Jump to content

Forek 2.0XT MY'04 - problemze sprzęgłem / zagwozdka

radek_shin
 Share

Recommended Posts

Witam.

W końcu zabrałem się (a raczej mechanik) do zrobienia paru rzeczy w moim Foresterze.

Wszystko pięknie idzie - regulacja zaworów, rozrząd świece i... miało być sprzęgło.

Sprzęgło zamówił (ba! nawet 3) i żadne dobrane z katalogu nie pasuje. 

Z informacji przekazanej mi telefonicznie wynika, że mam sprzęgło "ciągnięte" i to z... ...WRX. WTF?

Czy ktoś może mi powiedzieć jak to jest? Czy to możliwe, że poprzedni właściciel wsadzał tam skrzynię z Imprezy WRX? Czy może to jakiś błąd?

Z mechaniki jestem totalna noga, ale na forum pojawiła się informacja, że wersje JDM i EU Turbo mają sprzęgła "ciągnione", a NA i USA "typu push".

Czy ktoś może pomóc w doborze odpowiedniego sprzęgła i wyjaśni zagwozdkę?

Jakie mam niby teraz szukać?

Dzięki za info, @@szczur75, ale ludzia nie zmienię  ;)

W dobrej wierze zamówił to, co wyskoczyło po "katalogu". 

Dopiero gdy rozebrał sprzęgło zauważył, że wsadzone jest to z WRX. 

Więc jeszcze jedno pytanie @@szczur75 - sprzęgło z WRX do '02 czy po '02?

• 4 months later...

Podepnę się pod temat, bo sytuacja podobna i w moim forku. Na początku roku zacząłem od wymiany łożyska tylnego, teraz przyszedł czas na pozbycie się SLS, na horyzoncie jeszcze zaworki i wydaje mi się że niebawem będzie sprzegło, bo przebieg już słuszny - ok 270 kkm. Teraz pytanie: oryginał czy exedy czy inny czort? Jakie widełka cenowe kompletu sprzęgła, na co wogóle nawet nie patrzeć i nie warto, a w drugą stronę czy warto zapłacić za coś lepszego nieco więcej niż za oryginał i czy dłużej i lepiej takie sprzęgło posłuży.