Skocz do zawartości

X Subariada Kaukaz północny 9-20 października 2017


sebekian

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z punktów kontrolnych. Czasem tylko dobre słowo na drogę, czasem rejestracja z paszportami.

IMG_20171016_115913.jpg

Niestety obowiązki zawodowe popsuły kaukaską przygodę. Trzeba wracać...

Dzisiaj po zakupach pamiątek w Machaczkale dotarliśmy do Wołgodońska przez Eliste. Pusta, nudna droga, z pewnym dreszczykiem, bo po Eliste nie ma stacji przez 160 km.

Z polecenia Beaty zrobiliśmy ciekawy przystanek, dzięki.

IMG_20171017_173603.jpg

  • Super! 2
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarliśmy do hotelu 7 trochę przed 24, wyruszając o 8:30 z Wołgodońska. Granica to półtorej godziny z wyjęciem wszystkiego z samochodu, włącznie z kołem z dachu, po stronie ukraińskiej

Dopiszę spostrzeżenie - w Dorohusku/Jagodne należy stawać w kolejce Goods to Declare. Dla celnika bez różnicy a porusza się o wiele szybciej, bo mniej klientów. Mimo to część ukraińska to 90 minut. Na polskiej granicy śmiało do przodu, do kolejki EU.

Tutaj też półtorej godziny, co dało trzy godziny na całą granicę.

Jest pierwsza w nocy, jesteśmy w domu.

Edytowane przez Subary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa nr 3 zameldowała się w domu o godz. 17.30. Granica w Budomierzu przeszła sprawnie i (o dziwo) szybko, bo w 35 minut. 

 

 

Pierwsze co zrobiliśmy po powrocie to oglądnęliśmy "surowy" film z kamery Justyny. W sumie poza pierwszymi dwoma dniami (mgła) wrażeń jest aż nadto. Czas na wyprawie mijał tak szybko, że dopiero post hoc widać jak wiele wspaniałych miejsc zobaczyliśmy. @Becik, @Miłosz Rzeźnik dziękujemy. :) 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granica RUS/LV zabrała ponad 2 godziny, jazda jest koszmarna bo nie przekraczamy 90 km/h, prawe koło podmienione na zapas wiszący na 4 szpilkach (z 6), na lewym bieżnik niknie w oczach. Nocleg ok. 140 km przed Kownem, jutro atak na Poznań...

Dziękujemy organizatorom, przewodnikom, sponsorom oraz rzecz jasna współuczestnikom za niepowtarzalną przygodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie... narazie półtorej godziny zajęło wypakowanie auta, teraz trzeba pozbierać myśli, posortować zdjęcia... 

 

generalnie kosmos - jakiekolwiek obawy ze względu na przykra historie regionu okazały sie absolutnie niepotrzebne. Tak życzliwych i gościnnych ludzi (wszystkich!!) to w życiu nie spotkałem.  W tym kontekście nawet przepiękne widoki (co najmniej równie dobre jak w Gruzji, ale chyba jednak lepsze) jakoś tak schodzą na drugi plan :) absolutnie przełomowe doświadczenie życiowe. Dzięki Beata, dzięki Miłosz!

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia Beata.

Kurcze, teraz widać, ile straciliśmy będąc zmuszeni do wcześniejszego powrotu.

 

Kiedyś to odrobimy, mamy nowy, odpowiedni sprzęt 

IMG_20171021_144945.jpg

Edytowane przez Subary
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chojny napisał:

Subaru chyba szykuje flotę Subariadowych XV ;) 

 

SUBARU XV FUN ADVENTURE CONCEPT

Subaru mnie zadziwia - dopiero co zameldowałem, że rozważam zakup XV, a tu już wyszli z propozycją :lol: no to teraz nie pozostało mi nic innego jak zbierać kasę :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...