł. Warto zainwestować bo mamy możliwość poprawki. Mi jak pierwszyspe wydłubał oryginalną uszczelkę i zalał jakimś klejem nie do ruszenia było już po sprawie i tylko z zewnątrz uszczelniać można było. Odparowniki masz, ale najlepiewj w ciepły dzień zapalić długie na 20vmin i odkręcić pokrywę żarówki na godzinkę. Wszystmo wtedy odparuje. Jak chcesz to dać komuś do zrobienia to tylko komuś sprawdzonemu.

• 3 weeks later...